Honolulu co warto zobaczyć? | Więcej na DreamGo (2022)

Zamknij oczy i pomyśl o Hawajach. Co widzisz? Wysokie palmy, rajskie plaże
i soczyście zielone ogrody, w których lokalni z kolorowymi girlandami z kwiatów lei na szyi, tańczą taniec hula w rytm muzyki granej na ukulele? To wszystko prawda! Gdy jednak zajrzysz nieco głębiej, zobaczysz o wiele więcej!

Spis treści

 • 1 OAHU HONOLULU, HAWAJE
 • 2 WAIKIKI BEACH
 • 3 TANTALUS LOOKOUT
 • 4 MANOA FALLS
 • 5 DIAMOND HEAD
 • 6 POKAZ TAŃCA HULA W HONOLULU
 • 7 CHINATOWN HONOLULU
 • 8 REJS W HONOLULU
 • 9 PEARL HARBOR, HONOLULU
 • 10 ATLANTIS SUBMARINE
 • 11 HAIKU STAIRS
 • 12 KOKO HEAD
 • 13 LOT HELIKOPTEREM NAD WYSPĄ OAHU
 • 14 PRZEJAŻDŻKA KONNA NA OAHU
 • 15 HO’OMALUHIA BOTANICAL GARDEN
 • 16 PLANTACJA ANANASÓW DOLE
 • 17 PŁYWANIE Z DELFINAMI NA OAHU
 • 18 PŁYWANIE Z REKINAMI NA OAHU
 • 19 SNURKOWANIE W ZATOCE HANAUMA
 • 20 SANDBANK NA OAHU
 • 21 SURFING NA NORTH SHORE
 • 22 CENTRUM KULTURY POLINEZYJSKIEJ
 • 23 MERMAID CAVES
 • 24 OAHU – NURKOWANIE NA HAWAJACH

OAHU HONOLULU, HAWAJE

Hawaje to raj, o którym marzy niemalże każdy z nas. To najpiękniejszy archipelag położony na Oceanie Spokojnym. Hawaje znajdują się niemalże w połowie drogi między Kalifornią, a Japonią. Tworzy je 137 wysp i co ciekawe, wszystkie z nich zostały utworzone ze skał wulkanicznych. Trzecią co do wielkości i jednocześnie najbardziej zaludnioną wyspą jest Oahu. To właśnie tutaj kręcone były sceny do wielu słynnych filmów i seriali, m.in. Zagubieni, Jurassic Park, czy Avatar. Nic więc dziwnego, że wyspa Oahu jest najbardziej popularna wśród turystów.

Oahu jest stolicą Hawajów i mieszka tu ponad 85% ludności. Stolicą oraz największym miastem wyspy Oahu, jak i całego archipelagu Hawajów jest Honolulu. Miasto Honolulu przypomina nieco Miami. Luksusowe, wysokie hotele, ekskluzywne restauracje i sklepy oferujące najdroższe marki świata, położone tuż przy plaży, wiele rozrywek towarzyskich i surferski klimat. W głębi wyspy można natomiast zanurzyć się w prawdziwej dżungli, soczyście zielonej i bujnej roślinności, pięknych wodospadach, do których prowadzą malownicze szlaki, spektakularne punkty widokowe i wiele innych wyjątkowych miejsc. W biurze podróży DreamGo możemy zaproponować każdą możliwą atrakcję i wycieczkę na Hawajach! Na głównej wyspie – Oahu, mamy swojego polskiego przedstawiciela, który opiekuje się naszymi klientami podczas podróży na Hawaje. Polski przewodnik na Hawajach, który mieszka w tym raju już wiele lat, pokaże Wam miejsca, o jakich nawet nie śniliście!

Co warto zobaczyć w Honolulu? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

WAIKIKI BEACH

Najsłynniejsza plaża na Hawajach, a także najsłynniejsza plaża na świecie to Waikiki Beach. Ze względu na wielkość fal, wybrzeże jest idealne do uprawiania surfingu. Co krok można się tu natknąć na wypożyczalnie desek surfingowych. Pełna turystów plaża Waikiki nie jest miejscem dla osób szukających ciszy i spokoju. Panuje tu fantastyczny klimat zarówno na plaży wśród setek palm, jak i przy nadbrzeżnych barach obfitujących w hawajską muzykę, tańce hula i drinki z palemką. Woda jest piękna i ciepła, a wybrzeże piaszczyste. Warto przespacerować się Waikiki Beach, szczególnie o zachodzie słońca, kiedy to na niebie ukazują się spektakularne kolory.


TANTALUS LOOKOUT

Świetny punkt widokowy, z którego można zobaczyć całe Honolulu i Diamond Head – nieczynny wulkan, który stał się wizytówką Oahu.

(Video) 🌊 RELAKS na rajskich 🌺 MALEDIWACH | DreamGo Exclusive Travel 🌎✈

MANOA FALLS

Łatwym i jednocześnie bardzo malowniczym szlakiem można dojść do wodospadu Manoa. Sam wodospad nie robi takiego wrażenia, jak droga, która prowadzi przez fantastyczną tropikalną bujną, zieloną dżunglę i drzewa bambusowe. Cała wędrówka zajmuje około 1-2 godzin w obie strony, w zależności od tego, jak błotnisty jest szlak, jak długo chcecie napawać się widokiem wodospadu oraz oczywiście od Waszej kondycji 😊

DIAMOND HEAD

Miłośnicy krótkich trekkingów i pięknych widoków z pewnością będą oczarowani Diamond Head, wygasłym stożkiem wulkanicznym położonym zaledwie kilka kilometrów od centrum Honolulu. Wejście na szczyt zajmuje niecałą godzinę,
a niesamowite widoki na ocean, wybrzeże Honolulu i Waikiki Beach zapierają dech w piersiach. Diamond Head to symbol wyspy Oahu.


POKAZ TAŃCA HULA W HONOLULU

Pokaz tańca hula to spokojne i relaksujące widowisko, którego nie sposób pominąć będąc w Honolulu. Hula łączy w sobie taniec, muzykę i śpiew. Pokazy hula można zobaczyć na plaży, w hotelowych restauracjach, czy na skwerze tuż obok pomnika patrona Honolulu – Duke’a Kahanamoku, jednego z pierwszych surferów na świecie. Co ciekawe tańczą zarówno kobiety, jak i mężczyźni 😊


CHINATOWN HONOLULU

Warto przejść się kolorową dzielnicą Chinatown w Honolulu, która słynie z wielu makaroniarni, restauracji z chińską kuchnią oraz targowisk z antykami i słynnymi naszyjnikami z kwiatów lei. Okolica Chinatown jest również centrum artystycznym, w którym znajdują się galerie sztuki.

REJS W HONOLULU

Na zakończenie dnia polecamy wybrać się na 2-godzinny rejs statkiem o zachodzie słońca, podczas którego serwowany jest 3-daniowy obiad z krabami i stekiem i tropikalnymi drinkami. Na statku odbywają się również występy hawajskie i tańce przy muzyce na żywo. Podczas rejsu możecie podziwiać panoramiczne widoki wybrzeża Honolulu oraz Diamond Head. Rejs polecamy szczególnie w piątkowe wieczory, kiedy to będziecie mogli podziwiać pokaz fajerwerków nad Waikiki z pokładu statku!

Honolulu oferuje kilka pięknych miejsc oraz wyjątkowy klimat. Odwiedzając wyspę Oahu warto nie tylko odwiedzić najpiękniejsze atrakcje Honolulu, ale też wiedzieć, jakie atrakcje Oahu oferuje i jakie są najpiękniejsze miejsca Oahu. Zobacz sam! Co warto zobaczyć na Oahu?

(Video) 🌲🦌 Zachwycająca KANADA, czyli kraj 🍁 syropu klonowego | DreamGo Exclusive Travel 🌎✈

PEARL HARBOR, HONOLULU

W Pearl Harbor mieści się baza Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Jest to bardzo ważne miejsce dla historii USA. Gdy 07 grudnia 1941 roku rozpoczął się japoński atak na największą bazę morską USA, stany przyłączyły się do II Wojny Światowej. Dziś Pearl Harbor jest nadal bazą floty Stanów Zjednoczonych, ale dodatkowo miejscem, które odwiedza mnóstwo turystów z całego świata. Pomnik USS Arizona upamiętnia marynarzy, którzy zginęli na pancerniku USS Arizona podczas ataku Japończyków na Pearl Harbor. Na jego wraku znajduje się muzeum, w którym można poznać historię tego miejsca, a także przez szklany otwór w podłodze zobaczyć zatopiony okręt.

W Pearl Harbor można również poznać historię okrętów podwodnych, wejść na statek USS Bowfin i zobaczyć, w jakich warunkach żyli żołnierze. Okręt USS Bowfin, podczas II wojny zatopił 44 japońskie statki. Kolejnym miejscem, na które warto zwrócić uwagę, to pancernik USS Missouri, na którego pokładzie 2 września 1945 podpisano akt kapitulacji Cesarstwa Japonii, który zakończył II wojnę światową. Ciekawe jest również muzeum lotnictwa Pacific Aviation Museum, w którym znajduje się kolekcja samolotów m.in. z czasu II wojny światowej. Na zwiedzanie Pearl Harbor najlepiej zarezerwować sobie jeden cały dzień.


ATLANTIS SUBMARINE

Dla tych, którzy chcieliby popłynąć łodzią podwodną i zobaczyć Pacyfik z zupełnie innej perspektywy, polecamy rejs Atlantis Submarine. Z wnętrza łodzi podwodnej zobaczycie oceaniczną faunę i florę charakterystyczną dla archipelagu hawajskiego. Rejs trwa ok. 1,5 godziny, w tym na podwodnym pokładzie spędzicie ok. 45 minut.

HAIKU STAIRS

Nieco dalej od Honolulu znajdują się prawdziwe schody do nieba! Haiku stairs to schody wiodące na szczyt góry Puʻu Keahi a Kahoe. Tajna radiostacja, zbudowana przez marynarkę wojenną podczas II wojny światowej znajduje się na szczycie góry. Swego czasu wysyłała sygnały do statków na morzach Pacyfiku. Odremontowane schody w 2020 niestety zostały zniszczone przez huragan w 2015 roku przez co do dziś są bardzo niebezpieczne. Mimo, że teren otoczony jest drutem kolczastym, a wejście na schody grozi wysoka grzywna, to jednak chętnych na wspinaczkę wciąż nie brakuje.


KOKO HEAD

Najpiękniejszy widok na wyspę Oahu znajduje się właśnie na Koko Head. Trekking w jedną stronę trwa ok. 1 godzinę
i należy to wymagających. Szlak prowadzi wzdłuż starych torów kolejowych prowadzących na wzniesienie. Co ciekawe, trasa ta jest zamknięta i teoretycznie poruszanie się nią jest zabronione.

LOT HELIKOPTEREM NAD WYSPĄ OAHU

Wyspa Oahu nie tylko bajecznie wygląda podczas trekkingów, ale również z lotu ptaka! Przekonajcie się o tym sami podczas niezapomnianego lotu helikopterem nad Waikiki, Diamond Head, Pearl Harbor i plantacji ananasów oraz wiecznie zielonych gór Koolau. Oahu Lot helikopterem trwa ok. 45minut, a wspomnienia pozostają na całe życie!


(Video) Wodospad Niagara widok od strony Kanadyjskiej

PRZEJAŻDŻKA KONNA NA OAHU

W wielu miejscach na Oahu można udać się na konną przejażdżkę wzdłuż wybrzeża, czy po wzgórzach. To świetna atrakcja, która może urozmaicić trekking i pobyt w Honolulu, czy na wyspie Oahu.

HO’OMALUHIA BOTANICAL GARDEN

Jedno z miejsc, którego zdjęcia obiegły cały Internet! Ho’Omaluhia Botanical Garden to najbardziej instagramowe miejsce na Oahu! Prosta droga, palmy, bujne i soczyście zielone krzewy na tle wysokich gór. Niezwykle malownicze miejsce!
Co prawda, nie można się tu zatrzymywać na sesje fotograficzne, ale jak to zwykle bywa, każdy robi krótki przystanek choć na chwilkę, po to jedno wyjątkowe zdjęcie. Piękne punkty widokowe, egzotyczna i tropikalna sceneria i urokliwe jezioro – to wszystko znajdziecie na terenie parku.


PLANTACJA ANANASÓW DOLE

Szczególnie ciekawe miejsce, jeśli podróżujecie z dziećmi. Zobaczycie, jak rosną ananasy, dowiecie się ciekawych rzeczy
o uprawie ananasów, spróbujecie dań z ananasami w roli głównej. Oczywiście na miejscu znajdziecie również wiele ananasowych pamiątek 😊

PŁYWANIE Z DELFINAMI NA OAHU

Marzysz o pływaniu z delfinami w ich naturalnym środowisku? Pływanie z delfinami na Hawajach jest możliwe! Łodzią motorową popłyniecie w okolice odwiedzane przez dzikie delfiny. Podczas rejsu będziecie mieli 2-3 wejścia do wody
z płetwami, maską i rurką. Pływanie na otwartym oceanie z delfinami, żółwiami morskimi w otoczeniu pięknej rafy koralowej to prawdziwa bajka! Co ciekawe, zimną przypływają tu również wieloryby, więc atrakcja jest podwójna! Dla osób, które chciałyby pływać z oswojonymi delfinami polecamy Sea Life Park na Oahu. Zabawa z delfinami, akrobacje delfinów, taniec z delfinami, czy nawet słodki całus! 😊

PŁYWANIE Z REKINAMI NA OAHU

Pływanie z rekinami na Hawajach to atrakcja tylko dla odważnych! Podczas wycieczki na Hawaje można stanąć oko w oko z rekinami! Wyobraź sobie, że zastajesz zamknięty w klatce zanurzanej w oceanie, a wokół Ciebie pływają 1-4 metrowe rekiny. Dawka doznań gwarantowana! Oprócz rekinów można zobaczyć żółwie, delfiny i mnóstwo kolorowych ryb, a od grudnia do maja również wieloryby. Dla mniejszej dawki adrenaliny można podziwiać cały spektakl z pokładu jachtu.


SNURKOWANIE W ZATOCE HANAUMA

Hanauma Bay leży na terenie parku narodowego i co ciekawe, jest zatoką stworzoną w dawnym kraterze wulkanicznym. Dzięki idealnemu położeniu i zaokrąglonym kształcie zatoki, jest to wymarzone miejsce do snorkelowania. Piękna rafa koralowa i kilkaset gatunków ryb w jednym miejscu, w tym żółwie wodne i kolorowe papugoryby robią ogromne wrażenie! Nazwa Hanauma pochodzi od dwóch hawajskich słów: hana, czyli zatoka oraz uma – zaokrąglony. W związku z ogromną popularnością zatoki, wprowadzono opłatę za wstęp.

SANDBANK NA OAHU

Magiczny rejs katamaranem do bajecznego miejsca w zatoce Kaneohe! Na środku oceanu, kilkaset metrów od brzegu znajdują się piaszczyste wydmy oceaniczne – sandbanki. Snurkowanie z maską, rurką i płetwami, spacery po sandbankach
i plażowanie po środku oceanu! To jest idealny plan na słoneczny dzień.

(Video) # 104 Polinezja Francuska - podsumowanie trzeciego pobytu

SURFING NA NORTH SHORE

Surfing to najpopularniejszy sport na Hawajach, a wysokie fale przyciągają wielu sportowców i turystów z całego świata. Obojętnie, czy surfujesz od dziecka, czy dopiero chcesz spróbować swoich sił na desce surfingowej, Hawaje będą idealne! Oprócz surfingu na słynnej Waikiki Beach, można wybrać się na północne wybrzeże wyspy Oahu, gdzie pojawiają się największe fale i surferzy na światowym poziomie!


CENTRUM KULTURY POLINEZYJSKIEJ

Na północy wyspy Oahu znajduje się Centrum Kultury Polinezji. To właśnie tutaj znajdują się wioski ukazujące życie lokalnych ludzi w różnych wyspach Pacyfiku, m.in. Hawaje, Samoa, Fidżi, Nowa Zelandia, Tonga, czy Tahiti. W Centrum Kultury Polinezji odbywają się również ciekawe występy.

MERMAID CAVES

Dla tych, którym znudzą się standardowe plaże polecamy jaskinię Mermaid, czyli kawałek plaży przykryty zaschniętą lawą! To wyjątkowe zjawisko jest naprawdę bajeczne!

OAHU – NURKOWANIE NA HAWAJACH

Nurkowanie na Oahu również dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń! To świetna okazja do poznania podwodnego świata Pacyfiku! Podczas wyprawy macie dwa nurkowania. Jedno na wrakach drugie na pięknej rafie. Dla osób nie posiadających certyfikatu PADI możliwość nurkowania pod opieką profesjonalnego instruktora do głębokości 10m.

Jak sami widzicie, na jednej hawajskiej wyspie Oahu atrakcje i miejsca zapierające dech w piersiach są niezliczone. Wybierając się w podróż na Oahu warto więc poznać atrakcje w Honoluhu, jak i atrakcje różnych zakątkach wyspy, które urzekają różnorodnością przyrody. Któż z nas nie chciałby spędzić wakacji na Hawajach, w miejscu okrzykniętym przez większość ludzi na świecie prawdziwym rajem?

Wakacje na Hawajach polecamy szczególnie osobom, które lubią aktywnie spędzać czas w otoczeniu niesamowitych scenerii. Oczywiście, relaks na pięknych plażach wśród wysokich palm, szumu oceanu i drinkiem z palemką również jest wskazany 😊 Na Hawajach każdy znajdzie coś dla siebie. Czy to będzie relaks na plaży, eksplorowanie dzikich zakątków wyspy, sporty wodne aż po ekstremalne doświadczenia. Jeśli podczas zdecydujecie się na odwiedzenie któregoś
z powyższych miejsc, czy to na lądzie czy pod wodą, to gwarantujemy, że widoki będą nieziemskie! Aloha!

Dla tych, którzy jeszcze bardziej chcieliby urozmaicić wakacje na Hawajach, proponujemy połączenie kilku hawajskich wysp lub jednodniowe wycieczki z Oahu na Big Island, Maui, czy Kauai. Podczas każdej z wycieczek może być z Wami nasz polski przewodnik na Hawajach. Z biurem podróży DreamGo wszystko jest możliwe! Nawet wycieczki dookoła świata! 😊

FAQs

Gdzie najlepiej jechać na Hawaje? ›

WYSPA OAHU

Jeśli chcesz poznać najbardziej popularną wyspą na Hawajach to polecamy wyspę Oahu, na której znajduje się Pearl Harbor – baza Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Do dziś Pearl Harbor jest bazą floty USA, ale również miejscem historycznym odwiedzanym przez turystów z całego świata.

Jak wyjechać na Hawaje? ›

Jako że Hawaje to teren Stanów Zjednoczonych, obywatele Polski muszą przed wyjazdem postarać się o wizę. Procedura nie jest trudna, ale czasochłonna, więc warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Hawaje last minute są opcją jedynie dla osób, które posiadają już wizę amerykańską w paszporcie.

Gdzie spać na Hawajach? ›

Na wyspie działa też prywatny kemping – Malaekahana. Jest bardzo popularny zarówno wśród miejscowych jak i turystów, dlatego warto na nim rezerwować miejsca znacznie wcześniej. Można tam nie tylko spać w namiocie, ale też w samochodzie albo wynająć sobie małą chatkę. Jest spokojnie i bezpiecznie.

Czy warto jechać na Hawaje? ›

Hawaje to fantastyczna destynacja zarówno dla plażowiczów, miłośników nurkowania czy surfowania, a także dla zapalonych wędrowców. Archipelag jest miejscem bardzo popularnym wśród amerykańskich turystów, dlatego warto dowiedzieć się kiedy polecieć na Hawaje, aby uniknąć najwyższych cen oraz tłumów.

Na co uważać na Hawajach? ›

Warto pamiętać, by nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, bo ocean może być naprawdę nieprzewidywalny. Kąpiele w hawajskich falach to zdecydowanie coś, na co należy szczególnie uważać. Drugie zagrożenie, które może czyhać na nas podczas pobytu na Hawajach to rekiny.

Kiedy najlepiej jechać do Honolulu? ›

Kiedy najlepiej jechać do Honolulu? Jeśli chcesz, żeby w trakcie Twoich wakacji temperatura była jak najwyższa, zdecyduj się na urlop w takich miesiącach jak wrzesień, sierpień, październik. Wtedy w Honolulu jest najcieplej.

Czy jedzenie na Hawajach jest drogie? ›

Czy Hawaje jest drogim regionem? Średnie ceny w Hawajach są wyższe niż w Polsce. Jeśli zrobisz zakupy w Hawajach będziesz musiał zapłacić 2.86 razy więcej za to niż w Polsce.

Kiedy najtaniej na Hawajach? ›

Najlepsze sposoby na znalezienie tanich lotów do Hawaje

Rezerwuj z przynajmniej 1-tygodniowym wyprzedzeniem, by znaleźć ceny poniżej średniej. Wysoki sezon przypada na Czerwiec, Lipiec i Sierpień. Natomiast najtańszy miesiąc na lot z Polski to Luty.

Kiedy najlepiej jechać na Hawaje? ›

Kiedy najlepiej jechać na Hawaje? Jeśli chcesz, żeby w trakcie Twoich wakacji temperatura była jak najwyższa, zdecyduj się na urlop w takich miesiącach jak wrzesień, sierpień, październik. Wtedy na Hawajach jest najcieplej.

Jak dolecieć do Honolulu? ›

Na Hawaje tylko samolotem!

Z Warszawy można tam dolecieć z zaledwie jedną przesiadką! Wystarczy kupić np. bilet Lot'u do Los Angeles, a stamtąd jednym z kilku połączeń dziennie amerykańskimi liniami lotniczymi do Honolulu. Gdyby się dobrze uwinąć to w 24 godziny jesteście na miejscu.

Jakie dokumenty na Hawaje? ›

Aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych, a Hawaje są 50 amerykańskim stanem. Trzeba mieć ważny paszport co najmniej pół roku po planowanej dacie wyjazdu ze Stanów Zjednoczonych, wizę lub złożony online znacznie tańszy wniosku autoryzacyjny (ESTA).

Ile kosztuje dom na Hawajach? ›

Jeśli marzy Ci się czerwony domek z trawką na dachu, w zaciszu natury to koniecznie przygotuj się na wydatek rzędu nawet 800 000 zł. Porównaliśmy oferty dostępne w szwedzkim serwisie Sweden Estates. To jedna z najdroższych ofert wiejskich domów, zwykle ceny oscylują w granicach 400 000 zł.

Jakie są ceny na Hawajach? ›

CENY NA HAWAJACH
 • Burger: 18$
 • Śniadanie w O'ahu: 13$
 • Udon w Murakame Udon: 10-12$, przystawki od 1$
 • Acai Bowl: 13$
 • Kawa: 5$
 • Krewetki z food trucka: 13$
 • Poke z food trucka: 15$
 • Cabriolet na 3 dni: 1027 zł z ubezpieczeniem i GPS.
1 Mar 2017

Ile kosztują wakacje na Hawajach? ›

Ocena według klientów
 • 18 188 zł za osobę sprawdź cenę ...
 • 28 453 zł za osobę Stany Zjednoczone / Wyc. ...
 • 19 716 zł za osobę Lato 2023. ...
 • 16 641 zł za osobę Lato 2023. ...
 • 15 818 zł za osobę Stany Zjednoczone / Wyc. ...
 • 19 289 zł za osobę Lato 2023. ...
 • 29 455 zł za osobę Stany Zjednoczone Ameryki / Wyc. ...
 • 13 309 zł za osobę

Czy potrzebna jest wiza na Hawaje? ›

Czy potrzebujesz wizy do wjazdu na Hawaje? Podróżni z krajów europejskich takich jak Polska nie potrzebują wizy, aby przyjechać na teren Hawajów na okres do 90 dni. W ramach amerykańskiego programu zniesienia wiz (Visa Waiver Program) turyści, osoby podróżujące służbowo oraz pasażerowie tranzytowi podróżują bez wiz.

Jakie buty na Hawaje? ›

Sportowe buty i wygodne japonki

Możecie również zdobyć najwyższy szczyt na Hawajach - Mona Kea i odwiedzić jedno z najsłynniejszych obserwatoriów astronomicznych na świecie. Do tego typu wędrówek z pewnością przyda Wam się obuwie sportowe.

Czy w Honolulu jest bezpiecznie? ›

W Honolulu bez problemu możecie wychodzić „na miasto” w nocy. Na ulicach jest wielu turystów, nie ma poczucia zagrożenia czy jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Czy na Hawajach są rekiny? ›

Hawaje - żarłacz tygrysi

Poluje blisko brzegu i powierzchni wody. Jego wrodzona ciekawość i niepohamowany apetyt sprawiają, że pożera wszystko, co pływa. Większość ataków żarłacza tygrysiego zdarza się u wybrzeży Hawajów, gdzie tradycyjnie jest uznawany za święte zwierzę.

Ile stopni ma woda na Hawajach? ›

Średnia temperatura powietrza waha się między 25 a 28 stopni. Doskonałe warunki do nurkowania na Hawajach panują przez cały rok. Temperatura wody wynosi około 24 – 26 stopni, a widoczność od 20 do 40 metrów.

Czy warto jechać do Honolulu? ›

Dużym atutem tej wyspy jest także jej kształt, który wygląda trochę jak półksiężyc, ponieważ jest on wynikiem zalania krateru wulkanu. Warto także wiedzieć, że woda tutaj jest tak czysta, że widoczność sięga aż do 46 metrów! Dlatego jeśli lubisz nurkować to na pewno będzie idealne miejsce dla Ciebie!

Jaka pogoda jest na Hawajach w lutym? ›

W lutym na Hawajach jest nieco chłodniej niż w styczniu, jednak temperatury nadal są idealne do kąpieli słonecznych. Średnia temperatura w ciągu dnia to 25 stopni Celsjusza, w nocy natomiast spada o kilka stopni.

Kiedy najlepiej jechać na Hawaje? ›

Kiedy najlepiej jechać na Hawaje? Jeśli chcesz, żeby w trakcie Twoich wakacji temperatura była jak najwyższa, zdecyduj się na urlop w takich miesiącach jak wrzesień, sierpień, październik. Wtedy na Hawajach jest najcieplej.

Jakie są ceny na Hawajach? ›

CENY NA HAWAJACH
 • Burger: 18$
 • Śniadanie w O'ahu: 13$
 • Udon w Murakame Udon: 10-12$, przystawki od 1$
 • Acai Bowl: 13$
 • Kawa: 5$
 • Krewetki z food trucka: 13$
 • Poke z food trucka: 15$
 • Cabriolet na 3 dni: 1027 zł z ubezpieczeniem i GPS.
1 Mar 2017

Co się nosi na Hawajach? ›

Zwyczaj ofiarowania i noszenia lei ma swoje tradycje i jest oparty na jasnych zasadach. Jedna z nich mówi, że lei nie można sobie po prostu kupić – należy je otrzymać. Lei może nosić każdy – zarówno kobiety i mężczyźni. Kobiety noszą najczęściej wersje z kwiatów, mężczyźni – z zielonych liści.

Z czego Słyna Hawaje? ›

Hawaje słyną z czterokilometrowej plaży Waikiki zapewnia te wygody, łącznie z bajecznie ciepłym i czystym oceanem i z falami wymarzonymi na surfing. To właśnie na Hawajach wymyślono ten sport, a na świecie upowszechnił go mistrz olimpijski Duke Kahanamoku - tubylec archipelagu.

Czy jedzenie na Hawajach jest drogie? ›

Czy Hawaje jest drogim regionem? Średnie ceny w Hawajach są wyższe niż w Polsce. Jeśli zrobisz zakupy w Hawajach będziesz musiał zapłacić 2.86 razy więcej za to niż w Polsce.

Czy potrzebna jest wiza na Hawaje? ›

Czy potrzebujesz wizy do wjazdu na Hawaje? Podróżni z krajów europejskich takich jak Polska nie potrzebują wizy, aby przyjechać na teren Hawajów na okres do 90 dni. W ramach amerykańskiego programu zniesienia wiz (Visa Waiver Program) turyści, osoby podróżujące służbowo oraz pasażerowie tranzytowi podróżują bez wiz.

Ile kosztują wakacje na Hawajach? ›

Ocena według klientów
 • 18 188 zł za osobę sprawdź cenę ...
 • 28 453 zł za osobę Stany Zjednoczone / Wyc. ...
 • 19 716 zł za osobę Lato 2023. ...
 • 16 641 zł za osobę Lato 2023. ...
 • 15 818 zł za osobę Stany Zjednoczone / Wyc. ...
 • 19 289 zł za osobę Lato 2023. ...
 • 29 455 zł za osobę Stany Zjednoczone Ameryki / Wyc. ...
 • 13 309 zł za osobę

Czy na Hawajach są rekiny? ›

Hawaje - żarłacz tygrysi

Poluje blisko brzegu i powierzchni wody. Jego wrodzona ciekawość i niepohamowany apetyt sprawiają, że pożera wszystko, co pływa. Większość ataków żarłacza tygrysiego zdarza się u wybrzeży Hawajów, gdzie tradycyjnie jest uznawany za święte zwierzę.

Ile się leci samolotem z Polski na Hawaje? ›

Bezpośredni lot z Polski do Hawaje trwa zwykle 29h 15min, a pokonywana odległość to 11937 km. Najpopularniejsza trasa to Warszawa - Honolulu, a średni czas lotu to 24h 04min.

Czy Polak może kupić dom na Hawajach? ›

Swoboda przepływu kapitału to jeden z fundamentów Unii Europejskiej. Właśnie dlatego Polacy mogą swobodnie kupować nieruchomości położone na terenie innych krajów członkowskich UE.

Jakie buty na Hawaje? ›

Sportowe buty i wygodne japonki

Możecie również zdobyć najwyższy szczyt na Hawajach - Mona Kea i odwiedzić jedno z najsłynniejszych obserwatoriów astronomicznych na świecie. Do tego typu wędrówek z pewnością przyda Wam się obuwie sportowe.

Jakie zwierzęta żyją na Hawajach? ›

Hawajska dżungla to unikalne miejsce na świecie. Nie spotkamy tutaj żadnych gadów, węży, czy innych niebezpiecznych zwierząt. Natomiast jeżeli będziemy mieli szczęście, to wśród gąszczu pnączy i zieleni zobaczymy dzikie konie a nawet dziki.

Co warto przywieźć z Hawajów? ›

Diamond Head stanowi symbol Hawajów i jest z nimi kojarzony na całym świecie. Warto więc przywieźć stąd oryginalną pamiątkę z jego emblematem. będzie także skosztować owoców na plantacji ananasów firmy Dole.

Czy na Hawajach jest malaria? ›

Choroby tropikalne na Hawajach

Hawaje są jednym z najbardziej bezpiecznych egzotycznych archipelagów na świecie, jeżeli chodzi o choroby tropikalne. Nie ma ryzyka malarii, dengi, japońskiego zapalenia opon mózgowych i innych tego typu chorób.

Ile jest wysp na Hawajach? ›

To najpiekniejszy archipelag polozony na Oceanie Spokojnym. Jest najmlodszym sposród 50. stanów USA i jedynym lezacym wylacznie na wyspach. Archipelag jest pochodzenia wulkanicznego, sklada sie ze 137 wysp, w tym osmiu wiekszych: Kahoolawe, Kauai, Lanai, Maui, Molokai, Niihau, Oahu oraz Duzej Wyspy Hawai.

Która wyspa na Hawajach? ›

Hawajewyspy, które warto odwiedzić

Są to: Hawaiʻi, Kahoʻolawe, Kauaʻi, Lānaʻi, Maui, Molokaʻi, Niʻihau, Oʻahu. Każda z nich posiada coś wyjątkowego, coś, co ją wyróżnia, dlatego czasami wybierając się na Hawaje, trudno zdecydować, która wyspa jest najlepsza.

Top Articles

Latest Posts

Article information

Author: Melvina Ondricka

Last Updated: 12/09/2022

Views: 6215

Rating: 4.8 / 5 (48 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Melvina Ondricka

Birthday: 2000-12-23

Address: Suite 382 139 Shaniqua Locks, Paulaborough, UT 90498

Phone: +636383657021

Job: Dynamic Government Specialist

Hobby: Kite flying, Watching movies, Knitting, Model building, Reading, Wood carving, Paintball

Introduction: My name is Melvina Ondricka, I am a helpful, fancy, friendly, innocent, outstanding, courageous, thoughtful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.