Co, gdzie, kiedy w Elblągu (2023)

Table of Contents
30 LIPCASTOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY 30 LIPCA PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "TAJEMNICE ELBLĄSKIEJ BAŻANTARNI" 30 LIPCA CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "BOSS (THE INFILTRATOR)" 31 LIPCA CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – ŚNIADANIE NA TRAWIE 2022 31 LIPCA XXV LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA 2022 "ALLELUIA" 31 LIPCA KLASYCZNA BLOKADA MCDONALDA W ELBLĄGU vol. 3 3 SIERPNIA BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM 5 SIERPNIASTOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY 6 SIERPNIAELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA – Park z kulturą: Wah - Wah Brass w Parku Dolinka 6 SIERPNIAPTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "WEWNĘTRZNA GROBLA MŁYŃSKA, CZ. 2" 6 SIERPNIA CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "PEWNEGO RAZU W HOLLYWOOD" 7 SIERPNIA XXV LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA 2022 "NOCNY PORTIER I KOBIETA FINALNA" 7 SIERPNIA ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA – Park z kulturą: koncerty EOK w Parku Kajki 7 SIERPNIA ARTYSTYCZNE LATO PASŁĘK 2022 z Teatrem im. A. Sewruka z Elbląga 10 SIERPNIA BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM 11 SIERPNIA BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – Kraina Buka w Bulaju - Spotkanie z przyrodą dla najmłodszych 12 SIERPNIASTOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY 13 SIERPNIASTOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY 13 SIERPNIA PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "OD DEPMEYERA DO MYTYCHA" 13 SIERPNIA CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "CZAS MROKU" 14 SIERPNIA XXV LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA 2022 "ZARAZ ŚWIT" 14 SIERPNIAARTYSTYCZNE LATO PASŁĘK 2022 17 SIERPNIA BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM 20 SIERPNIA PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "TRADYCJE ŻEGLARSKIE ELBLĄGA" 20 SIERPNIA CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "W STARYM DOBRYM STYLU" 20 SIERPNIABIBLIOTEKA ELBLĄSKA – "REMUS". KASZUBSKA OPOWIEŚĆ TEATRU SNÓW 20 SIERPNIASTOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY DO 21 SIERPNIARATUSZ STAROMIEJSKI – GWIEZDNA FLOTA: WYSTAWA MODELI INSPIROWANYCH CYKLEM STAR WARS 21 SIERPNIA ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA – Park z kulturą: koncerty EOK w Parku Kajki 21 SIERPNIA XXV LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA 2022 "NA PEŁNYM MORZU" 24 SIERPNIA BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM 24 SIERPNIABIBLIOTEKA ELBLĄSKA – HISTORIA PAPIERU OD DESKI DO DESKI 27 SIERPNIA PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "OD SCHICHAUA DO GE POWER" 27 SIERPNIA CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "UKRYTE PIĘKNO" 28 SIERPNIA CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – ŚNIADANIE NA TRAWIE 2022 FAQs Videos

Poniżej przegląd najciekawszych wydarzeń, które już w najbliższym czasie odbędą się w Elblągu i okolicach.

30 LIPCA
STOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (1)

Fot. Darek Kawka

Przed nami wyjątkowe muzyczne lato! Nieoczekiwane lokalizacje, nieoczekiwani artyści. To impreza, o którą nikt nie prosił, a każdy potrzebował.
Cykl Miasto.Gramy to 12 koncertów, zlokalizowanych w różnych miejscach Elbląga, do których zaprosiliśmy artystów nietuzinkowych, często Wam znanych, choć tym razem zobaczymy ich w nie do końca oczywistych okolicznościach. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.
Ponieważ pogoda w lecie bywa kapryśna dopuszczamy zmiany lokalizacji, choć bardzo nie chcielibyśmy tego robić...
Co? Gdzie? Kiedy?
30 lipca
RASM ALMASHAN (etno, orient)
Góra Chrobrego, godz. 19:00

30 LIPCA
PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "TAJEMNICE ELBLĄSKIEJ BAŻANTARNI"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (2)

Fot. materiały organizatora

W ramach corocznej akcji PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, organizuje darmowe spacery z przewodnikiem „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Ten tak bardzo popularny cykl jest prowadzony przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej przy współpracy z zaproszonymi przedstawicielami instytucji, które znajdują się w tegorocznym programie „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspieraniem różnorodnych form turystyki aktywnej wraz z organizacją eventów na szlaku parków”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg. Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu.
Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich tajemnic, historii i przewodnickich ciekawostek oraz poznania miejsc na co dzień rzadko odwiedzanych czy też niedostępnych.
Tegoroczna 12 edycja obejmuje 9 sobotnich spotkań w miesiącach wakacyjnych.
Oprócz tradycyjnych spacerów z historią elbląskich ulic, budynków czy też obcych wojsk w dawnym Elblągu, będziemy mieli możliwość wejścia do miejsc rzadko odwiedzanych dzięki współpracy z Aeroklubem Elbląskim, Jachtklubem Elbląg oraz GE Power Sp. z o. o.
Oczywiście wszystkie spacery są bezpłatne i odbywają się bez względu na pogodę.
Data i godzina: 30 lipca, godz. 10:00 / Miejsce: przy Muszli Koncertowej, Bażantarnia
Przewodnik: Jolanta Kałabun, Jolanta Bulak


30 LIPCA
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "BOSS (THE INFILTRATOR)"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (3)

Fot. materiały organizatora

Sobota, letni wieczór, ulubiona osoba, koc na trawie i dobry film – to idealny przepis na Letnie Kino Pod Chmurką!
W każdą sobotę wakacji, od 2 lipca do 27 sierpnia, zapraszamy Was na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie wyświetlane będą wybrane przez Was filmy. Seanse rozpoczynać się będą po zmroku.
Podsumowując:
Kiedy? Każda sobota wakacji.
Gdzie? Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL.
O której? Po zmroku. Seanse z tygodnia na tydzień będą zaczynać się kilkanaście minut szybciej, ze względu na krótszy dzień. O konkretnej godzinie będziemy Was informować na bieżąco.
Za ile? Wstęp wolny.
Co zabrać? Zabierzcie to, co lubicie i co może Wam się przydać: koce, bluzy, przekąski.
Widzimy się w najbliższą sobotę, 30 lipca, około godz. 21:45!
Film: „Boss (The Infiltrator)” (reż. Brad Furman)


31 LIPCA
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – ŚNIADANIE NA TRAWIE 2022


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (4)

Fot. materiały organizatora

W 1971 roku (4 Biennale Form Przestrzennych, Zjazd Marzycieli w Elblągu) artystka Ewa Partum, zainspirowana Śniadaniem na trawie wg. Édouarda Maneta – rozciągnęła na trawie wielkie płótno z tytułem obrazu, a na trawie obok, namalowała ten tytuł farbą, co uruchomiło złożoną grę słowną. W związku z tym, my chcielibyśmy uruchomić grę społeczną i zaprosić Państwa na nasz kolejny cykl “Śniadań na trawie”, gdzie będzie można miło i smacznie spędzić wspólny poranek. Cztery wakacyjne i niedzielne poranki będą pod znakiem SMAKU, MUZYKI, AKTYWNOŚCI I EDUKACJI. Poranne spotkania dają okazję do wspólnego relaksu, ciekawych rozmów czy aktywności na świeżym powietrzu. Nie tak dawno większość z nas tęskniła za wspólnym spędzaniem czasu na łonie natury – teraz możemy Wam to umożliwić!
Spotykamy się na dziedzińcu Galerii EL. Do dyspozycji będą leżaki i pufy. Można zabrać ze sobą kocyki, książki, skakanki, swoje kulinaria etc. Do zajęć ruchowych należy wziąć ze sobą maty. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wszelkie aktywności odbywać się będą w namiocie estradowym, na dziedzińcu. Wszystkie aktywności są bez ograniczeń wiekowych, a wstęp na wszystkie spotkania wolny. Podczas niedzielnych poranków będzie można również obejrzeć aktualne wystawy znajdujące się w Galerii.
Program: 31.07.2022, godz. 10:00 – 14:00, dziedziniec Galerii El
-10:00 – 14:00 Restauracja Vegan Spot, Kawiarnia #Bez
Pyszne, ekologiczne i 100% wegańskie śniadania, kawa i ciasta (m.in. szakszuka z czerwonej soczewicy, pączki bez cukru, lemoniady, cold brew i wiele innych)
-10:00 – 14:00 Kombinat Konopny S.A.,
Stoisko z produktami Kombinatu – możliwość zakupu, konsultacji, wymiany opinii i przetestowania niektórych produktów
-10:00 – 14:00 Miligramy (kuchnia CBD)
Gotowanie na żywo z użyciem Kombinatowych produktów i poczęstunek konopny przygotowany przez autorkę bloga miligramy.pl
-10:00 – 14:00 DJ. s.move (dj roger)
Samba and house music
-11:00 – 12:00 Zojafitness, Marta Demko – Zajęcia fitness
Gimnastyka kręgosłupa, rozciąganie i relaksacja
-10:00 – 14:00 Helena Wojciechowska – Mandale z wykorzystaniem szablonu
Malarski chillout


31 LIPCA
XXV LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA 2022 "ALLELUIA"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (5)

Fot. materiały organizatora

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na XXV Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2022. Początek koncertów godz. 17.00 muszla koncertowa w Bażantarni. Wstęp wolny.
31.07: „Alleluia” - The Hope Singers

(Video) DNI OTWARTE W ELBLĄSKIM WORDZIE JUŻ ZA NAMI! OBEJRZYJ RELACJĘ Z IMPREZY - 31.05.2014


31 LIPCA
KLASYCZNA BLOKADA MCDONALDA W ELBLĄGU vol. 3


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (6)

Fot. materiały organizatora
10

Stęskniliście się? My też! Mamy dla Was dobrą wiadomość. Oficjalnie wracamy z Klasycznym Blokowaniem Restauracji McDonalds w Elblągu i Pruszczu Gdańskim! Znamy już terminy. Zaczynamy Elblągiem 31 lipca! Do Pruszcza Gdańskiego zabierzemy Was we wrześniu.
To już ósmy sezon cyklu klasycznych spotkań motoryzacyjnych, współtworzonych przez Północną.tv, Automobilklub Morski w Gdyni, we współpracy z Automobilklubem Grudziądzkim, Elbląskimi Klasykami. I oczywiście dzięki współpracy z pracownikami restauracji Mc Donalds w Elblągu, Grudziądzu i Pruszczu Gdańskim.
Tak jak na poprzednich edycjach, kiedy naszymi klasykami całkowicie blokowaliśmy restauracje, nie zabraknie motocykli, amerykańskich krążowników szos czy rasowych terenówek, kabrioletów czy innych wszelakich wehikułów. Znów będą Cheeseburgery, Pogaduszki, Focenie Samochodów i do tego PRZEDE WSZYSTKIM: Żadnych Slow Food... Żadnego fitness. Jak kiedyś. Po prostu klasyki i hamburgery. Będzie też można palić prawdziwy tytoń! Nie do wiary... Jak na starych filmach, w których faceci potrafili zachowac się jak mężczyźni a dziewczyny nosiły sukienki. Samo Zło!
PS Dla tak zwanych FRESHTIMERÓW od 1991 do 1997 roku obowiązuje ścisła selekcja w dyskusji wydarzenia "Czym do nas zawitacie?"
Data i godzina: 31 lipca, godz. 12:00 / Miejsce: parking McDonald's w Elblągu


3 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM


W okresie wakacyjnym Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty literacko-plastyczne. Będą się one odbywały w środy w godz. 12:00-14:00. Wstęp wolny.
Tematyczny grafik spotkań:
03.08 – Dzień pełen dźwięków
10.08 – Gimnastyka dla każdego
17.08 – Kocie historie
24.08 – Dzień pełen niespodzianek
Zajęcia będą się odbywały pod namiotem na bibliotecznym dziedzińcu lub w Bulaju (w zależności od pogody).
Więcej informacji: Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”, ul. Zamkowa 1, tel. 55 625 60 23


5 SIERPNIA
STOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY

Przed nami wyjątkowe muzyczne lato! Nieoczekiwane lokalizacje, nieoczekiwani artyści. To impreza, o którą nikt nie prosił, a każdy potrzebował.
Cykl Miasto.Gramy to 12 koncertów, zlokalizowanych w różnych miejscach Elbląga, do których zaprosiliśmy artystów nietuzinkowych, często Wam znanych, choć tym razem zobaczymy ich w nie do końca oczywistych okolicznościach. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.
Ponieważ pogoda w lecie bywa kapryśna dopuszczamy zmiany lokalizacji, choć bardzo nie chcielibyśmy tego robić...
Co? Gdzie? Kiedy?
Dzień i godzina: 5 sierpnia, godz. 19:00 / Miejsce: schody przed SP3
Koncert: ALAMEDA (trans, progresywne electro)


6 SIERPNIA
ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA – Park z kulturą: Wah - Wah Brass w Parku Dolinka


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (8)

Fot. Elbląska Orkiestra Kameralna

Park Dolinka, Amfiteatr i Wah - Wah Brass – oto przepis na udane letnie popołudnie elbląskiego melomana. 6 sierpnia (sobota), wraz z artystami tworzącymi ten wyjątkowy zespół dęty, poznamy oblicze (i to niejedno) muzyki rozrywkowej. Wah-Wah Brass to muzycy, którzy doświadczeniem mogliby obdzielić co najmniej kilka zespołów (występy m.in. w Polsce, Czechach, Francji, Niemczech oraz Australii), a o ich kunszcie świadczą choćby wspólne występy z Krzysztofem Pendereckim, Justyną Steczkowską, Waldemarem Malickim czy Alicją Majewską. Czas, by poznał ich Elbląg – start o godzinie 17, wstęp wolny.
Data i godzina: 06.08.2022, sobota, 17:00 / Miejsce: Amfiteatr – Park Dolinka
Wykonawcy: Wah – Wah Brass
W programie m.in. Muzyka rozrywkowa z Polski i świata
Wstęp wolny


6 SIERPNIA
PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "WEWNĘTRZNA GROBLA MŁYŃSKA, CZ. 2"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (9)

Fot. materiały organizatora

W ramach corocznej akcji PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, organizuje darmowe spacery z przewodnikiem „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Ten tak bardzo popularny cykl jest prowadzony przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej przy współpracy z zaproszonymi przedstawicielami instytucji, które znajdują się w tegorocznym programie „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspieraniem różnorodnych form turystyki aktywnej wraz z organizacją eventów na szlaku parków”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg. Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu.
Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich tajemnic, historii i przewodnickich ciekawostek oraz poznania miejsc na co dzień rzadko odwiedzanych czy też niedostępnych.
Tegoroczna 12 edycja obejmuje 9 sobotnich spotkań w miesiącach wakacyjnych.
Oprócz tradycyjnych spacerów z historią elbląskich ulic, budynków czy też obcych wojsk w dawnym Elblągu, będziemy mieli możliwość wejścia do miejsc rzadko odwiedzanych dzięki współpracy z Aeroklubem Elbląskim, Jachtklubem Elbląg oraz GE Power Sp. z o. o.
Oczywiście wszystkie spacery są bezpłatne i odbywają się bez względu na pogodę.
Data i godzina: 6 sierpnia, godz. 10:00 / Miejsce: Plac Konstytucji 1, przed budynkiem Sądu Okręgowego
Przewodnik: Karol Wyszyński


6 SIERPNIA
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "PEWNEGO RAZU W HOLLYWOOD"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (10)

Fot. materiały organizatora

(Video) ELBLĄG: JEDZENIE i RESTAURACJE w Elblągu (2022) - pizza, steki, sushi i kuchnia polska | GASTRO VLOG

Sobota, letni wieczór, ulubiona osoba, koc na trawie i dobry film – to idealny przepis na Letnie Kino Pod Chmurką!
W każdą sobotę wakacji, od 2 lipca do 27 sierpnia, zapraszamy Was na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie wyświetlane będą wybrane przez Was filmy. Seanse rozpoczynać się będą po zmroku.
Podsumowując:
Kiedy? Każda sobota wakacji.
Gdzie? Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL.
O której? Po zmroku. Seanse z tygodnia na tydzień będą zaczynać się kilkanaście minut szybciej, ze względu na krótszy dzień. O konkretnej godzinie będziemy Was informować na bieżąco.
Za ile? Wstęp wolny.
Co zabrać? Zabierzcie to, co lubicie i co może Wam się przydać: koce, bluzy, przekąski.
Widzimy się w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, około godz. 21:45!
Film: „Pewnego razu w Hollywood” (reż. Quentin Tarantino)


7 SIERPNIA
XXV LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA 2022 "NOCNY PORTIER I KOBIETA FINALNA"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (11)

Fot. materiały organizatora

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na XXV Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2022. Początek koncertów godz. 17.00 muszla koncertowa w Bażantarni. Wstęp wolny.
7.08: „Nocny portier i kobieta finalna” Anny Burzyńskiej - Scena przy Stoliku: Karina Węgiełek, Artur Hauke


7 SIERPNIA
ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA – Park z kulturą: koncerty EOK w Parku Kajki


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (12)

Fot. Elbląska Orkiestra Kameralna

Park Kajki – miejsce pełne flory, fauny i...muzyki? Jak najbardziej, a to za sprawą Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która zaprasza na 3 letnie koncerty plenerowe. 17 lipca i 7 oraz 21 sierpnia, wraz z muzykami EOK, przeniesiemy się do świata najpiękniejszych melodii muzyki klasycznej. Czekają nas spotkania z utworami z Polski i świata, które pozostają inspiracją dla kolejnych kompozytorskich pokoleń i cieszą się niezmiennie popularnością wśród melomanów. W taki sposób można „parkować” godzinami, wstęp wolny.
Data i godzina: 7.08.2022, niedziela, 15:00 / Miejsce: Park Kajki
Wykonawcy: Zespół Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
W programie m.in. Muzyka klasyczna z Polski i świata


Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Artystyczne Lato Pasłęk 2022 z Teatrem im. A. Sewruka z Elbląga.
7 sierpnia 2022 godz. 19:00 - Koncert "Zaraz Świt" - wg scenariusza Krzysztofa Żabki wraz z zespołem, z udziałem Mikołaja Ostrowskiego, Eweliny Bemnarek i Natalii Krystowskiej.
Miejsce: Scena przy Zamku na placu św. Wojciecha w Pasłęku.


10 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM

W okresie wakacyjnym Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty literacko-plastyczne. Będą się one odbywały w środy w godz. 12:00-14:00. Wstęp wolny.
Tematyczny grafik spotkań:
10.08 – Gimnastyka dla każdego
17.08 – Kocie historie
24.08 – Dzień pełen niespodzianek
Zajęcia będą się odbywały pod namiotem na bibliotecznym dziedzińcu lub w Bulaju (w zależności od pogody).
Więcej informacji: Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”, ul. Zamkowa 1, tel. 55 625 60 23


11 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – Kraina Buka w Bulaju - Spotkanie z przyrodą dla najmłodszych


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (14)

Fot. materiały organizatora
11

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej zapraszają najmłodszych wraz z opiekunami do wspólnego spędzenia czasu.
Gdzie: Dziedziniec Biblioteki Elbląskiej*
Kiedy: 11.08.22 godz. 12.00-14.00
Co:
- Czytanie na dywanie
- Zabawy klockami i grami
przyrodniczymi
- Prace plastyczne
Spotkanie dedykowane dzieciom w wieku 1+ wraz z opiekunami.
*W razie niepogody spotkanie przenosimy do Biblioteki Bulaj


12 SIERPNIA
STOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY

Przed nami wyjątkowe muzyczne lato! Nieoczekiwane lokalizacje, nieoczekiwani artyści. To impreza, o którą nikt nie prosił, a każdy potrzebował.
Cykl Miasto.Gramy to 12 koncertów, zlokalizowanych w różnych miejscach Elbląga, do których zaprosiliśmy artystów nietuzinkowych, często Wam znanych, choć tym razem zobaczymy ich w nie do końca oczywistych okolicznościach. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.
Ponieważ pogoda w lecie bywa kapryśna dopuszczamy zmiany lokalizacji, choć bardzo nie chcielibyśmy tego robić...
Co? Gdzie? Kiedy?
Dzień: 12 sierpnia / Miejsce: KIOSK - Przystań Grupy Wodnej
godz. 18:00 EKSTAZA - ANNA GACEK (spotkanie autorskie).
godz. 20:00 Koncert KiŻ (rock, electro)13 SIERPNIA
STOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY

Przed nami wyjątkowe muzyczne lato! Nieoczekiwane lokalizacje, nieoczekiwani artyści. To impreza, o którą nikt nie prosił, a każdy potrzebował.
Cykl Miasto.Gramy to 12 koncertów, zlokalizowanych w różnych miejscach Elbląga, do których zaprosiliśmy artystów nietuzinkowych, często Wam znanych, choć tym razem zobaczymy ich w nie do końca oczywistych okolicznościach. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.
Ponieważ pogoda w lecie bywa kapryśna dopuszczamy zmiany lokalizacji, choć bardzo nie chcielibyśmy tego robić...
Co? Gdzie? Kiedy?
Dzień i godzina: 13 sierpnia, godz. 19:00 / Miejsce: Przystań Grupy Wodnej
Koncert SNEAKY JESUS oraz MICHAŁ JAN & IMMORTAL ONION (jazz, breakbeat).

(Video) 10 ciekawostek o Elblągu

13 SIERPNIA
PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "OD DEPMEYERA DO MYTYCHA"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (15)

Fot. materiały organizatora

W ramach corocznej akcji PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, organizuje darmowe spacery z przewodnikiem „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Ten tak bardzo popularny cykl jest prowadzony przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej przy współpracy z zaproszonymi przedstawicielami instytucji, które znajdują się w tegorocznym programie „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspieraniem różnorodnych form turystyki aktywnej wraz z organizacją eventów na szlaku parków”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg. Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu.
Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich tajemnic, historii i przewodnickich ciekawostek oraz poznania miejsc na co dzień rzadko odwiedzanych czy też niedostępnych.
Tegoroczna 12 edycja obejmuje 9 sobotnich spotkań w miesiącach wakacyjnych.
Oprócz tradycyjnych spacerów z historią elbląskich ulic, budynków czy też obcych wojsk w dawnym Elblągu, będziemy mieli możliwość wejścia do miejsc rzadko odwiedzanych dzięki współpracy z Aeroklubem Elbląskim, Jachtklubem Elbląg oraz GE Power Sp. z o. o.
Oczywiście wszystkie spacery są bezpłatne i odbywają się bez względu na pogodę.
Data i godzina: 13 sierpnia, godz. 10:00 / Miejsce: przed Katedrą pw. św. Mikołaja, Plac katedralny
Przewodnik: Mirosław Kowalski13 SIERPNIA
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "CZAS MROKU"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (16)

Fot. materiały organizatora

Sobota, letni wieczór, ulubiona osoba, koc na trawie i dobry film – to idealny przepis na Letnie Kino Pod Chmurką!
W każdą sobotę wakacji, od 2 lipca do 27 sierpnia, zapraszamy Was na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie wyświetlane będą wybrane przez Was filmy. Seanse rozpoczynać się będą po zmroku.
Podsumowując:
Kiedy? Każda sobota wakacji.
Gdzie? Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL.
O której? Po zmroku. Seanse z tygodnia na tydzień będą zaczynać się kilkanaście minut szybciej, ze względu na krótszy dzień. O konkretnej godzinie będziemy Was informować na bieżąco.
Za ile? Wstęp wolny.
Co zabrać? Zabierzcie to, co lubicie i co może Wam się przydać: koce, bluzy, przekąski.
Widzimy się w najbliższą sobotę, 13 sierpnia, około godz. 21:45!
Film: „Czas mroku” (reż. Joe Wright)


14 SIERPNIA
XXV LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA 2022 "ZARAZ ŚWIT"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (17)

Fot. materiały organizatora

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na XXV Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2022. Początek koncertów godz. 17.00 muszla koncertowa w Bażantarni. Wstęp wolny.
14.08: „Zaraz świt” - koncert Krzysztofa Żabki z zespołem w składzie: Mikołaj Ostrowski, Ewelina Bemnarek i Natalia Krystowska


14 SIERPNIA
ARTYSTYCZNE LATO PASŁĘK 2022

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Artystyczne Lato Pasłęk 2022.
14 sierpnia 2022 godz. 19:00 - Koncert zespołu "Bez Idola"
Miejsce: Park rekreacyjno-edukacyjny na placu Tysiąclecia.


17 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM

W okresie wakacyjnym Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty literacko-plastyczne. Będą się one odbywały w środy w godz. 12:00-14:00. Wstęp wolny.
Tematyczny grafik spotkań:
17.08 – Kocie historie
24.08 – Dzień pełen niespodzianek
Zajęcia będą się odbywały pod namiotem na bibliotecznym dziedzińcu lub w Bulaju (w zależności od pogody).
Więcej informacji: Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”, ul. Zamkowa 1, tel. 55 625 60 2320 SIERPNIA
PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "TRADYCJE ŻEGLARSKIE ELBLĄGA"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (18)

Fot. materiały organizatora

W ramach corocznej akcji PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, organizuje darmowe spacery z przewodnikiem „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Ten tak bardzo popularny cykl jest prowadzony przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej przy współpracy z zaproszonymi przedstawicielami instytucji, które znajdują się w tegorocznym programie „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspieraniem różnorodnych form turystyki aktywnej wraz z organizacją eventów na szlaku parków”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg. Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu.
Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich tajemnic, historii i przewodnickich ciekawostek oraz poznania miejsc na co dzień rzadko odwiedzanych czy też niedostępnych.
Tegoroczna 12 edycja obejmuje 9 sobotnich spotkań w miesiącach wakacyjnych.
Oprócz tradycyjnych spacerów z historią elbląskich ulic, budynków czy też obcych wojsk w dawnym Elblągu, będziemy mieli możliwość wejścia do miejsc rzadko odwiedzanych dzięki współpracy z Aeroklubem Elbląskim, Jachtklubem Elbląg oraz GE Power Sp. z o. o.
Oczywiście wszystkie spacery są bezpłatne i odbywają się bez względu na pogodę.
Data i godzina: 20 sierpnia, godz. 10:00 / Miejsce: przy PUB Malwa - Most Niski
Przewodnik: Adriana Strukowicz


20 SIERPNIA
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "W STARYM DOBRYM STYLU"

Sobota, letni wieczór, ulubiona osoba, koc na trawie i dobry film – to idealny przepis na Letnie Kino Pod Chmurką!
W każdą sobotę wakacji, od 2 lipca do 27 sierpnia, zapraszamy Was na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie wyświetlane będą wybrane przez Was filmy. Seanse rozpoczynać się będą po zmroku.
Podsumowując:
Kiedy? Każda sobota wakacji.
Gdzie? Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL.
O której? Po zmroku. Seanse z tygodnia na tydzień będą zaczynać się kilkanaście minut szybciej, ze względu na krótszy dzień. O konkretnej godzinie będziemy Was informować na bieżąco.
Za ile? Wstęp wolny.
Co zabrać? Zabierzcie to, co lubicie i co może Wam się przydać: koce, bluzy, przekąski.
Widzimy się w najbliższą sobotę, 20 sierpnia, około godz. 21:45!
Film: „W starym dobrym stylu” (reż. Zach Braff)

(Video) The Mysteries of Elblag Canal: how the water carries the vessels?

20 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – "REMUS". KASZUBSKA OPOWIEŚĆ TEATRU SNÓW

Zapraszamy na efektowny i pełen poetyckiej stylistyki, nocny spektakl plenerowy w wykonaniu jednego z najlepszych teatrów ulicznych w Polsce. Dziedziniec Biblioteki Elbląskiej, 20 sierpnia, godzina 21:00. Wstęp wolny.
Jak piszą autorzy spektaklu – „Remus, to opowieść o samotności niepozornego, bogatego duchem człowieka, który nie godzi się z zastanym i podejmuje walkę o zmiany w najbliższym otoczeniu. Na;leży realizować ideały, walczyć w imię Dobra z silniejszymi, a czasowe niepowodzenie nie oznacza ostatecznej klęski.
Remus dowiaduje się, że jest z rodu mistycznych Stolemów i ma do wypełnienia ważną misję. Ma wybawić zapadły zamek czyli obudzić tożsamość kulturową Kaszubów. Próbuje realizować ją na swoją miarę, jeżdżąc po jarmarkach i sprzedając polskie książki i drobiazgi niezbędne w domu. Jest uparty ale nie pozbawiony ludzkich słabości. W kluczowym momencie nie wystarcza mu odwagi i wiary, by misję ostatecznie wypełnić. Choć ponosi porażkę, przekazuje tę ideę następcom”.
Scenariusz spektaklu powstał na motywach powieści Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”
Scenariusz, reżyseria i scenografia: Zdzisław Górski
Projekty kostiumów: Maciej Wojcieszkiewicz
Wykonanie kostiumów: Anna Kozaryna i Krystyna Bienias
Wykonanie rzeźb: Waldemar Faryno
Muzyka: collage


20 SIERPNIA
STOWARZYSZENIE KULTURALNE CO JEST? – MIASTO.GRAMY

Przed nami wyjątkowe muzyczne lato! Nieoczekiwane lokalizacje, nieoczekiwani artyści. To impreza, o którą nikt nie prosił, a każdy potrzebował.
Cykl Miasto.Gramy to 12 koncertów, zlokalizowanych w różnych miejscach Elbląga, do których zaprosiliśmy artystów nietuzinkowych, często Wam znanych, choć tym razem zobaczymy ich w nie do końca oczywistych okolicznościach. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.
Ponieważ pogoda w lecie bywa kapryśna dopuszczamy zmiany lokalizacji, choć bardzo nie chcielibyśmy tego robić...
Co? Gdzie? Kiedy?
Dzień i godzina: 20 sierpnia, godz. 19:00 / Miejsce: Dziedziniec Muzeum
BIBOBIT & ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA (funky, hip-hop)


DO 21 SIERPNIA
RATUSZ STAROMIEJSKI – GWIEZDNA FLOTA: WYSTAWA MODELI INSPIROWANYCH CYKLEM STAR WARS

Sympatycy, fani i fanatycy uniwersum Star Wars, będą mogli na żywo obejrzeć około 30 ręcznie wykonanych modeli statków i postaci, będących odwzorowaniem tych, które pojawiły się w produkcji filmowej.
Twórcami wystawy jest czwórka elblążan, dla których sympatia do serii filmów Gwiezdne Wojny, przerodziła się w życiową pasję. Wszystkie skonstruowane przez nich modele, zostały od podstaw wykonane z papieru, plastiku i innych materiałów z odzysku. Najogólniej mówiąc, modele powstają zgodnie z ideą recyklingu. Oczywiście nie jest to pierwsza wystawa ich modelarskiego dorobku, bo do tej pory zdążyli zaprezentować ją w wielu Europejskich miastach, takich jak Wiedeń, Bruksela czy Berno.
Gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer czy Pustynna Barka Jabby - wszystkie z tych statków oraz wiele, wiele więcej będziecie mogli podziwiać podczas wystawy Gwiezdna Flota! Niech moc będzie z Wami!
Wystawa:
Do 21 sierpnia w godz. 10:00 – 20:00.
Ratusz Staromiejski, ul. Stary Rynek 25, sala koncertowa (I piętro)
wstęp wolny21 SIERPNIA
ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA – Park z kulturą: koncerty EOK w Parku Kajki


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (19)

Fot. materiały organizatora
10

Park Kajki – miejsce pełne flory, fauny i...muzyki? Jak najbardziej, a to za sprawą Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która zaprasza na 3 letnie koncerty plenerowe. 17 lipca i 7 oraz 21 sierpnia, wraz z muzykami EOK, przeniesiemy się do świata najpiękniejszych melodii muzyki klasycznej. Czekają nas spotkania z utworami z Polski i świata, które pozostają inspiracją dla kolejnych kompozytorskich pokoleń i cieszą się niezmiennie popularnością wśród melomanów. W taki sposób można „parkować” godzinami, wstęp wolny.
Data i godzina: 21.08.2022, niedziela, 15:00 / Miejsce: Park Kajki
Wykonawcy: Zespół Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
W programie m.in. Muzyka klasyczna z Polski i świata21 SIERPNIA
XXV LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA 2022 "NA PEŁNYM MORZU"

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na XXV Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2022. Początek koncertów godz. 17.00 muszla koncertowa w Bażantarni. Wstęp wolny.
21.08: „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka - Scena przy Stoliku24 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM

W okresie wakacyjnym Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty literacko-plastyczne. Będą się one odbywały w środy w godz. 12:00-14:00. Wstęp wolny.
Tematyczny grafik spotkań:
24.08 – Dzień pełen niespodzianek
Zajęcia będą się odbywały pod namiotem na bibliotecznym dziedzińcu lub w Bulaju (w zależności od pogody).
Więcej informacji: Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”, ul. Zamkowa 1, tel. 55 625 60 2324 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – HISTORIA PAPIERU OD DESKI DO DESKI

11:00-16:00 Rodzinne warsztaty czerpania papieru na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej
Cykl Papierowe Sztuki Biblioteki Elbląskiej zakończymy warsztatami czerpania papieru na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej. Nasi goście z Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie przybliżą nam historię wynalazku, jakim jest papier. Technologię tworzenia papieru poznamy w teorii i w praktyce – każdy z przybyłych będzie mógł wyczerpać własny arkusz (wstęp wolny).
Prosimy o wcześniejsze rezerwacje miejsca na warsztatach – drogą mailową przez adres n.szudzikowska@bibliotekaelblaska.pl lub osobiście w Bibliotece Młodego Czytelnika BULAJ (ul. Zamkowa 1).
Wydarzenia odbywa się w ramach cyklu wykładowo-warsztatowego „Papierowe sztuki Biblioteki Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.27 SIERPNIA
PTTK ELBLĄG – SOBOTA Z PRZEWODNIKIEM PTTK "OD SCHICHAUA DO GE POWER"


Co, gdzie, kiedy w Elblągu (20)

Fot. materiały organizatora

W ramach corocznej akcji PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, organizuje darmowe spacery z przewodnikiem „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Ten tak bardzo popularny cykl jest prowadzony przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej przy współpracy z zaproszonymi przedstawicielami instytucji, które znajdują się w tegorocznym programie „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspieraniem różnorodnych form turystyki aktywnej wraz z organizacją eventów na szlaku parków”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg. Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu.
Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich tajemnic, historii i przewodnickich ciekawostek oraz poznania miejsc na co dzień rzadko odwiedzanych czy też niedostępnych.
Tegoroczna 12 edycja obejmuje 9 sobotnich spotkań w miesiącach wakacyjnych.
Oprócz tradycyjnych spacerów z historią elbląskich ulic, budynków czy też obcych wojsk w dawnym Elblągu, będziemy mieli możliwość wejścia do miejsc rzadko odwiedzanych dzięki współpracy z Aeroklubem Elbląskim, Jachtklubem Elbląg oraz GE Power Sp. z o. o.
Oczywiście wszystkie spacery są bezpłatne i odbywają się bez względu na pogodę.
Data i godzina: 27 sierpnia, godz. 10:00 / Miejsce: wejście do biurowca A1, od strony Bramy Targowej, ul. Stoczniowa
Przewodnik: Daniel Lewandowski, Leszek Marcinkowski
Ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy!27 SIERPNIA
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – LETNIE KINO POD CHMURKĄ "UKRYTE PIĘKNO"

Sobota, letni wieczór, ulubiona osoba, koc na trawie i dobry film – to idealny przepis na Letnie Kino Pod Chmurką!
W każdą sobotę wakacji, od 2 lipca do 27 sierpnia, zapraszamy Was na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie wyświetlane będą wybrane przez Was filmy. Seanse rozpoczynać się będą po zmroku.
Podsumowując:
Kiedy? Każda sobota wakacji.
Gdzie? Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL.
O której? Po zmroku. Seanse z tygodnia na tydzień będą zaczynać się kilkanaście minut szybciej, ze względu na krótszy dzień. O konkretnej godzinie będziemy Was informować na bieżąco.
Za ile? Wstęp wolny.
Co zabrać? Zabierzcie to, co lubicie i co może Wam się przydać: koce, bluzy, przekąski.
Widzimy się w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, około godz. 21:45!
Film: „Ukryte piękno” (reż. David Frankel)


28 SIERPNIA
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL – ŚNIADANIE NA TRAWIE 2022

W 1971 roku (4 Biennale Form Przestrzennych, Zjazd Marzycieli w Elblągu) artystka Ewa Partum, zainspirowana Śniadaniem na trawie wg. Édouarda Maneta – rozciągnęła na trawie wielkie płótno z tytułem obrazu, a na trawie obok, namalowała ten tytuł farbą, co uruchomiło złożoną grę słowną. W związku z tym, my chcielibyśmy uruchomić grę społeczną i zaprosić Państwa na nasz kolejny cykl “Śniadań na trawie”, gdzie będzie można miło i smacznie spędzić wspólny poranek. Cztery wakacyjne i niedzielne poranki będą pod znakiem SMAKU, MUZYKI, AKTYWNOŚCI I EDUKACJI. Poranne spotkania dają okazję do wspólnego relaksu, ciekawych rozmów czy aktywności na świeżym powietrzu. Nie tak dawno większość z nas tęskniła za wspólnym spędzaniem czasu na łonie natury – teraz możemy Wam to umożliwić!
Spotykamy się na dziedzińcu Galerii EL. Do dyspozycji będą leżaki i pufy. Można zabrać ze sobą kocyki, książki, skakanki, swoje kulinaria etc. Do zajęć ruchowych należy wziąć ze sobą maty. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wszelkie aktywności odbywać się będą w namiocie estradowym, na dziedzińcu. Wszystkie aktywności są bez ograniczeń wiekowych, a wstęp na wszystkie spotkania wolny. Podczas niedzielnych poranków będzie można również obejrzeć aktualne wystawy znajdujące się w Galerii.
PROGRAM 28.08.2022 10:00 – 14:00
-10:00 – 14:00 Restauracja Vegan Spot, Kawiarnia #Bez, Niezły kocioł
Pyszne, ekologiczne i 100% wegańskie śniadania, kawa i ciasta (m.in. szakszuka z czerwonej soczewicy, pączki bez cukru, lemoniady, cold brew i wiele innych)
-12:00 – 14:00 Groovno
Funk, rock i groove
-11:00 – 12:00 Małgorzata Jabłońska – Zumba
Zajęcia fitness z elementami tańca
-10:00 – 14:00 Janusz Kozak – VLEPTOTUTAJ
Warsztaty z robienia vlepek

(Video) ELBLĄG I KANAŁ ELBLĄSKI⛴ - CO WARTO ZOBACZYĆ. MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNE🏛, STARE MIASTO🏘

FAQs

Co w Elblagu w weekend? ›

Elbląg atrakcje, zabytki, zwiedzanie. Co warto zobaczyć?
 • Brama Targowa - najważniejszy ślad po średniowiecznych fortyfikacjach oraz punkt widokowy.
 • Pomnik Piekarczyka.
 • Katedra św. ...
 • Ścieżka kościelna.
 • Biblioteka Elbląska w dawnym szpitalu św. ...
 • Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu (w pozostałościach dawnego zamku)

Co się dzieje dziś w Elblagu? ›

Ślady 1961-2021. Wystawa retrospektywna | Tomek KawiakŚlady 1961-2021. Wystawa retrospektywna | Tomek Kawiak Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza… Wernisaż wystawy o piwie w elbląskim muzeum„Piwna” wystawa w elbląskim muzeum Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Z czego jest znany Elbląg? ›

Elbląg to jedno z najstarszych miast w Polsce, z przepiękną, niemal od fundamentów odbudowaną Starówką, jednym z największych w Europie odkrytych basenów i tradycjami sięgającymi nie tylko Krzyżaków, ale i Wikingów. To także obiekt kpin, symbol bezrobocia i smutny efekt emigracji za pracą.

Co dziś w Trójmieście? ›

Portal
 • Craft Beer Fiesta 2022 (11 opinii) degustacja, w plenerze. ...
 • Ladies' Jazz Festival (1 opinia) jazz, festiwal muzyczny. ...
 • Ladies' Jazz Festival: Aga Zaryan. jazz, festiwal muzyczny. ...
 • Letnie Napięcie | nath. hip-hop. ...
 • Tomasz Orlow - organy. muzyka poważna. ...
 • In Progress Lite - D I D, LASY. ...
 • Teatr w Chmurach na 34. ...
 • okolicznościowe.

Co się dzieje w Olsztynie? ›

Wyróżnione wydarzenia
 • Wystawa: Hildegard Skowasch "Ogród Marty" 16 Sierpień 2022.
 • XLIV Olsztyńskie Koncerty Organowe. 21 Sierpień 2022.
 • VI UKIEL OLSZTYN PÓŁMARATON. 18 Wrzesień 2022.

Czy w Elblągu jest plaża? ›

Jednak tym, co przyciąga tu licznie turystów, jest plaża nad Zalewem Wiślanym, na której panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. To mekka kitesurferów z całej Polski. Na szerokiej i piaszczystej plaży znajdziemy szkółkę i wypożyczalnię sprzętu, do uprawiania tej coraz popularniejszej dyscypliny sportu.

Co jest w Pasłęku? ›

Przede wszystkim zamek krzyżacki, gotycki kościół św. Bartłomieja, mury miejskie z Bramą Młyńską i Kamienną Wieżą, ratusz i dawne kamienice.

Czy w Elblągu jest zoo? ›

Kierownictwo elbląskiego Zoo informuje, że począwszy od dziś można będzie oglądać niektóre zwierzęta. Prosi się jednakże zwiedzających o niedrażnienie zwierząt i nie podawanie żadnego pożywienia, gdyż zwierzęta się jeszcze nie zaaklimatyzowały.

Co warto zobaczyć na Pomorzu z dziećmi? ›

Poznaj 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim
 • ŻUŁAWSKA KOLEJ DOJAZDOWA.
 • CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU KOSZAŁKOWO -WIEŻYCA.
 • PARK DINOZAURÓW „ŁEBA PARK”
 • LUNAPARK WŁADYSŁAWOWO.
 • MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ W GDYNI.
 • MUZEUM MOTYLI W ŁEBIE.
 • SEA PARK SARBSK.
 • MUZEUM WSI SŁOWIŃSKIEJ W KLUKACH.

Jak się mówi na mieszkańca Elbląga? ›

elblążanin m, elblążanka ż

Czy Elbląg to pomorze? ›

Z dniem 1 stycznia 1999 roku województwo elbląskie przestało jednak istnieć, a miasto zostało przyłączone do województwa warmińsko-mazurskiego, ze stolicą w Olsztynie.

Co oznacza herb Elbląga? ›

Element herbu, przypominający sieć, obecny w jego dolnym polu, wspominany jest przez Friedricha Zamehl'a w wierszu pochodzącym z 1631 r. Przyjmuje się interpretować go jako nawiązanie do sieci rybackiej, która z kolei byłaby aluzją do związków miasta z morzem i rybołówstwem.

Z czego jest znany Tczew? ›

Most drogowy, wzniesiony w latach 1851-1857, oraz wznoszony w latach 1888-1890 most kolejowy to chyba najbardziej charakterystyczne atrakcje, jakimi może się pochwalić Tczew. Wspaniałe skarby kryją się w Muzeum Wisły – ciekawej placówce będącej oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Co ciekawego można zobaczyć w Toruniu? ›

 • Rynek Staromiejski z Pomnikiem Kopernika. ...
 • Ratusz Staromiejski - Muzeum Okręgowe i Wieża Ratuszowa. ...
 • Rynek Nowomiejski i kościół św. ...
 • Muzeum Toruńskiego Piernika i Żywe Muzeum Piernika. ...
 • Dom Mikołaja Kopernika. ...
 • Kamienica pod Gwiazdą ...
 • Kamienice, muzea i ciekawe zakamarki Starego i Nowego Miasta.
Jun 10, 2022

Videos

1. WULGARNE przesłuchanie 18 latki w Elblągu, - chłodna analiza i 2 techniki przesłuchań
(Sierżant Bagieta)
2. Pobiliśmy nasz rekord!!! Zawody parowe w Elblągu
(Górek TV)
3. Czy to stan umysłu - Elbląg vs Bartek
(Bartek Usa Karpowski)
4. The Mysteries of Elblag Canal
(Prezes Navicula)
5. Przekop Mierzei Wiślanej. Kiedy do portu Elbląg wpłyną wielkie statki? Kto pogłębi tory wodne?
(TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA)
6. Program Bałtycka Ukraina, czyli ukraiński kompleks portowy w Elblągu
(Uszi)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Margart Wisoky

Last Updated: 02/25/2023

Views: 5740

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Margart Wisoky

Birthday: 1993-05-13

Address: 2113 Abernathy Knoll, New Tamerafurt, CT 66893-2169

Phone: +25815234346805

Job: Central Developer

Hobby: Machining, Pottery, Rafting, Cosplaying, Jogging, Taekwondo, Scouting

Introduction: My name is Margart Wisoky, I am a gorgeous, shiny, successful, beautiful, adventurous, excited, pleasant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.