10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (2022)

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (1)

Ogromna liczba płatnych i bezpłatnych ciekawych miejsc Amsterdamu może utrudnić Ci wybór atrackji do odwiedzenia w tym cudownym mieście.

Amsterdam to dość drogie miasto, bilety do najbardziej znanych atrakcji i muzeów kosztują po 15-20 euro na osobę. Tym niemniej, istnieje wiele niedrogich i ciekawych miejsc Amsterdamu, które warto zobaczyć. Właśnie o tych miejscach opowiem w tym artykule.

Zwiedzałem Amsterdam w pierwszych dniach lata i starałem się wydać na zwiedzanie jak najmniej pieniędzy świetnie spędzając czas w mieście. Oto lista 10 tanich i ciekawych miejsc Amsterdamu, które warto zobaczyć latem 2017.

Contents

 • 1 10 ciekawych miejsc Amsterdamu, które warto zobaczyć w 2017 roku
 • 2 Ciekawe informacje o Amsterdamie i Holandii
 • 3 Pływający rynek Bloemenmarkt
 • 4 Jeden z festiwali na świeżym powietrzu
 • 5 Fabryka diamentów
 • 6 Dzielnica czerwonych latarni
 • 7 Vondelpark
 • 8 Północny Amsterdam
 • 9 Łodzie i słońce na molo
 • 10 Podwórze Begijnhof
 • 11 Litery «I AMsterdam»
 • 12 Najwęższy dom świata
 • 13 Inne ciekawe miejsca Amsterdamu, które warto zobaczyć latem 2017 roku

10 ciekawych miejsc Amsterdamu, które warto zobaczyć w 2017 roku

 1. Pływający rynek Bloemenmarkt
 2. Jeden z festiwali na świeżym powietrzu
 3. Fabryka diamentów
 4. Dzielnica czerwonych latarni
 5. Vondelpark
 6. Północny Amsterdam
 7. Łodzie i słońce na molo
 8. Podwórze Begijnhof
 9. Litery «I AMsterdam»
 10. Najwęższy dom świata

Ciekawe informacje o Amsterdamie i Holandii

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (2)

Holandia jest bardzo gęsto zaludnionym krajem na zachodzie Europy, graniczącym z Belgią i Niemcami. Liczba mieszkańców wynosi około 17 mln. ludzi gęsto żyjących na powierzchni 41 tysięcy kilometrów kwadratowych. W porównaniu do Norwegii, ma prawie dziesięciokrotnie mniejszy teren i około 3 razy większą liczbę ludności. Na tym małym terytorium turysta ma ogromny wybór atrakcji i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Amsterdam jest stolicą Królestwa Niderlandów, lecz siedziba rządu znajduje się w Hadze. Ludność miasta wynosi około 1 miliona osób. Miliony turystów odwiedzają Amsterdam co roku, co pomaga miastu co roku być w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych miast w Europie.

Ciekawe, że odsetek osób mówiących po angielsku w Holandii jest wyższy, niż w Wielkiej Brytanii (może to Polacy w WB robią statystykę ? ). Więc, jeżeli mówisz po anglielsku albo po niemiecku, nie będziesz miał barier językowych, ponieważ prawie wszyscy Holendrzy mówią w jednym z tych języków.

(Video) Holandia 5 miejsc które warto zobaczyć, zwiedzić będąc w Holandii. Nasze ulubione miejsca w Holandii

Pływający rynek Bloemenmarkt

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (3)

Więc, przechodzimy do pierwszego punktu ciekawych miejsc Amsterdamu, które warto zobaczyć.

Bloemenmarkt to pływający rynek kwiatowy, który jest również jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Amsterdamie. W przeciwieństwie do innych rynków, Bloemenmarkt działa codziennie, z wyjątkiem świąt państwowych.

Rynek nie znajduje się na placu, jak zwykle w miastach Europejskich, ale na ulicy, a mianowicie ulicy Singel, wzdłuż której można zobaczyć dziesiątki sklepów z serami i pamiątkami z jednej strony, i pawilonami kwiatowymi z drugiej. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Amsterdamie, aby kupić pamiątki i cebule kwiatowe.

Kolejna wskazówka dla osób podróżujących z ograniczonym budżetem: spróbuj próbek różnych rodzajów sera w sklepach z serami. To może być dobrą darmową przekąską w stylu holenderskim.

Jeden z festiwali na świeżym powietrzu

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (4)

Chociaż pogoda w zimie może być nieprzewidywalna i niezbyt przyjemna w Amsterdamie, lato to świetny okres na spędzenie wolnego czasu na zewnątrz i odwiedzanie jednego z licznych festiwali odbywających się tutaj. Większość festiwali organizowane są w parkach miejskich, Vondelparku, Amstelparku, Westerparku i innych.

Podczas mojego krótkiego weekendowego pobytu latem 2017, w Amsterdamie były organizowane Food Festival w Amstelparku i przedstawienia teatralne w Vondelparku. Wystarczy sprawdzić jeden z lokalnych kalendarzy wydarzeń (tutaj wiele z nich mają wersję angielską).

Fabryka diamentów

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (5)

Holandia miała jedną z najpotężniejszych i najbogatszych kompanii wschodnioindyjskich na świecie z ogromną liczbą statków i terytorii zamorskich na całym świecie. W niektórych koloniach położonych w Afryce, Holendrzy wydobywali kamienie szlachetne, które następnie importowali do Europy, gdzie mistrzowie polerowali je i tworzyli piękne diamenty i biżuterię, którą bogaci Europejczycy nosili i nadal noszą.

(Video) Gdańsk TOP 10 atrakcji. Co zobaczyć w Gdańsku ? Konkretna prezentacja.

W Amsterdamie wciąż znajdują się ogromne fabryki diamentów, które organizują bezpłatne wycieczki prezentując cały proces i rodzaje polerowania diamentowego. Wycieczki są odpowiednie dla każdego wieku i płci.

Ponieważ fabryki nie należą do organizacji publicznych, albo organizacji charytatywnych, przewodnik stara się pokazać, dlaczego biżuteria firmy jest tak kosztowna i czyni niektóre sztuczki marketingowe. Na przykład, odstrasza odwiedzających 6-cyfrowymi cenami diamentów, a następnie pokazuje zegarki za jakieś tam 100-200 euro. Mając taki kontrast, zegarek za 200 euro naprawdę wydaje się superofertą. Kolejnym fajnym dodatkiem może być bezpłatna kawa w sklepie z pamiątkami fabryki diamentów.

Dzielnica czerwonych latarni

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (6)

Amsterdam słynie swoją swobodą i liberalnością. To, co jest surowo zabronione w większości innych krajów, w Holandii jest dozwolone.

Nie jest tajemnicą, że główne atrakcje Amsterdamu to coffeeshopy i dzielnica czerwonych latarni, która nie jest jedyną, ale największą i najbardziej znaną na świecie.

W ciągu dnia jest to zwykła dzielnica Amsterdamu z kanałami i wąskimi domkami w stylu holenderskim. W nocy, tutaj wędrują tłumy turystów pomiędzy witrynami oświetlonymi czerwonymi światłami z ładnymi kobietami oferującymi swoje usługi. Te usługi są drogie, ale chodzenie w Dzielnicy Czerwonych Latarni w Amsterdamie jest bezpłatne.

Vondelpark

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (7)

W ciągu dnia dobrym pomysłem byłoby udanie się do jednego z parków w Amsterdamie, aby poopalać się na słońcu i zrobić piknik z jedzeniem z supermarketu. Amsterdam ma wiele przytulnych kawiarni i restauracji na kanałach, i gorąco polecam zjeść obiad w jednej z nich przynajmniej raz podczas pobytu w Amsterdamie, ale to jest dość drogie, natomiast jedzenie z supermarketu jest znacznie tańsze. Polecam robić zakupy w Lidlu. Wystarczy wygooglować najbliższy sklep, jeśli masz wifi lub mapę offline.

Ponadto, można połączyć posiłek z przeglądem występów w Vondelparku lub spróbować wyjątkowej kawy lub jedzenia z jednego z festywali w parkach miejskich.

Północny Amsterdam

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (8)

(Video) Barcelona co zwiedzić co zobaczyć w 2 - 3 dni. Barcelona atrakcje turystyczne wycieczka w weekend.

Północny Amsterdam jest mniej znany przez turystów, więc tam nie będziesz chodzić w niekończących się tłumach, co bardzą lubią lokalni mieszkańcy. Jest to dzielnica mieszkalna z kilkoma ciekawymi barami i wyjątkowymi miejscami. Jest to również świetne miejsce na jazdę na rowerze, ponieważ tutaj możesz się nie bać zderzenia z samochodem, tramwajem i innymi rowerzystami jednocześnie.

Aby tam dotrzeć, skorzystaj z bezpłatnego promu, który kursuje od dworca centralnego i przekroczy największy kanał w Amsterdamie w zaledwie 5-10 minut.

Łodzie i słońce na molo

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (9)

Moje ulubione darmowe i ciekawe miejscew Amsterdamie, które jest też mało znane przez turystów, to jest molo w przy barze o nazwie Hannekes Boom, gdzie można poczuć się lokalnym mieszkańcem Amsterdamu. Możesz wziąć piwo w barze, usiąść sobie z własnym jedzeniem lub po prostu zrelaksować się i cieszyć się słońcem. Ten bar ma atmosferę podwórka dalekiego znajomego z markizami i stołami.

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (10)

Niektórzy siedzą przy stołach, niektórzy siedzą na molo ze zwisającymi nogami i rozmawiają lub opalają się, niektórzy wsiadają lub wysiadają z łodzi z 15-20 innymi osobami. Wszyscy są przyjaźni i mili, niektórzy po prostu przychodzą na molo, aby pomóc innym, ludziom, których nie znają, zacumować łodzi. Wspaniałe miejsce!

Podwórze Begijnhof

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (11)

Begijnhof to wspaniałe i ciche miejsce w centrum Amsterdamu, zielone podwórze z dużym trawnikiem, niesamowite miejsce do odpoczynku gdzieś pomiędzy atrakcjami i ciekawymi miejscami Amsterdamu z twojej wycieczki. Znalezienie tego miejsca nie jest łatwym zadaniem, jak się wydaje. Wejście jest dość małe, ale turyści wchodzący tam, mogą pomóc ci go znaleźć. Wejście do podworza położone jest na placu Spui.

Litery «I AMsterdam»

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (12)

Obowiązkowe miejsce w Amsterdamie, które warto zobaczyć każdemu turyście odwiedzającemu to piękne miasto to znak «I AMsterdam», obok którego warto się sfotografować. Cóż, ja tego nie zrobiłem, ponieważ nie chciałem stać w kolejce, aby mieć zdjęcie, gdzie ja leżę na literze «m» z tłumem turystów otaczających mnie i czekających na swoją kolej.

(Video) 5 MIEJSC W KRAKOWIE O KTÓRYCH NIE MIAŁEŚ POJĘCIA! #2

Takich znaków jest kilka. Znam trzy, jeden przed lotniskiem Schiphol, jeden w pobliżu głównego dworca kolejowego i jeden na placu Muzeów (Muzeumsplein) przed Rijskmuseum.

W przeciwieństwie do dwóch ostatnich ciekawych miejsc w Amsterdamie, ta atrakcja jest bardzo typowa.

Najwęższy dom świata

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (13)

Nic dziwnego, że Amsterdam ma najmniejszy dom na świecie. W przeszłości, im szerszy był dom, tym droższy on był, ponieważ miejsce przy kanale jest o wiele bardziej luksusowe i drogie do utrzymania.

Dom ma tylko 2 metry szerokości i 5 metrów głębokości. Znajduje się on na Oude Hoogstraat 22. Spróbuj to zauważyć, to nie jest łatwe zadanie ? .

Inne ciekawe miejsca Amsterdamu, które warto zobaczyć latem 2017 roku

10 ciekawych miejsc Amsterdamu. Co warto zobaczyć? - RomanRoams (14)

Inne ciekawe miejsca Amsterdamu, które warto zobaczyć latem 2017 roku, które mogę polecić to jeszcze inne rynki. Bloemenmarkt jest najbardziej turystycznym i zatłoczonym, a niektóre inne są nie mniej ciekawe i jaskrawe.

Jeszcze jedna ciekawa rzecz, którą warto zrobić w Amsterdamie to jazda na rowerze. Potrzebujesz co najmniej 30 minut, aby przyzwyczaić się do śledzenia za wszystkimi rowerami, samochodami, tramwajami i ludźmi wokół ciebie, ale potem już nie będziesz miał z tym większego problemu.

Jeśli jesteś fanem muzyki organowej, możesz przyjść na jeden z bezpłatnych koncertów obiadowych (w czasie obiadu, jedzenia tam nie dostaniesz ? ) w kościołach Amsterdamu.

Większość muzeów w mieście są płatne i stosunkowo drogie, ale w Amsterdamie jest kilka bezpłatnych muzeów, które można zwiedzić. Niektóre z nich to Schuttersgalerij (Galeria Straży Granicznej) i archiwum Amsterdamu z kolekcją skarbów.

(Video) BUDAPESZT | Co warto zobaczyć? Łaźnie Szechenyi, Citadella | Travel vlog Heymarli

W Amsterdamie, podobnie jak w wielu innych miastach, można wziąć udział w bezpłatnych wycieczkach pieszych. Jeśli nie chcesz chodzić w grupie, możesz bezpłatnie pobrać trasę albo aplikację z atrakcjami i ciekawymi miejscami Amsterdamu.

W mieście można również bezpłatnie zwiedzić bibliotekę publiczną i podziwiać widoki na miasto z górnego piętra.

To był mój przewodnik z 10 ciekawymi miejscami Amsterdamu, które warto zobaczyć latem 2017 roku (a może i później). Potwierdzam ponownie, że można fajnie spędzić czas w obcym mieście, wydając grosze i zwiedzając wspaniałe atrakcje turystyczne za darmo. Przeczytaj też o 10 najlepszych miejscach do odwiedzenia w Walencji za 9 euro łącznie, lub jak spędziłem wspaniały weekend w Norwegii.

FAQs

Co warto zobaczyć w Amsterdamie w jeden dzień? ›

Ogromne zbiory zlokalizowane w trzech najciekawszych muzeach miasta wystarczą, by zająć wam jeden do dwóch dni zwiedzania. Trójca największych muzeów to Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha i Stedelijk. Wszystkie położone są względnie blisko siebie i połączone pięknymi deptakami.

Na co uważać w Amsterdamie? ›

Najczęściej przytrafiającymi się przestępstwami w Amsterdamie są kradzieże rowerów oraz kradzieże samochodów. W mieście zdarzają się nawet strzelaniny, a zorganizowana przestępczość, zwłaszcza organizowana przez przybyszy z Maroka, ma się dobrze.

Gdzie zjeść tanio w Amsterdamie? ›

W Amsterdamie w kilku miejscach znajdziecie budki ze śledziami za kilka euro, co jest dobrą opcją na szybką i niedrogą przekąskę w trakcie zwiedzania. Polecamy budkę Henk's Herring oraz Stubbe's Herring. W obu miejscach ryba okazała się świeża, trochę słodkawa, okraszona smaczną cebulką i korniszonami.

Ile dni na zwiedzanie Amsterdamu? ›

Plan minimum zakłada trzy dni. Pozwoli on Was zobaczyć naprawdę podstawowe miejsca w stolicy Holandii i poczuć magię tego miasta. Bez względu na to, czy planujecie pobyt na trzy czy pięć dni – po powrocie z wyjazdu będziecie czuć niedosyt. Amsterdam to miasto do którego chce się wracać!

Czy w Amsterdamie jest drogo? ›

Nie ma co ukrywać – dla zwykłego polskiego turysty Amsterdam jest drogi, a nawet bardzo drogi. Na zwiedzanie wszystkich atrakcji, wstęp do muzeów, dobre jedzenie zamiast robienia kanapek i spożywania zupek chińskich, jazdę taksówką lub Uberem może pozwolić sobie tylko garstka Polaków.

Ile kosztuje prom w Amsterdamie? ›

Stateczki kursują co 15-20 minut, bilety można kupić na pokładzie w cenach zaczynających się od 15 € . Opcja hop on – hop in to możliwość zakupu biletu dobowego, który pozwala na dowolną ilość przesiadek między stateczkami. Bilet ten kosztuje około 24 € za osobę.

Dlaczego domy w Amsterdamie są krzywe? ›

Krzywe domy w Amsterdamie, Holandia

Z powodu niestabilnego gruntu. Największe miasto Holandii zbudowano na błotach, przy ujściu rzeki *Amstel *do zatoki Zuiderzee. Aby można było budować tam domy na stabilnym podłożu, trzeba było ustabilizować grunt, wbijając w niego pale.

Gdzie zatrzymać się w Amsterdamie? ›

Jeśli wycieczka do Amsterdamu oznacza dla was spacery po małych, ciasnych uliczkach wzdłuż kanałów, to najlepiej będzie dla was zatrzymać się w jednej że starych dzielnic miasta. Na zachód od dworca centralnego znajduje się dzielnica Jordaan, a wzdłuż kanałów dzielnica Grachtengordel oraz dzielnica Żydowska.

Gdzie się bawic w Amsterdamie? ›

Czego nie można ominąć? Jeżeli chcecie naprawdę zakosztować nocnego życia w Amsterdamie, oto miejsca w których koniecznie musicie zawitać: Plac Leidy – to tu znajdują się najpopularniejsze dyskoteki, takie jak Surprise Bar, Cooldown i Feest van Joop. W pobliżu znajdują się też kultowe kluby Paradiso i Melkweg.

Czy Amsterdam jest niebezpieczny? ›

Amsterdam jest bardzo bezpieczny

Nawet pomimo coffeeshopów i dzielnicy czerwonych latarni, Amsterdam jest drugim po Sztokholmie najbezpieczniejszym miastem Europy i co roku zajmuje bardzo wysokie miejsce w rankingach najlepszych miast do życia.

Jak głębokie są kanały w Amsterdamie? ›

Jaka jest ich głębokość? Średnio kanały w Amsterdamie mają od 2 do 3 metrów głębokości. Warto więc uważać bowiem średnio w ciągu roku aż 18 osób tonie w amsterdamskich kanałach.

Ile kosztuje jedzenie w Holandii 2022? ›

Ceny w restauracjach w Holandii.
Posiłek w taniej restauracji71 PLN (48-143)
Importowane piwo (butelka 0.33 l)19 PLN (14-24)
Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra)12 PLN (9.50-14)
Woda (0,33l butelka)9.80 PLN (7.10-14)
Kawa cappuccino14 PLN (9.50-19)
5 more rows

Co jest tańsze w Holandii niż w Polsce? ›

Generalnie ceny artykułów przemysłowych są w Holandii podobne do cen w Polsce a czasami nawet czasami tańsze. Natomiast świeże artykuły spożywcze (warzywa, owoce, mięso i wędliny) i usługi potrafią być sporo droższe.

Czy w Holandii jest drogo? ›

Holandia dla odwiedzających turystów z Polski jest stosunkowo drogim krajem, chociaż zdecydowanie tańszym od północy Europy. Ceny są zdecydowanie wyższe niż w Polsce i powinniśmy naszykować się na większe wydatki, szczególnie jeśli chcemy kupować świeże produkty.

Kiedy najlepiej jechać do Amsterdamu? ›

Szczyt sezonu w Amsterdamie to okolice od czerwca do końca sierpnia. Szansą na nieco niższe ceny, wciąż długie dni i wcale nie tak złą pogodę jest wyjazd we wrześniu lub październiku. Drogo w Amsterdamie może być również w okolicach świąt Bożego Narodzenia oraz w okolicy Sylwestra i Nowego Roku.

Co robić wieczorem w Amsterdamie? ›

Miasto kanałów i kamienic

Szczególnie wieczorem zobaczyć możemy łódki wypełnione do granic możliwości młodymi ludźmi imprezującymi na pokładzie. Pełno tu również kawiarni i restauracji położonych nad kanałami. Spójrzcie teraz nieco wyżej, bo klimat Amsterdamu tworzą też kamienice. Kolorowe, wąskie, pochylone do przodu.

Ile pieniędzy na weekend w Amsterdamie? ›

Weekend w Amsterdamie kosztować będzie z dojazdem, noclegiem, zakupami i zwiedzaniem w granicach od 1200 do 2500 zł.

Czego nie wolno robić w Holandii? ›

10 najdziwniejszych zakazów obowiązujących w Holandii
 • Mandat za szczekającego psa. W Rotterdamie za głośne zachowanie swojego psa można otrzymać karę 130 euro. ...
 • Zakaz żebrania. ...
 • Granie na ulicy - ograniczone. ...
 • Zakaz podglądania. ...
 • Zakaz latania dla gołębi. ...
 • Zakaz urządzania pikników. ...
 • Uwaga na rowery. ...
 • Zakaz zbieranie w lesie.
30 Sept 2015

Co można tanio kupić w Holandii? ›

Warzywa i owoce
 • Pomidory- 2.60 euro za kg.
 • Ogórki- 1.40 euro za kg.
 • Cebula- 1.30 euro za kg.
 • Ziemniaki- 1.40 euro za kg.
 • Papryka- 0.90 euro za sztukę
 • Jabłka- 2.30 euro za kg.
 • Pomarańcze- 1.60 euro za kg.
 • Banany- 1.90 euro za kg.
4 Oct 2021

Co wozić z Holandii do Polski? ›

Pod kątem eksportu z Polski do Holandii – Holendrzy najczęściej z Polski sprowadzają urządzenia mechaniczne i ich części; sprzęt elektryczny i elektroniczny; paliwa i oleje mineralne; meble i materiały budowlane; środki transportu, i różnego rodzaju żywność.

Ile kosztuje obiad w restauracji w Amsterdamie? ›

W większości restauracji w Amsterdamie za danie główne zapłacimy od 15,00 € (72,56 zł) do nawet 30,00 € (145,11 zł).

Ile kosztuje gram w Amsterdamie? ›

Średnie ceny marihuany w Holandii na dzień dzisiejszy wynoszą około 10 euro za 1 gram. Cena zależy od konkretnej odmiany marihuany. Za haszysz zapłacisz podobnie jak za marihuanę, natomiast za gotowego jointa będziesz musiał wydać ok. 4-5 euro.

Ile potrzeba pieniędzy na wyjazd do Holandii? ›

Zatem ile wziąć pieniędzy do Holandii? Średnio na tydzień warto mieć przy sobie awaryjnie ok. 100 euro – wszystko jest oczywiście sprawą indywidualną. Możesz wziąć ze sobą do Holandii mniej jedzenia, a więcej gotówki.

Gdzie za darmo parkować w Amsterdamie? ›

Darmowe parkowanie w Amsterdamie możliwe jest w niebieskiej strefie oznaczonej stosownymi znakami. By zaparkować za darmo potrzebna jest zakładka za szybę na której oznaczamy moment w którym zaparkowaliśmy. Takie darmowe parkowanie możliwe jest tylko przez pewien ograniczony czas.

Gdzie tanio zaparkowac w Amsterdamie? ›

Jedynym tańszym parkingiem w centrum Amsterdamu jaki w 2021 r. znaleźliśmy jest Interparking IJ-oever Centrum za €10 na dzień - po uprzedniej rezerwacji [lokacja]. Najtańszą opcją jest P+R. Parking P+R kosztuje (2021) 1 euro na 24h w weekendy i dni robocze od godz.

Jak jeździć po Amsterdamie? ›

Jednak jeżeli chcecie korzystać z komunikacji miejskiej, to po Amsterdamie możecie jeździć metrem, autobusami, tramwajami i w niektórych miejscach pływać promem. Chcąc podróżować po Amsterdamie mamy do wyboru kupowac bilety jednorazowe lub czasowe, a także zakupić kartę przedpłaconą OV-chipkaart.

Ile ludzi topi się w Amsterdamie? ›

Amsterdam
Herb Flaga
Populacja (2019) • liczba ludności • gęstość866 737 5135 os./km²
Nr kierunkowy+31 20
Kod pocztowy1000–1098
11 more rows

Ile mostów jest w Amsterdamie? ›

Istnieje tylko 409 mostów łączących kanały weneckie. Amsterdam ma 1281 mostów. To trzy razy więcej niż Wenecja.

Z czego jest znany Amsterdam? ›

Od wspaniałych muzeów sztuki, przez kolorowe targi kwiatowe, po spowite dymem coffee shopy i słynną dzielnicę czerwonych latarni. Sprawdźmy, dlaczego warto zwiedzić Amsterdam w trakcie pobytu w Holandii, tak wielu turystów decyduje się zwiedzać stolicę kraju i jakie atrakcje tu na nas czekają.

Jak tanio spać w Holandii? ›

Najtaniej tylko z namiotem

Najtańszym rozwiązaniem pozostaje spanie pod własnym namiotem na kempingu [wyszukiwarka] z których najpopularniejszym jest amsterdamski kemping Vliegenbos lub Zeeburg z cenami za namiot i dwie osoby od €25 za noc.

Ile kosztuje bilet na metro w Amsterdamie? ›

Na opłatę za przejazd składają się dwa składniki: kwota bazowa 1,01 € (4,89 zł) (stawka ulgowa 0,67 € (3,24 zł)), opłata za każdy przejechany kilometr, która wynosi 0,18 € (0,87 zł) (wersja ulgowa 0,12 € (0,58 zł)) - opłata aktualizuje się po każdych przejechanych 50 m.

Jak znaleźć tani nocleg w Amsterdamie? ›

Jeśli szukasz taniego hotelu w Amsterdamie, rozważ podróż poza sezonem. Czerwiec i Styczeń to miesiące, w których o wiele łatwiej znaleźć tam tańsze noclegi. Ceny pokoi hotelowych zależą od wielu czynników, ale jeśli chcesz znaleźć najtańszą ofertę w Amsterdamie, rozważ rezerwację na niedziela.

Co jest na ulicy czerwonych latarni? ›

Dzielnica prostytutek w Amsterdamie nazywa si De Wallen. W jej centrum – o ironio – znajduje się zamknięty już kościół Qude Kerk. Obszar Czerwonej Dzielnicy w Amsterdamie to około 6500 tysięcy metrów kwadratowych. Prostytutki są tu na małych ulicach oraz w samym jej centrum.

Jakie są holenderskie kobiety? ›

Holenderki są wysokie, o jasnej karnacji, niebieskich oczach i blond włosach. Wpisują się w europejskie standardy urody i posiadają typowo kaukaskie rysy twarzy. Około 80% mieszkańców Holandii ma wyłącznie niderlandzkie korzenie. Oznacza to, że aż 1/5 społeczeństwa stanowią osoby o innej urodzie.

Gdzie jest czerwona ulica w Amsterdamie? ›

Czerwona ulica znajduje się w najstarszej części Amsterdamu. Z placu głównego można do niej dojść pieszo. Do dzielnicy można dostać się również komunikacją miejską – tramwajami linii nr 2,4,12,13,14,17 lub 26. Mimo tego, że dystrykt nie jest mocno wyeksponowany nie ma większych problemów z jej odnalezieniem.

Czy w Amsterdamie jest drogo? ›

Nie ma co ukrywać – dla zwykłego polskiego turysty Amsterdam jest drogi, a nawet bardzo drogi. Na zwiedzanie wszystkich atrakcji, wstęp do muzeów, dobre jedzenie zamiast robienia kanapek i spożywania zupek chińskich, jazdę taksówką lub Uberem może pozwolić sobie tylko garstka Polaków.

Co warto zobaczyć w Amsterdamie nocą? ›

Plac Rembrandta – szczególny punkt na mapie życia nocnego w Amsterdamie, to tu właśnie mieści się np. Rembrandt Bar, Shorts Of London czy Bolle Jan. Te miejsca wyróżniają się muzyką niderlandzką, którą przybywający tu miłośnik nocnych rozrywek może nacieszyć się w ramach miejscowego kolorytu.

Czemu kamienice w Amsterdamie są krzywe? ›

Krzywe domy w Amsterdamie, Holandia

Z powodu niestabilnego gruntu. Największe miasto Holandii zbudowano na błotach, przy ujściu rzeki *Amstel *do zatoki Zuiderzee. Aby można było budować tam domy na stabilnym podłożu, trzeba było ustabilizować grunt, wbijając w niego pale.

Ile pieniędzy na weekend w Amsterdamie? ›

Weekend w Amsterdamie kosztować będzie z dojazdem, noclegiem, zakupami i zwiedzaniem w granicach od 1200 do 2500 zł.

Gdzie jest czerwona ulica w Amsterdamie? ›

Czerwona ulica znajduje się w najstarszej części Amsterdamu. Z placu głównego można do niej dojść pieszo. Do dzielnicy można dostać się również komunikacją miejską – tramwajami linii nr 2,4,12,13,14,17 lub 26. Mimo tego, że dystrykt nie jest mocno wyeksponowany nie ma większych problemów z jej odnalezieniem.

Ile kosztuje obiad w restauracji w Amsterdamie? ›

W większości restauracji w Amsterdamie za danie główne zapłacimy od 15,00 € (72,56 zł) do nawet 30,00 € (145,11 zł).

Kiedy najlepiej jechać do Amsterdamu? ›

Szczyt sezonu w Amsterdamie to okolice od czerwca do końca sierpnia. Szansą na nieco niższe ceny, wciąż długie dni i wcale nie tak złą pogodę jest wyjazd we wrześniu lub październiku. Drogo w Amsterdamie może być również w okolicach świąt Bożego Narodzenia oraz w okolicy Sylwestra i Nowego Roku.

Ile kosztuje tydzień w Holandii? ›

Jeśli chcesz spędzić tydzień w Holandii koszt pobytu będzie wynosił odpowiednio: 3,800 PLN (802 EUR) za tani pobyt na 7 dni w Holandii. 5,900 PLN (1,200 EUR) za niskobudżetowy wyjazd na 7 dni do Holandii. 7,300 PLN (1,500 EUR) za jeden tydzień komfortowego pobytu w Holandii.

Gdzie zatrzymać się w Amsterdamie? ›

Jeśli wycieczka do Amsterdamu oznacza dla was spacery po małych, ciasnych uliczkach wzdłuż kanałów, to najlepiej będzie dla was zatrzymać się w jednej że starych dzielnic miasta. Na zachód od dworca centralnego znajduje się dzielnica Jordaan, a wzdłuż kanałów dzielnica Grachtengordel oraz dzielnica Żydowska.

Z czego jest znany Amsterdam? ›

Najsłynniejsze i jedne z najwspanialszych to Muzeum Vincenta van Gohha, Rijksmuseum czy Stedelijk Museum. W Amsterdamie znajdują się 23 płótna Rembrandta i 207 dzieł Van Gogha i 140 figur woskowych w muzeum Madame Tussauds. Nazwa Amsteldam pojawiła się po raz pierwszy w 1275 roku. Sama nazwa miasta oznacza tamę.

Ile ludzi topi się w Amsterdamie? ›

Amsterdam
Herb Flaga
Populacja (2019) • liczba ludności • gęstość866 737 5135 os./km²
Nr kierunkowy+31 20
Kod pocztowy1000–1098
11 more rows

Gdzie znajduje się napis I Love Amsterdam? ›

Taki napis znajduje się m. in. na lotnisku Schiphol.

Ile mostów jest w Amsterdamie? ›

Istnieje tylko 409 mostów łączących kanały weneckie. Amsterdam ma 1281 mostów. To trzy razy więcej niż Wenecja.

Videos

1. Sailing Croatia on Dufour 460 & Review
(Igor Stropnik)
2. Relaxing Aquarium Room Tour - my entire planted tank collection
(MJ Aquascaping)
3. Steam and Conversation | Critical Role: THE MIGHTY NEIN | Episode 9
(Geek & Sundry)
4. My Journey - Art Studio Tour and Becoming a YouTube Creator
(MOLLY'S ARTISTRY)
5. HOW TO MAKE A DIY CO2 SYSTEM - XXL DIY CO2 SYSTEM😱 (don't try this at home)
(MJ Aquascaping)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Edwin Metz

Last Updated: 09/24/2022

Views: 5712

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edwin Metz

Birthday: 1997-04-16

Address: 51593 Leanne Light, Kuphalmouth, DE 50012-5183

Phone: +639107620957

Job: Corporate Banking Technician

Hobby: Reading, scrapbook, role-playing games, Fishing, Fishing, Scuba diving, Beekeeping

Introduction: My name is Edwin Metz, I am a fair, energetic, helpful, brave, outstanding, nice, helpful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.