Miasta na literę L - PanstwaMiasta.com (2022)

Lądek-Zdrój, Legionowo, Legnica, Lesko, Leszno, Leśna, Leśnica, Lewin Brzeski, Leżajsk, Lębork, Lędziny, Libiąż, Lidzbark, Lidzbark Warmiński, Limanowa, Lipiany, Lipno, Lipsk, Lipsko, Lubaczów, Lubań, Lubartów, Lubawa, Lubawka, Lubień Kujawski, Lubin, Lublin, Lubliniec, Lubniewice, Lubomierz, Luboń, Lubowidz, Lubraniec, Lubsko, Lubycza Królewska, Lwówek, Lwówek Śląski

Wybierz literę i zobacz odpowiedzi

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | T | U | W | Z

Miasta na literę L - opisy

Lądek-Zdrój

Lądek – Zdrój to miasto położone w województwie pomorskim w dolinie rzeki Białej Lądeckiej. Leży w Sudetach Wschodnich. Obecnie siedziba gminy miejsko – wiejskiej. Patronem miasta od 2004 roku jest święty Jerzy.

Lębork

Lębork to miasto położone w województwie pomorskim nad Łebą oraz Okalicą. Obecnie siedziba powiatu. Lokacja miejsca z roku 1341. Obecnie znaczący ośrodek przemysłowy. Rozwinięty jest tu przemysł elektromaszynowy, spożywczy, a także lekki.

Lędziny

Lędziny to miasto położone w województwie śląskim. Do zabytków miasta zalicza się między innymi kościół świętego Klemensa, kostnicę znajdującą się na cmentarzu ewangeliskim, dzwon pochodzący z około 1540 roku.

Legionowo

Legionowo to miasto położone w województwie mazowieckim. Leży w Kotlinie Warszawskiej. Obecnie siedziba powiatu. Zaledwie około dwadzieścia dwa kilometry dzielą Legionowo od centrum Warszawa. Część aglomeracji warszawskiej.

Legnica

Legnica to miasto położone na terenie województwa dolnośląskiego. Leży nad dwoma rzekami: Kaczawą oraz Czarną Wodą. Prawa miejskie sprzed roku 1252. Obecnie miasto powiatowe. Ośrodek Legnicko – Głogowskiego Okręgu Miedziowego.

Lesko

Lesko to miasto położone w województwie podkarpackim nad Sanem. Leży w Górach sanocko – Turczańskich. Lokowane w roku 1469 jako prywatne miasto szlacheckie. Obecnie miasto powiatowe, a także stolica gminy.

(Video) Państwa i miasta - Gry na kartce #5 (Countries, cities game)

Leśna

Leśna to miasto położone w województwie dolnośląskim nad rzeką Kwisą. Leży na Pogórzu Izerskim. Obecnie siedziba gminy o charakterze miejsko – wiejskim. Lokację miejską miasto otrzymało w roku 1329. W roku 1945 miasto zostało zdegradowane. Ponowne przyznanie praw miejskich w roku 1962.

Leśnica

Leśnica to miasto położone na terenie województwa opolskiego. Leży na Górnym Śląsku, częściowo na zboczach Góry Świętej Anny. Siedziba gminy miejsko – wiejskiej. Lokacja miejsca z roku 1217. Obecna nazwa zatwierdzona w roku 1946.

Leszno

Leszno to miasto położone w województwie wielkopolskim. Leży między dwoma dużymi oraz istotnymi dla gospodarki miastami: Wrocławiem oraz Poznaniem. Powstało w roku 1547 jako prywatne miasto szlacheckie.

Lewin Brzeski

Lewin Brzeski to miasto położone w województwie opolskim nad Nysą Kłodzką. Obecnie siedziba gminy o charakterze miejsko – wiejskim. Lokacja miejsca sprzed roku 1284. To tutaj przyszedł na świat Alojzy Paweł Józekowski.

Leżajsk

Leżajsk to miasto położone w województwie podkarpackim w dolinie Sanu. Obecnie siedziba powiatu. W 1943 roku miasto padło ofiarą akcji pacyfikacyjnej przeprowadzonej przez hitlerowców. W roku 1944 wkroczyły tu wojska radzieckie.

Libiąż

Libiąż to miasto położone w województwie małopolskim. Obecnie siedziba gminy o charakterze miejsko – wiejskim. Miasto przemysłowe, na terenie którego działa wiele zakładów. Produkuje się tu okna i profile PCW, wydobywa węgiel kamienny, a także dolomit.

Lidzbark

Lidzbark to miasto położone w województwie warmińsko – mazurskim nad rzeką Wel, a także Jeziorem Lidzbarskim. Obecnie siedziba gminy, która leży na styku dwóch województw: kujawsko – pomorskiego oraz mazowieckiego.

Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński to miasto położone w województwie warmińsko – mazurskim. Obecnie siedziba powiatu. Znaczące miasto w okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Bardzo często do dzisiaj określane Perłą Warmii.

(Video) PAŃSTWA MIASTA *WERSJA INTERNETOWA*

Limanowa

Limanowa to miasto położone na terenie województwa małopolskiego nad potokiem Sowlina. Leży w Beskidzie Wyspowym. Zaledwie dwadzieścia pięć kilometrów dzieli Limanową od Nowego Sącza, z którym jest doskonale skomunikowana. Liczne szlaki turystyczne.

Lipiany

Lipiany to miasto położone na terenie województwa zachodniopomorskiego. Leżą na Pojezierzu Myśliborskim. Lokacja miejska przyznana jeszcze przed 1302 rokiem. Przez miasto przebiega droga województwa. Obecnie siedziba gminy miejsko – wiejskiej.

Lipno

Lipno to polskie miasto położone w województwie kujawsko – pomorskim. W XIX wieku leżące w guberni płockiej. Do 1939 roku należało do województwa płockiego. Od XVI do XVIII wieku odbywały się tu obrady sejmików ziemskich ziemi dobrzyńskiej.

Lipsk

Lipsk to miasto położone w Niemczech. Leży w Saksonii. Po Berlinie jest to najliczniejsze miasto w tej części Niemiec. Wchodzi w skład aglomeracji Lipsk – Halle. Obecnie duży ośrodek przemysłowy, a także naukowy.

Lipsko

Lipsko to miasto położone na terenie województwa mazowieckiego nad rzeką Krępianką. Rozlokowane jest na dwóch wzgórzach. Pod względem historycznym Lipsko należy do Małopolski. Miasto lokowane było w roku 1589 jako prywatne miasto szlacheckie.

Lubaczów

Lubaczów to miasto położone w województwie podkarpackim w miejscu, w którym Sołotwa wpada do Lubaczówki. Leży na Płaskowyżu Tarnogrodzkim. Siedziba powiatu. Na terenie miasta działa wiele punktów usługowych. Prawa miejskie z 1376 roku.

Lubań

Lubań to miasto położone w województwie dolnośląskim nad rzeką Kwisą. Leży na Pogórzu Izerskim. Miasto położone jest na Drodze świętego Jakuba. Prawa miejskie miasto otrzymało w XIII wieku. Obecnie miasto powiatowe.

Lubartów

Lubartów to miasto położone w województwie lubelskim nad rzeką Wieprz. Leży na Wysoczyźnie Lubartowskiej. W okolic miasta znajduje się Kozłowiecki Park Krajobrazowy. Co roku Lubartów jest miejscem wielu ciekawych imprez. Odbywa się tu między innymi Święto Roweru.

(Video) PAŃSTWA MIASTA O 5000 ZŁ!

Lubawa

Lubawa to miasto położone w województwie warmińsko – mazurskim. Lokowane było w latach 1245 – 1260. Początkowo miało charakter prywatnego miasta duchowego. Przez wieku miasto stanowiło ważny ośrodek kulturalny.

Lubawka

Lubawka to miasto położone w województwie dolnośląskim nad dwoma rzekami: Bobrem oraz Czarnuszką. Leży w Sudetach Środkowych, u podnóża Gór Kruczych. W czasie drugiej wojny światowej na terenie miasta został utworzony obóz pracy przymusowej.

Lubień Kujawski

Lubień Kujawski to miasto położone w województwie kujawsko – pomorskim. Leży nad Jeziorem Lubieńskim. Od dawna planuje się tu budowę kopalni soli. Jak dotąd nie ustalono jednak terminu rozpoczęcia prac.

Lubin

Lubin to miasto położone w województwie dolnośląskim nad rzeką Zimnicą. Znajduje się na Wysoczyźnie Lubińskiej. Wchodzi w skład Legnicko – Głogowskiego Okręgu Miedzianego. To tutaj swoją siedzibę ma KGHM Polska Miedź.

Lublin

Lublin to miasto położone w województwie lubelskim nad Bystrzycą. Stolica województwa. Leży na Wyżynie Lubelskiej. Lokacja miasta w 1317 roku przez Władysława Łokietka. Miasto atrakcyjne turystycznie, siedziba kilku uczelni wyższych.

Lubliniec

Lubliniec to położone w województwie śląskim miasto, które obecnie jest jednym z najstarszych na terenie całego Śląska. Stolica Śląska Białego. Istotny ośrodek turystyczny, a także kulturalny. Najważniejszy ośrodek gospodarczy na ziemi lublinieckiej.

Lubniewice

Lubniewice to miasto położone w województwie lubuskim. Leży nad dwoma jeziorami: Krajnik oraz Lubiąż. W bliskiej okolicy znajduje się również trzecie jezioro. Obecnie jedno z najmniejszych spośród polskich miast.

Lubomierz

Lubomierz to miasto położone w województwie dolnośląskim. Obecnie jedno z najmniejszych miast w województwie. Jest to również jedno z najstarszych miast. Cechą charakterystyczną jest zachowany średniowieczny układ urbanistyczny.

(Video) PAŃSTWA Miasta WIELKI REWANŻ

Luboń

Luboń to miasto położone w województwie wielkopolskim nad Wartą. Leży w Poznańskim Przełomie. Jedno z najgęściej zamieszkałych polskich miasto. Obecnie istotny ośrodek przemysłu chemiczne. Dawniej dobrze rozwinięty przemysł metalurgiczny.

Lubowidz

Lubowidz to miasto leżące w województwie mazowieckim nad rzeką Wkrą. Pierwsza lokacja miejska z 1521 roku. W roku 1660 miasto zostało zdegradowane. Ponownie status miasta został mu nadany w roku 2019. Obecnie siedziba gminy.

Lubraniec

Lubraniec to miasto położone w województwie kujawsko – pomorskim. Do zabytkowych obiektów znajdujących się w mieście zalicza się synagogę z XVIII wieku, cmentarz żydowski, a także zespół pałacowo – parkowy razem z parkiem krajobrazowym.

Lubsko

Lubsko to miasto położone w województwie lubuskim nad rzeką Lubszą. Pierwsze wzmianki o mieści datowane są na rok 1258. Do zabytków miasta zalicza się kaplicę cmentarną, basztę, renesansowy ratusz pochodzący z 1580 roku.

Lubycza Królewska

Lubycza Królewska to miasto położone w województwie lubelskim. Leży na Roztoczu Wschodnim. Do zabytków miasta zalicza się cmentarz greckokatolicki oraz rzymskokatolicki, a także drewnianą dzwonnicę.

Lwówek

Lwówek to miasto położone w województwie wielkopolskim. Leży nad rzeką Czarna Woda, która jest dopływem Odry. Prawa miejskie nadał miastu król Władysław Jagiełło. Jak podawał Jan Nepomucen Bobrowicz, na świat w Lwówku przyszedł Andrzej Wolan.

Lwówek Śląski

Lwówek Śląski to miasto położone w województwie dolnośląskim. Leży na Dolnym Śląsku nad Bobrem, a także dopływami. Dawniej miasto było stolicą księstwa lwóweckiego. W okresie średniowiecza było to jedno z większych miast, jakie wówczas znajdowały się na ziemiach śląskich.

FAQs

Jakie są miasta na literę L? ›

miasto na Ł (100x)
 • Łagiewniki.
 • Łagów.
 • Łask.
 • Łańcut.
 • Łeba.
 • Łomianki.
 • Łomża.
 • Łowicz.

Jakie są miasta? ›

Od 1 stycznia 2022 roku na terenie Polski 964 miasta, w tym 302 samodzielne gminy miejskie, w tym 107 miast prezydenckich, w tym 66 miast na prawach powiatu, w tym 37 miast powyżej 100 000, w tym 18 miast wojewódzkich, w tym 11 miast będących siedzibami sądu apelacyjnego..

Jakie są miasta na literę I? ›

miasto na I (100x)
 • Ibiza.
 • Imielin.
 • Indianapolis.
 • Innsbruck.
 • Inowrocław.
 • Insbruck.
 • Inwałd.
 • Irkuck.

Ile jest wszystkich miast na całym świecie? ›

Dlatego podanie dokładnej liczby wszystkich miast świata nie jest możliwe. Według szacunków ONZ w 2011 roku na świecie było około 980 miast, posiadających przynajmniej 500 tys.

Jaki jest kraj na l? ›

państwo na Ł (63x)

Łotwa.

Jakie jest państwo na literę L? ›

Państwo na literę Ł

Na świecie jest tylko jedno państwo na Ł. Jest to położona na północny-wschód od naszego państwa Łotwa.

Jak nazywa się największe miasto na świecie? ›

Tokio jest wciąż największym miastem świata pod względem ludności, jednak eksperci przewidują, że mniej więcej około 2028 r. odda palmę pierwszeństwa na rzecz Delhi.

Jakie są największe miasta w Europie? ›

Największe miasta Europy (pod względem liczby ludności)
Lp.NazwaLiczba ludności
1.Stambuł15 067 724
2.Moskwa12 200 000
3.Londyn8 787 892
4.Petersburg5 323 300
26 more rows

Jakie miasto jest największe? ›

Najludniejsze miasto świata: Tokio

Najludniejsze miasto świata to według tego zestawienia Tokio. Stolica Japonii zamieszkana jest przez 37,4 miliona osób, które zamieszkują obszar nieco mniejszy od 13,5 tys. km². Populacja Tokio to w sumie 25 proc.

Jakie miasto jest na j? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Jastarnia58GDAŃSK
Jastków81LUBLIN
Jastrowie67PIŁA
Jastrząb48RADOM
74 more rows

Jakie miasto jest na g? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Giżycko87SUWAŁKI
Glinojeck23CIECHANÓW
Gliwice32KATOWICE
Głogów76LEGNICA
115 more rows

Jakie miasto jest na E? ›

miasto na E (100x)
 • Edenburg.
 • Edinburg.
 • Edynburg.
 • Eindhoven.
 • Elbląg.
 • Elbąg.
 • Erewań
 • Erywań

Jak nazywa się najmniejsze miasto na świecie? ›

Najmniejsze miasto na świecie znajduje się na Istrii! Rzeczywiście miasteczko jest ultra małe, a liczba jego mieszkańców nie przekracza 17-30 osób. Hum znajduje się w północnej części Istrii. Położone na wzgórzu, nie może się ukryć, a biorąc pod uwagę wpis do księgi rekordów Guinnessa - wcale ukrywać się nie chce.

Jak nazywa się najmniejsze miasto w Polsce? ›

W 2018 roku najmniejszym miastem w Polsce były Wiślica w województwie świętokrzyskim, ale tylko przez 1 rok (500 mieszkańców), Od 2019 roku najmniejszym miastem w Polsce jest Opatowiec w województwie świętokrzyskim (338 mieszkańców).

Jakie jest największe miasto na świecie 2022? ›

W tym artykule:

Tokio (Japonia): 37 435 191 mieszkańców. Delhi (Indie): 29 399 141 mieszkańców. Szanghaj (Chiny): 26 317 104 mieszkańców. São Paulo (Brazylia): 21 846 507 mieszkańców.

Co to za Rejestracja LV? ›

Łotewskie tablice rejestracyjne – nowe tablice rejestracyjne na Łotwie składają się z niebieskiego paska z lewej strony (eurobandu), na którym znajduje się flaga UE, a niżej kod samochodowy Łotwy „LV”.

Ile jest krajów w Europie? ›

W całości w Europie znajdują się 44 państwa, pozostałe 3 – Federacja Rosyjska, Kazachstan i Turcja – w większych swoich częściach leżą w Azji. W Europie znajduje się kilka niewielkich obszarów mających status terytorium zależnego.

Jaki kolor jest na L? ›

Dotyczy to zarówno państw (jedyne państwo na Ł to Łotwa), gór, rzek czy właśnie kolorów. Nam udało się znaleźć tylko jeden kolor na literę Ł, popularny i wszystkim bardzo dobrze znany łososiowy.

Jakie są Państwa? ›

Wykaz obejmuje 194 państwa: 193 będące członkami Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Watykan.

Jakie są miasta na literę N? ›

Miasto polskie na N (100x)
 • Nadarzyn.
 • Nakło.
 • Namysłów.
 • Nałęczów.
 • Nidzica.
 • Niechorze.
 • Niepołomice.
 • Nisko.

W którym mieście mieszka najwięcej ludzi w Polsce? ›

Warszawa: 1 792 718 mieszkańców. Kraków: 780 796 mieszkańców. Łódź: 667 923 mieszkańców. Wrocław: 641 201 mieszkańców.

Jaka jest największa stolica w Europie? ›

To Moskwa, która liczy prawie 15,5 mln mieszkańców. A poniżej wszystkie 10 największych miast w Europie: Moskwa – Rosja – 15 462 452 mieszkańców. Londyn – Wielka Brytania – 12 195 221 mieszkańców.

Ile miast ma Ameryka? ›

Według danych oficjalnych pochodzących z 2012 roku Stany Zjednoczone posiadały ponad 300 miast o ludności przekraczającej 100 tys. mieszkańców. Stolica kraju Waszyngton znajduje się dopiero w trzeciej dziesiątce największych miast.

Ile jest krajów w Europie 2021? ›

Na terenie Europy znajduje się 46 państw uznawanych na arenie międzynarodowej. Ponadto do Europy zalicza się siedem terytoriów zależnych Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. W Europie funkcjonują również cztery państwa nieuznawane – Doniecka RL i Ługańska RL, Kosowo oraz Naddniestrze.

Jakie miasto jest stolicą Europy? ›

Tutaj zaczyna się dzisiejsza historia Brukseli jako stolicy Europy. Dzisiaj w mieście znajdują się siedziby większości unijnych instytucji co oznacza, że miasto stało się symbolem zjednoczonej Europy.

Ile jest w Polsce wsi? ›

Obecnie w Polsce jest 43 122 wsi z czego 29 368 przynależy do gmin wiejskich, a 13 754 przynależy do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej miejscowości wiejskich położonych jest w województwie mazowieckim (7 843), a najmniej w województwie opolskim (1 017).

Jak nazywa się najstarsze miasto na świecie? ›

Jerycho zostało założone ok. 11 000 lat temu, co czyni z niego najstarszą, nieprzerwanie zasiedloną osadę świata. Miasto jest położone około 270 m p.p.m i stąd uważane jest za najniżej położoną miejscowość na świecie.

Ile jest w Polsce miasta? ›

Według danych GUS, (stan na dzień 1 stycznia 2021 roku) były w Polsce 954 miasta. Zaliczono do nich 302 gminy miejskie oraz 652 miasta położone w gminach miejsko-wiejskich.

Jaki jest kraj na z? ›

Najbardziej znanym państwem na z wydają się być Zjednoczone Emiraty Arabskie dlatego powinniśmy raczej unikać tej odpowiedzi. Lepszym wyborem możne okazać się Zambia lub Zimbabwe.

Jakie miasto jest na k? ›

miasto na K (100x)
 • Kair.
 • Kalisz.
 • Katowice.
 • Kielce.
 • Kijów.
 • Konin.
 • Kopenhaga.
 • Koszalin.

Jakie państwo zaczyna się na literę K? ›

KEdytuj
PaństwoPrzymiotnikObywatel/Obywatelka
KamerunkameruńskiKameruńczyk/Kamerunka
KanadakanadyjskiKanadyjczyk/Kanadyjka
KatarkatarskiKatarczyk/Katarka
Kazachstankazachski kazaski kazachstańskiKazach/Kazaszka
13 more rows

Jakie są miasta na literę F? ›

MIASTO NA F W POLSCE
 • Fabianki. woj. kujawsko-pomorskie, pow. włocławski.
 • Fabianki. woj. warmińsko-mazurskie, pow. iławski.
 • Fabianów. woj. wielkopolskie, pow. pleszewski.
 • Fabianów. woj. wielkopolskie, pow. ...
 • Fabianów. woj. mazowieckie, pow. ...
 • Facimiech. woj. małopolskie, pow. ...
 • Fajnów. woj. łódzkie, pow. ...
 • Fajsławice. woj. lubelskie, pow.
19 Apr 2019

Jakie są miasta na S? ›

miasto na S (100x)
 • Sandomierz.
 • Sanok.
 • Sarajewo.
 • Siedlce.
 • Smoleńsk.
 • Sopot.
 • Sosnowiec.
 • Suwałki.

Jakie są miasta na W? ›

Polskie miasto na W – lista
 • Warszawa.
 • Wrocław.
 • Wałbrzych.
 • Włocławek.
 • Wejherowo.
 • Wodzisław Śląski.
 • Wołomin.
 • Września.

Jakie są miasta na literę M? ›

Polskie miasto na M – lista
 • Mysłowice.
 • Mielec.
 • Mińsk Mazowiecki.
 • Malbork.
 • Marki.
 • Myszków.
 • Mława.
 • Mrągowo.

Jakie państwo jest na o? ›

Oman – jedyny kraj na O.

Jakie miasto jest na o? ›

miasto na O (100x)
 • Olecko.
 • Olkusz.
 • Olsztyn.
 • Opole.
 • Oslo.
 • Ostrołęka.
 • Ostróda.
 • Ostrów.

Jak nazywa się najstarsze miasto w Polsce? ›

6 najstarszych miast w Polsce - Złotoryja

Prawo miejskie dla Złotoryi nadano w okolicach roku 1211, w oparciu stworzone w 1188 r. prawo miejskie dla Magdeburga. Dlatego Złotoryja to, w powyższym rozumieniu, pierwsze polskie miasto.

Jaka jest najmniejsza wioska na świecie? ›

Luboszów
osada
PaństwoPolska
Województwodolnośląskie
Powiatbolesławiecki
GminaOsiecznica
10 more rows

Ile mieszkańców ma Hum? ›

Hum ze swoimi 30 mieszkańcami to najmniejsze miasto na świecie położone w sercu Istrii. Do Hum można dojechać samochodem, autobusem lub dojść pieszo. Na miejscu czeka na nas prawdziwa podróż w czasie.

Gdzie jest najmniej ludzi w Polsce? ›

Najmniej licznym miastem w Polsce jest Krynica Morska, w której mieszkają 1302 osoby. Jeszcze mniej – 500 osób – mieszka w miejsko-wiejskiej gminie Wiślica w Świętokrzyskiem.

Co to są bale? ›

Bal (z łac. ballare – tańczyć) – zabawa taneczna, zazwyczaj o poważnym charakterze. Bale najczęściej organizuje się w okresie karnawału. Odbywają się wieczorem i mogą trwać do późnych godzin nocnych, a ich większą część stanowi taniec towarzyski.

Jakie miasto ma 338 mieszkańców? ›

1 stycznia 2019 r. Opatowiec odzyskał prawa miejskie, stając się z 338 mieszkańcami najmniejszym miastem Polski.

W jakim kraju jest najwięcej mieszkańców? ›

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego największa część światowej populacji mieszka w Chinach (18,25 proc.), na drugim miejscu plasują się Indie (18,04 proc.), a trzecim - Stany Zjednoczone. W USA mieszka 4,3 procent światowej populacji - pokazuje grafika statista.com.

Ile osób jest w Tokio? ›

Tokio (jap. 東京都 Tōkyō-to) – stolica i największe miasto Japonii, położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Honsiu i zarazem największy obszar metropolitalny na świecie na poziomie 38 305 000 mieszkańców (stan na kwiecień 2018).

Ile jest miast w Japonii? ›

Według danych oficjalnych pochodzących z 2010 roku Japonia posiadała ponad 160 miast o ludności przekraczającej 150 tys. mieszkańców. Stolica kraju Tokio jako jedyne miasto liczyło ponad 5 milionów mieszkańców; 11 miast z ludnością 1÷5 mln.; 17 miast z ludnością 500÷1000 tys. oraz reszta miast poniżej 500 tys.

Jakie są miasta na z? ›

Polskie miasto na Z – lista
 • Zabrze.
 • Zielona Góra.
 • Zamość
 • Zgierz.
 • Zawiercie.
 • Zduńska Wola.
 • Ząbki.
 • Zgorzelec.

Jakie miasto jest na g? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Giżycko87SUWAŁKI
Glinojeck23CIECHANÓW
Gliwice32KATOWICE
Głogów76LEGNICA
115 more rows

Jakie miasto jest na k? ›

miasto na K (100x)
 • Kair.
 • Kalisz.
 • Katowice.
 • Kielce.
 • Kijów.
 • Konin.
 • Kopenhaga.
 • Koszalin.

Jakie są miasta na S? ›

miasto na S (100x)
 • Sandomierz.
 • Sanok.
 • Sarajewo.
 • Siedlce.
 • Smoleńsk.
 • Sopot.
 • Sosnowiec.
 • Suwałki.

Jakie miasto jest na j? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Jastarnia58GDAŃSK
Jastków81LUBLIN
Jastrowie67PIŁA
Jastrząb48RADOM
74 more rows

Jakie są miasta na literę C? ›

miasto na C (100x)
 • Cedynia.
 • Chełm.
 • Chicago.
 • Chojnice.
 • Chorzów.
 • Ciechanów.
 • Ciechocinek.
 • Cieszyn.

Jakie są miasta na literę F? ›

MIASTO NA F W POLSCE
 • Fabianki. woj. kujawsko-pomorskie, pow. włocławski.
 • Fabianki. woj. warmińsko-mazurskie, pow. iławski.
 • Fabianów. woj. wielkopolskie, pow. pleszewski.
 • Fabianów. woj. wielkopolskie, pow. ...
 • Fabianów. woj. mazowieckie, pow. ...
 • Facimiech. woj. małopolskie, pow. ...
 • Fajnów. woj. łódzkie, pow. ...
 • Fajsławice. woj. lubelskie, pow.
19 Apr 2019

Jaki jest kraj na z? ›

Najbardziej znanym państwem na z wydają się być Zjednoczone Emiraty Arabskie dlatego powinniśmy raczej unikać tej odpowiedzi. Lepszym wyborem możne okazać się Zambia lub Zimbabwe.

Jakie jest państwo na r? ›

państwo na R (100x)

Rosja. Republika Południowej Afryki. Rumunia. R.P.A.

Jakie są miasta na literę M? ›

Polskie miasto na M – lista
 • Mysłowice.
 • Mielec.
 • Mińsk Mazowiecki.
 • Malbork.
 • Marki.
 • Myszków.
 • Mława.
 • Mrągowo.

Jakie miasto jest na o? ›

miasto na O (100x)
 • Olecko.
 • Olkusz.
 • Olsztyn.
 • Opole.
 • Oslo.
 • Ostrołęka.
 • Ostróda.
 • Ostrów.

Jakie są miasta na literę D? ›

miasto na D (100x)
 • Damaszek.
 • Darłowo.
 • Denver.
 • Dortmund.
 • Drezno.
 • Dubaj.
 • Dublin.
 • Dąbrowa.

Jakie państwo jest na o? ›

Oman – jedyny kraj na O.

Jakie miasta są na P? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Piaseczno22WARSZAWA
Piaski65LESZNO
Piaski81LUBLIN
Piastów22WARSZAWA
119 more rows

Jakie jest miasto na literę T? ›

Polskie miasto na T – lista
 • Toruń
 • Tychy.
 • Tarnów.
 • Tomaszów Mazowiecki.
 • Tarnowskie Góry.
 • Tczew.
 • Tarnobrzeg.
 • Turek.

Jakie miasto jest na E? ›

miasto na E (100x)
 • Edenburg.
 • Edinburg.
 • Edynburg.
 • Eindhoven.
 • Elbląg.
 • Elbąg.
 • Erewań
 • Erywań

Videos

1. Państwa Miasta, Epee - Challenge
(Zabawkowicz)
2. POZNAJCIE MOJE WŁASNE MIASTO!
(Jawor)
3. Znam tą literę na ulał... | Państwa Miasta
(__szmonii__)
4. Ja i kuzynka państwa miasta
(Pawel Lewandowski)
5. Państwa i miasta- odcinek czwarty
(ZlotowskiePL)
6. Ile Polskich Miast nazwę w 30min?
(Graf)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Foster Heidenreich CPA

Last Updated: 05/28/2022

Views: 5695

Rating: 4.6 / 5 (76 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Foster Heidenreich CPA

Birthday: 1995-01-14

Address: 55021 Usha Garden, North Larisa, DE 19209

Phone: +6812240846623

Job: Corporate Healthcare Strategist

Hobby: Singing, Listening to music, Rafting, LARPing, Gardening, Quilting, Rappelling

Introduction: My name is Foster Heidenreich CPA, I am a delightful, quaint, glorious, quaint, faithful, enchanting, fine person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.