Jak zacząć sprzedawać w Internecie? (2023)

Sprzedaż przez Internet (e-handel, e-commerce) od kilku lat przeżywa w Polsce dynamiczny rozwój. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto spróbować swoich sił w e-commerce, przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki dotyczące zarabiania online ­- od pomysłu na produkt, aż po przygotowanie w pełni zautomatyzowanego lejka sprzedażowego.

Dlaczego warto zacząć zarabiaćprzez Internet?

Oto cztery główne powody, dla których moim zdaniem warto rozpocząć przygodę z handlem online:

 • Popularność e-commerce stale rośnie

Według raportu „E-commerce w Polsce 2018” już 56 procent internautów dokonało zakupu online. Z roku na rok liczba klientów sklepów internetowych rośnie, zatem grupa Twoich potencjalnych klientów stale się powiększa.

Według badań, do wzrostu w głównej mierze przyczyniają się całodobowa dostępność sklepów i serwisów online oraz niskie koszty.

 • E-commerce oferuje skalowalność i niskie koszty na początek

Koszty narzędzi do sprzedaży internetowej są skalowalne, czyli ich wysokośćjest uzależniona od ilości obsługiwanych przez Ciebie transakcji. Koszty obsługi rosnąproporcjonalnie do Twoich przychodów, co pozwala na stabilny rozwój działalności.

W przypadku sprzedaży w Internecie nie musisz się martwićo koszty zaopatrzenia, magazynowania i transportu, które również sąuzależnione od ilości transakcji oraz są na bieżąco pokrywane przez kupujących.

 • W e-commerce liczy się pomysł i promocja

Produkt oraz pomysł na jego promocję są kluczowymi aspektami e-handlu. Właśnie te dwa aspekty odróżniają Twoją ofertęod konkurencji. O sukcesie zdecyduje Twoja umiejętność rozpoznania potrzeb klientów i docierania do nich z dopasowanąofertą.

 • Masz do dyspozycji intuicyjne narzędzia do sprzedaży

Dostępne narzędzia pozwoląCi na szybką konfigurację procesu sprzedaży. Jednym z takich narzędzi są lejki konwersji od GetResponse (dawniej znane jako Autofunnel), dzięki którym szybko skonfigurujesz cały proces sprzedaży, nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia z e-commerce.

W jaki sposób można zarabiać wInternecie?

Ilośćpomysłów na zarabianie w Internecie jest nieograniczona – a e-commerce jest idealną przestrzenią do testowania tych najbardziej śmiałych i innowacyjnych.

W sieci znajdziesz wiele artykułów opisujących gotowe pomysły na biznes online. Jednym z nich jest na przykład ten wpis na naszym blogu:

(Video) Jak Zacząć Sprzedawać W Internecie?

Jak zamienić bloga w biznes?

Ja z kolei chciałbym podzielić się z Tobą trzema pomysłami, które mogą nakierować Cię na właściwy trop.

1. Zacznij zarabiać na tym, na czym się znasz

Jesteś instruktorem narciarstwa, trenerem personalnym lub fotografem? Jednym ze sposobów zarabiania online jest wykorzystanie Twoich umiejętności i zbudowanie wokół nich silnej marki osobistej.

Aby zdobyć pozycję eksperta w swojej branży, zacznij dzielić się swoją wiedzą. Stwórz treści, które będą wartościowe dla Twoich potencjalnych klientów:

 • wpisy na blogu,
 • ebooki,
 • nagrania video,
 • kursy email,
 • webinary,

i wykorzystaj je do promocji swojej działalności.

Dobrym przykładem monetyzacji eksperckiej wiedzy jest Marta Szyszko – twórczyni bloga Kobieta w e-biznesie. Marta od kilku lat prowadzi firmę pracując zdalnie z domu, oferując m. in. copywriting:

Blog Kobieta w e-biznesie powstał w 2014 roku. Stworzyłam go, by dzielić się wiedzą zdobytą w copywritingu i zarabianiu na pierwszym blogu o tematyce parentingowej. Zaczęłam, bo webwriting był dobrym sposobem na zarabianie, który pozwalał mi być blisko dzieci, gdy jeszcze były bardzo małe i potrzebowały bliskości – a potem okazało się, że ten eksperyment pracy w domu staje się coraz popularniejszy.

Marta Szyszko

www.kobietawe-biznesie.pl

(Video) Jak Zacząć Sprzedawać w Internecie ?

Praktyczna wiedza sama w sobie może byćwartościowym produktem, za który wiele osób zechce zapłacić. Dobrym pomysłem jest jednak udostępnienie części wiedzy za darmo, aby przyciągnąć grupę docelową – a następnie zarabiać na sprzedaży produktów lub usług.

2. Zacznij zarabiać na tym, co lubisz

Czy masz hobby, któremu poświęcasz większość wolnego czasu? Jeżeli tak, to zastanów się czy nie chciałbyś zacząć na nim zarabiać. Wiele osób z powodzeniem opiera swoją karierę na pasji.

O tym, jak przekuć pasję w biznes, rozmawiałem niedawno z Łukaszem Janikiem z LandCafe.pl, który stworzył sklep internetowy z połączenia pasji do podróży i kawy.

Kliknij tu i obejrzyj webinar, na którym Łukasz podpowiada, jak przekućpasję w biznes.

3. Zacznij zarabiać na tym, co jest popularne

Dobrym pomysłem jest również śledzenie trendów i zaspokajanie aktualnych potrzeb użytkowników, bazując na wynikach. Aby sprawdzić co jest obecnie na topie, możesz wykorzystaćGoogle Trends.

Więcej na ten temat opowie Oskar Markiewicz, ekspert ds. SEO w GetResponse:

Google Trends to darmowe narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz sezonowość i popularność danego słowa kluczowego w wyszukiwarce Google.

No dobrze, ale po co mi to?

Google Trends pozwoli Ci określić, kiedy Twój produkt jest najbardziej popularny, a także w jakim regionie użytkownicy najczęściej go wyszukują. Dzięki tej wiedzy dowiesz się, kiedy, co i jak sprzedawać. Będziesz mógł skuteczniej planować kampanie marketingowe i w pełni wykorzystać potencjał lejków konwersji.

Przykładem wykorzystania Google Trends może być wynik dla hasła „kubki termiczne”. Z raportu wynika, że produkty te są najbardziej popularne w zimie:

Jak zacząćsprzedawać w Internecie? (1)
(Video) Czym handlować? 30 produktów z NAJWIĘKSZĄ MARŻĄ - zaskoczą Cię!

Taka informacja pozwoli Ci zaplanować start kampanii marketingowej w idealnym momencie – czyli wtedy, gdy klienci są najbardziej zainteresowani Twoim produktem.

Wiedza o tym,gdzie znajdują się Twoi odbiorcy, pozwoli Ci na dokładne rozplanowanie akcji marketingowych w poszczególnych regionach. Google Trends udostępnia takie dane, więc użyj ich koniecznie.

Jak zacząćsprzedawać w Internecie? (2)

Google Trends to również świetne narzędzie do określenia kierunku, w którym idzie Twój biznes. Szkolenia stacjonarne? A może sklep online? Jesteśfanem sportu i chcesz sprzedawać klubowe szaliki kibicom? Dzięki zakładce „trending” dowiesz się jaka była najpopularniejsza fraza w Twoim regionie – albo kraju. Takie informacje pomogą Ci określić, w którym kierunku rozwijać swój biznes.

Czy potrzebny mi sklep internetowy?

Nie musisz od razu budować sklepu internetowego. W momencie, w którym nie masz jeszcze rozpoznawalnej marki ani licznego grona odbiorców, o wiele bezpieczniej (i taniej!) będzie uruchomić kampanię sprzedażową za pomocą lejka marketingowego.

Lejki konwersji – najszybszy sposób na sprzedażw Internecie

Lejek konwersji (dawniej znane jako Autofunnel) to narzędzie, w którym krok po kroku zbudujesz kampanięsprzedażowąswojego produktu. Narzędzie oferuje sklep internetowy, platformę online marketingową oraz integracje z systemami płatności.

Jedno narzędzie, które pozwoli Ci dotrzećdo potencjalnych klientów za pomocą kampanii w social media, zbudować z nimi relacje za pomocą email marketingu oraz realizować sprzedaż.

Jak zacząćsprzedawać w Internecie? (3)

Możesz stworzyć kilka rodzajów lejków konwersji:

Lejek sprzedażowy

Sprzedawaj co tylko chcesz – fizyczne produkty, ebooki lub kursy online. Do dyspozycji masz 2 rodzaje narzędzi:

(Video) Sprzedaż internetowa - 5 błędów, które uniemożliwiają Ci skuteczne sprzedawanie

 • Prosty lejek sprzedażowy

Za jego pomocą skierujesz ruch prosto na stronę sprzedażową.

 • Rozbudowany lejek sprzedażowy

Dzięki niemu zbudujesz relacje z nowymi kontaktami, wysyłając im automatyczne wiadomości email przed zaprezentowaniem oferty.

Lejek do budowy listy

Dzięki niemu dotrzesz do potencjalnych klientów za pomocą Facebooka i Instagrama. Możesz stworzyć reklamy Facebook Ads (albo skorzystać z narzędzia GetResponse Social Ads Creator) i wykorzystać je, aby zachęcićużytkowników do przejścia na Twój landing page i zapisania się listę kontaktów. Następnie za pomocąautomatycznie wysyłanych wiadomości email będziesz mógł budować relacje z odbiorcami – przekazać im najważniejsze informacje na temat Twojego produktu i zachęcić do zakupów.

Lejek webinarowy

Jeżeli jesteś ekspertem w jakimś obszarze i chcesz dzielić się wartościową wiedzą, wykorzystajdo tego lejek webinarowy. Możesz użyć dwóch rodzajów narzędzi:

 • Darmowe webinary

Jednym z podstawowych działań online marketingowych jest budowanie bazy kontaktów. Osoby zainteresowane Twoimi produktami, które wyraziły zgodę na otrzymywanie komunikacji marketingowej, stanowią filar każdego e-biznesu.

Darmowe webinary są bardzo skutecznąmetodą budowy bazy. Wystarczy, że przygotujesz webinar o tematyce, która zainteresuje Twojągrupę docelową i umożliwisz rejestrację na wydarzenie w zamian za zapis na listę kontaktów.

 • Płatne webinary

Za pomocą płatnych webinarów możesz od razu zarabiać na swojej wiedzy eksperckiej. To najszybsza droga do czerpania dochodów z wysokiej jakości szkoleń online.

Rozbudowa działań w ramach lejka konwersji

Z czasem Twoje potrzeby będąrosły. Wraz z rozwojem biznesu będziesz chciał rozbudować swoją strategięonline marketingową, aby docierać do coraz większego grona potencjalnych klientów i kierować do nich coraz bardziej spersonalizowaną komunikację.

W takim momencie możesz wykorzystać:

 • Email marketing

Pakiet narzędzi email marketingowych, dzięki którym poprowadzisz komunikację dostosowaną do potrzeb subskrybentów na wszystkich etapach cyklu sprzedażowego.

(Video) Sklep internetowy - jak zacząć? 8 rzeczy, których potrzebujesz, żeby ruszyć ze sklepem #biznes

 • Landing pages

Proste strony internetowe zaprojektowane z myślą o konwersji kontaktów. Strony do rejestracji, sprzedaży, promocji lub pobierania plików – twórz strony, które będą realizować Twoje potrzeby biznesowe.

 • Marketing automation

Za pomocąmarketing automation zrealizujesz nawet najbardziej skomplikowane kampanie online marketingowe. Za pomocą prostego edytora drag and drop szybko zaprojektujesz dowolną ścieżkę użytkownika.

Podsumowanie

Zacznij od razu! Lejki konwersji pomogą Ci szybko wcielić Twój pomysł w życie. Załóż darmowe konto i przez 30 dni testuj własne lejki marketingowe. Możesz to zrobić, klikając w ten link.

FAQs

Co opłaca się sprzedawać w internecie? ›

Jak wskazują coroczne raporty Gemius na temat tego co najlepiej sprzedaje się w internecie, najlepiej na rynku sprzedają się: odzież i akcesoria, obuwie, kosmetyki i perfumy, książki, filmy i płyty, bilety do kin i teatrów, sprzęt RTV i AGD oraz szereg innych produktów.

Od czego zaczac sprzedaż w internecie? ›

Załóż sklep internetowy w 6 prostych krokach.
 1. Zdecyduj, jaki produkt chcesz sprzedawać ...
 2. Wybierz najlepszą platformę e-commerce. ...
 3. Zaprojektuj wygląd sklepu internetowego. ...
 4. Oferuj metody płatności dostosowane do klientów. ...
 5. Zdecyduj o opcjach dostaw. ...
 6. Zadbaj o regulamin i politykę prywatności.
28 Dec 2021

Jak otworzyć sklep internetowy bez pieniędzy? ›

Dropshipping pozwala Ci płacić za towar w hurtowni dopiero wtedy, gdy klient zamówi go w Twoim e-sklepie. W ten sposób umożliwia prowadzenie sklepu internetowego bez pieniędzy zainwestowanych w setki bądź tysiące produktów, których szybkiej sprzedaży nikt nie jest Ci w stanie zagwarantować.

Jak sprzedawać w internecie za darmo? ›

Aplikacja nazywa się 1koszyk. 1koszyk pozwala na sprzedaż przez internet bez posiadania własnego sklepu online. Powiem więcej: nie musisz mieć nawet strony www! Ciekawe jest też to, że z aplikacją możesz sprzedawać nie tylko tzw.

Na co jest największy popyt? ›

Popyt na produkty w 2021 i 2022 roku, poza produktami pierwszej potrzeby, obejmuje na polskim rynku przede wszystkim szeroko pojętą elektronikę (smartfony, laptopy, komputery stacjonarne itp.), produkty dla dzieci, meble i akcesoria do dekoracji wnętrz, artykuły sportowe, kosmetyki, biżuterię, odzież oraz obuwie.

Co można łatwo sprzedać? ›

W ujęciu całościowym, odzież, dodatki, akcesoria, książki, płyty, filmy oraz bilety do kina/teatru sprzedają się najlepiej i są najpopularniejszymi kategoriami produktów kupowanych w internecie w ogóle. Kupujący zaliczają je też do tych towarów, po które chętnie będą zaglądać do sieci w przyszłości.

Jaki jest koszt stworzenia sklepu internetowego? ›

Jeżeli chcesz zlecić stworzenie e-sklepu w dużej agencji interaktywnej z dużą ilością funkcji i integracji cena sklepu internetowego wzrośnie do ponad 30.000 zł i więcej. Średnia cena sklepu internetowego na polskim rynku przez profesjonalnego wykonawcę może wynosić około 4000 do 8000 zł.

Gdzie sprzedawać za darmo? ›

Obszar lokalny. Facebook Marketplace – to część portalu społecznościowego, w którym poszczególne osoby mogą odkrywać, kupować i sprzedawać przedmioty za pośrednictwem Facebooka. Usługa jest całkowicie darmowa, a portal nie pobiera dodatkowych opłat za jego użytkowanie.

Czy opłaca się założyć sklep internetowy? ›

Zastanawiasz się, czy warto założyć sklep internetowy w 2021 roku? Może masz wątpliwości, bo konkurencja jest ogromna i coraz trudniej się przebić z ofertą? To prawda, jednak sprzedaż w sklepie internetowym, w porównaniu z tradycyjnym handlem, to niższe koszty i większy rynek. A konkurencja jest i będzie zawsze.

Ile można zarobić na sklepie internetowym? ›

Zysk w sklepie internetowym
Miesięczny przychódRodzaj i wielkość sklepu
3.000 – 10.000 złmałe i średnie sklepy, które są głównym dochodem właściciela sklepu, lub zatrudniają pierwszych pracowników
5 more rows
30 May 2022

Jaki sklep internetowy otworzyć 2022? ›

w 2022 roku dużą popularnością będą cieszyć się produkty sezonowe, produkty cyfrowe, produkty ręcznie tworzone, produkty modne i pożądane, produkty ekologiczne, produkty domowe, zabawki edukacyjne dla dzieci, nowoczesna technologia, produkty i akcesoria dla zwierząt, produkty home office.

Jak handlować bez magazynu? ›

Jak działa sprzedaż bez magazynu?
 1. Klient składa zamówienie w sklepie internetowym. ...
 2. Klient dokonuje płatności;
 3. Sklep zleca realizację zamówienia w hurtowni. ...
 4. Hurtownia wysyła towar bezpośrednio do klienta.
19 Feb 2022

Czy osoba prywatna może sprzedac? ›

Sprzedaż na aukcji rzeczy zakupionej w celach osobistego użytku, mająca charakter sporadyczny i będąca zwykłym zarządem prywatnym majątkiem podatnika nie jest działalnością gospodarczą. W takim przypadku odpłatne zbycie dokonane po 6 miesiącach od nabycia nie podlega opodatkowaniu.

Gdzie najbezpieczniej sprzedawac? ›

Miejsc godnych polecenia jest przynajmniej kilka, a należy wśród nich wymienić Allegro i Allegro Lokalnie, portal OLX oraz serwisy eBay, szafa.pl czy vinted.pl. Duże grono potencjalnych kupujących znajdziesz też na grupach sprzedażowych na Facebooku i w innych mediach społecznościowych.

Czy można sprzedawać w internecie bez działalności? ›

Czy można sprzedawać bez zakładania firmy? W ramach drobnej działalności zarobkowej dla osoby fizycznej, można sprzedawać produkty bez rejestracji działalności gospodarczej. Warunkiem jest, aby miesięczny dochód ze sprzedaży nie przekroczył 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia ( w 2021 roku to 1400 zł).

Co się najlepiej sprzedaje 2022? ›

Co sprzedawać przez Internet w 2022 roku? W 2022 roku dużą popularnością cieszą się artykułu sezonowe (np. klimatyzatory na lato i ogrzewacze na zimę), hulajnogi elektryczne, eko żywność z dostawą do domu, zabawki edukacyjne, akcesoria do pracy zdalnej i wiele innych.

Co można sprzedać żeby szybko zarobić? ›

Według danych odnoszących się do sprzedaży internetowej najlepiej w sklepach internetowych „radzą” sobie: odzież, akcesoria, obuwie, kosmetyki, perfumy, książki, filmy, płyty oraz sprzęt RTV i AGD.

Co ludzie najchętniej kupują w internecie? ›

W tej kwestii niewiele się zmieniło od wskazań z 2020 roku. W podziale na płeć też nie ma zaskoczeń: mężczyźni częściej niż kobiety kupują sprzęt komputerowy, telefony oraz części motoryzacyjne. Z kolei kobiety częściej zamawiają odzież i obuwie, kosmetyki, akcesoria do wyposażenia wnętrz, a także zabawki.

Co produkować żeby zarobić? ›

Poniżej przedstawiamy kilkanaście zróżnicowanych propozycji, pośród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
...
POMYSŁ NA BIZNES W DOMU – LISTA
 • Pomysł na biznes w domu – produkcja. ...
 • Copywriting. ...
 • Obróbka zdjęć i filmów. ...
 • Projektowanie graficzne. ...
 • Programy partnerskie. ...
 • Dropshipping.

Videos

1. Jak zacząć sprzedawać przez Internet bez własnego sklepu internetowego?
(Karolina Krysztofiak)
2. Jak zacząć sprzedawać w internecie? - odcinek 02
(Młoda Przedsiębiorczość)
3. Jak sprzedawać online, gdy dopiero zaczynasz - bez marki osobistej, bez klientów.
(Wojtek Wiśniewski - Influentiq)
4. Jak Zacząć Dropshipping dla Początkujących | 7.000zł/Tygodniowo
(MarketingExpert)
5. Czy Możesz Zarobić MILION złotych na Allegro, OLX, Amazon?
(Adrian Kołodziej)
6. Jak Zacząć Sprzedawać w Internecie w Młodym Wieku?
(Grosz Do Grosza)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Delena Feil

Last Updated: 03/03/2023

Views: 6469

Rating: 4.4 / 5 (45 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Delena Feil

Birthday: 1998-08-29

Address: 747 Lubowitz Run, Sidmouth, HI 90646-5543

Phone: +99513241752844

Job: Design Supervisor

Hobby: Digital arts, Lacemaking, Air sports, Running, Scouting, Shooting, Puzzles

Introduction: My name is Delena Feil, I am a clean, splendid, calm, fancy, jolly, bright, faithful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.