Miasta na literę N - PanstwaMiasta.com (2022)

Nakło nad Notecią, Nałęczów, Namysłów, Narol, Nasielsk, Nekla, Nidzica, Niemcza, Niemodlin, Niepołomice, Nieszawa, Nisko, Nowa Dęba, Nowa Ruda, Nowa Sarzyna, Nowa Słupia, Nowa Sól, Nowe, Nowe Brzesko, Nowe Miasteczko, Nowe Miasto Lubawskie, Nowe Miasto nad Pilicą, Nowe Skalmierzyce, Nowe Warpno, Nowogard, Nowogrodziec, Nowogród, Nowogród Bobrzański, Nowy Dwór Gdański, Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Korczyn, Nowy Sącz, Nowy Staw, Nowy Targ, Nowy Tomyśl, Nowy Wiśnicz, Nysa

Wybierz literę i zobacz odpowiedzi

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | T | U | W | Z

Miasta na literę N - opisy

Nakło nad Notecią

Nakło nad Notecią to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim. Nakło nad Notecią zostało założone jako jedno z miast królewskich w 1299 roku. Najstarszą częścią miasta jest Plac Zamkowy. W mieście zachowało się kilkanaście kamienic zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku.

Nałęczów

Nałęczów to miasto leżące w województwie lubelskim nad Bystrą. Uzdrowisko, w którym leczy się przede wszystkim choroby układu krążenia. Znane z produkcji wody mineralnej. W centrum znajduje się Park Zdrojowy.

Namysłów

Namysłów jest miastem położonym w województwie opolskim. Namysłów otrzymał prawa miejskie przypuszczalnie w 1249 roku. W mieście mocno rozwinięty jest przemysł piwowarski. Działa tutaj także wytwórnia lodów, rozwija się również przemysł elektrotechniczny.

Narol

Narol jest miastem położonym na terenie województwa podkarpackiego. Przez miasto przepływa rzeka Tanew. Prawa miejskie Narol otrzymał w roku 1592. Do cennych zabytków miasta należy kościół parafialny z XVIII wieku, cerkiew unicka z wieku XIX i pałac w stylu barokowym.

Nasielsk

Nasielsk to miasto położone w województwie mazowieckim. Miejscowość uzyskała prawa miejskie w roku 1386. Podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku pod miastem toczyły się walki z bolszewikami. Przez Nasielsk przepływa rzeka Nasielna.

Nekla

Nekla to miasto w województwie wielkopolskim. Przez miasto przepływa rzeka Moskawa. Pierwsze pisemne wzmianki o osadzie Nekla pochodzą z XV wieku. Prawa miejskie Nekla otrzymała w roku 1727. Zgodnie z legendą Nekla powstała w miejscu, w którym diabli usypali groblę na polecenie czarnoksiężnika Twardowskiego.

(Video) Ile Polskich Miast nazwę w 30min?

Nidzica

Nidzica to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto leży na Mazurach. Przepływa przez nie rzeka Nida. Prawa miejskie przyznano Niedzicy w roku 1381. Jednym z zabytków miasta jest gotycki zamek krzyżacki.

Niemcza

Niemcza to miasto w województwie dolnośląskim. Przez miasto przepływa rzeka Ślęza. Prawa miejskie dano Niemczy około roku 1282. Przez miasto przebiega żółty i zielony szlak turystyczny. W 1790 roku w Niemczy przebywał Johann Wolfgang Goethe.

Niemodlin

Niemodlin jest jednym z miast na Górnym Śląsku. Administracyjnie miasto należy do województwa opolskiego. Przez Niemodlin przepływa rzeka Ścinawa Niemodlińska. Prawa miejskie Niemodlin otrzymał w roku 1283.

Niepołomice

Niepołomice są miastem w województwie małopolskim. Miejscowość została założona w XIV wieku. Prawa miejskie przyznano jej 11 kwietnia 1776 roku. Zamek królewski w Niepołomicach świadczy o bogatej historii miasta.

Nieszawa

Nieszawa, miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, leży w pradolinie Wisły. Tereny miasta zaliczają się formalnie do obszaru Kujaw. Nieszawa może się pochwalić długą historią, ponieważ prawa miejskie uzyskała już w 1460 roku. Miała status miasta królewskiego.

Nisko

Nisko leży w województwie podkarpackim, w powiecie nazwanym od swojego imienia i jest centrum swojej gminy. Bezpośrednio w granicach miasta przepływa rzeka San. Zaraz na północ od niego jest Stalowa Wola. W mieście mieszka około 15 tysięcy stałych mieszkańców.

Nowa Dęba

Nowa Dęba położona jest w województwie podkarpackim i stanowi stolicę małej gminy miejsko-wiejskiej. Mieszkańcy tej miejscowości dumni są z bardzo ładnie odnowionego ryneczku, na którym główną atrakcją jest fontanna upamiętniająca mjr. Jana Gryczmana.

Nowa Ruda

Nowa Ruda jest kameralnym miasteczkiem w województwie dolnośląskim. Zlokalizowana jest w powiecie kłodzkim, oc oznacza, że tacza ją naprawdę ładna przyroda. Miasto zaliczane jest do aglomeracji wałbrzyskiej, a historia Nowej Rudy sięga XIV wieku.

(Video) ZAPOMNIELI WYŁĄCZYĆ APARAT I ZROBILI TO 2

Nowa Sarzyna

Nowa Sarzyna jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej w województwie podkarpackim. Położona jest nad rzeka Trzebośnicą w malowniczej dolinie Sanu. Ta nastawiona na turystykę miejscowość posiada około sześciu tysięcy stałych mieszkańców, a w sezonie ta liczba rośnie.

Nowa Słupia

Nowa Słupia to niewielkie miasteczko w województwie świętokrzyskim, stolica gminy Nowa Słupia. Miasto to posiadało prawa miejskie przez większość swojej rozpoczętej w 1351 roku historii, ale obecne prawa miejski otrzymało dopiero z początkiem 2019 roku.

Nowa Sól

Nowa Sól, liczące sobie 39 000 stałych mieszkańców miasto w województwie lubuskim. Swoją nazwę zawdzięcza istniejącym tutaj niegdyś kopalniom soli. Dzisiaj miasto kroczy dumnie w XXI wiek i szybko modernizuje się dzięki Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Nowe

Nowe, coroczny kandydat to miana najgorzej nazwanego miasta, to licząca sobie blisko 6000 mieszkańców malowniczo położona miejscowość z województwa kujawsko-pomorskiego. Chlubą miasta Nowe jest przede wszystkim pięknie odnowiony klasycystyczny ryneczek.

Nowe Brzesko

Nowe Brzesko, miasto w województwie małopolskim, to miejscowość, która na 141 lat straciła prawa miejskie. Odzyskała je, nie bez problemów, w 2011 roku, co przez mieszkańców tej założonej w 1279 roku miejscowości było naprawieniem historycznych krzywd.

Nowe Miasteczko

Nowe Miasteczko, chociaż nie posiada zbyt wyszukanej nazwy, jest naprawdę bardzo ładnie położonym miejscem na mapie województwa lubuskiego. Na jego terenie znajduje się kilka zabytkowych kościółków, a zabytkiem jest sam układ architektoniczny miasta.

Nowe Miasto Lubawskie

Nowe Miasto Lubawskie liczy sobie ponad 10 000 mieszkańców. Położone jest w województwie warmińsko-mazurskim i pochwalić się może bardzo bogatą historią. Na terenie miasta miały m.in. miejsce zjazdy sejmików elekcyjnych wybierających dawnych królów.

Nowe Miasto nad Pilicą

Nowe Miasto nad Pilicą miało wielkie ambicje, ponieważ na położonym na terenie miasta lotnisku miało powstać miasteczko filmowe. Nic z tego nie wyszło, ale mieszkańcy tego mazowieckiego miasta dobrze sobie radzą skupiając się na drobnym przemyśle i usługach.

(Video) PAŃSTWA MIASTA O 5000 ZŁ!

Nowe Skalmierzyce

Nowe Skalmierzyce to wielkopolskie miasto położone na Wysoczyźnie Kaliskiej. Stanowi część aglomeracji kalisko-ostrowskiej i wraz z innymi miastami tej aglomeracji skupia się na drobnym przemyśle lekkim oraz usługach w ramach specjalnej strefy ekonomicznej.

Nowe Warpno

Nowe Warpno , miasto to znajduje się w bardzo wyjątkowym miejscu, ponieważ zlokalizowane jest na Pobrzeżu Szczecińskim, bezpośrednio nad Jeziorem Nowogardzkim, co sprawia, że prezentuje absolutnie wyjątkowe walory naturalne. Jest to miasto turystyczne.

Nowogard

Nowogard jest miastem w powiecie goleniowskim. Znajduje się stosunkowo niedaleko wybrzeża, ale wciąż na tyle daleko, by nie być z nim ściśle związanym. Bardziej istotne jest na co dzień położenie na skraju Puszczy Goleniowskiej i parków krajobrazowych.

Nowogród

Nowogród to miasto wędrujące, które pierwotnie zlokalizowane było w wolinie. Obecnie cała jego zabudowa znajduje się na wzgórzu. Dla mieszkańców znacznie większe znaczenie od tego faktu mają jednak bardzo liczne szlaki kajakowe wytyczone po okolicznych wodach.

Nowogród Bobrzański

Nowogród Bobrzański to liczące sobie około 5000 mieszkańców miasteczko w powiecie zielonogórskim. Ciekawostką dotyczącą tego miasta jest to, że znajduje się ono w połowie na Śląsku, a w połowie w Łużycach i jest to miasto bardzo rozbite terytorialnie.

Nowogrodziec

Nowogrodziec to dolnośląskie miasto znajdujące się w powiecie bolesławieckim. Liczy sobie około 4 200 mieszkańców. Obszar miasta jest uznawany za bardzo atrakcyjny przyrodniczo – mieści się na jego terenie aż 17 zabytków przyrody oraz chronione gatunki roślin.

Nowy Dwór Gdański

Nowy Dwór Gdański to miasto, które znajduje się w centralnej części Żuław Wiślanych. Za rozwój miasta w jego początkowej fazie odpowiadali przede wszystkim sprowadzeni na te tereny holenderscy osadnicy. Obecnie liczy sobie ono około 10 000 stałych mieszkańców.

Nowy Dwór Mazowiecki

Nowy Dwór Mazowiecki to liczące sobie blisko 29 000 miasto na Mazowszu, które otoczone jest terenami letniskowymi. Na co dzień jego rola związana jest znacznie bardziej z działalnością przemysłową i usługową. W jego pobliżu znajduje się lotnisko Warszawa/Modlin.

(Video) GRAMY W PAŃSTWA MIASTA *EKIPA WK*

Nowy Korczyn

Nowy Korczyn jest bardzo starą osadą, która prawa miejskie dostała już w połowie XIII wieku. Zawirowania historyczne spowodowały, że miasto swoje prawa miejskie straciło, ale uzyskało je ponownie w 2019 roku na mocy reformy samorządowej.

Nowy Sącz

Nowy Sącz, miasto w powiecie nowosądeckim, jest częścią województwa małopolskiego. Liczy sobie aż 84 000 mieszkańców i pełni rolę lokalnej metropolii. Jest to centrum handlu oraz kultury i edukacji dla całej ziemi sądeckiej. Jest to jedno z najstarszych miast Małopolski.

Nowy Staw

Nowy Staw jest niewielki miastem w powiecie malborskim. Położone jest na Żuławach Wiślanych, co oznacza, że w przeciwieństwie do większości podobnych jednostek miejskich, znacznie większe znaczenie od morza ma dla niego od zawsze rolnictwo.

Nowy Targ

Nowy Targ to nazwa skrótowa. Pełna nazwa miasta brzmi Królewskie Wolne Miasto Nowy Targ, chociaż oczywiście ma ona znaczenie głównie historyczne, ponieważ królów już nie ma. Tym niemniej, nowy Targ to miasto dumne i wyjątkowo ładne dzięki swojej historii.

Nowy Tomyśl

Nowy Tomyśl znajduje się województwie wielkopolskim nad rzeką Szarką. Liczy sobie niewiele ponad 14 000 mieszkańców. Znane jest ze swoich kilku specjalistycznych fabryk zaawansowanego technicznie sprzętu, w tym. m.in. narzędzi chirurgicznych.

Nowy Wiśnicz

Nowy Wiśnicz znajduje się w powiecie bocheńskim, zaraz przy drodze wojewódzkiej łączącej Bochnię i Limanową. Jest to miasto z długą i bogatą historią, ale niewielka liczba mieszkańców, zaledwie 2500 osób, sprawia, że pełni ono głównie role służebne wobec sąsiadów.

Nysa

Nysa to liczące sobie blisko 45 tysięcy mieszkańców miasto w województwie opolskim. Miasto jest ważnym punktem na okolicznej mapie turystycznej głównie ze względu na przepływającą przez nie Nysę kłodzką oraz kilka dużych sztucznych zbiorników wodnych.

FAQs

Jaki jest miasto na N? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Niepołomice12KRAKÓW
Nieporęt22WARSZAWA
Nieszawa54WŁOCŁAWEK
Nisko15TARNOBRZEG
74 more rows

Jakie są miasta? ›

Od 1 stycznia 2022 roku na terenie Polski 964 miasta, w tym 302 samodzielne gminy miejskie, w tym 107 miast prezydenckich, w tym 66 miast na prawach powiatu, w tym 37 miast powyżej 100 000, w tym 18 miast wojewódzkich, w tym 11 miast będących siedzibami sądu apelacyjnego..

Jakie miasto zaczyna się na literę A? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Aleksandrów Łódzki42ŁÓDŹ
Alwernia12KRAKÓW
Andrespol42ŁÓDŹ
Andrychów33BIELSKO-BIAŁA
10 more rows

Jakie są miasta na u? ›

Miasta na literkę U:
 • Ujazd.
 • Ujście.
 • Ulanów.
 • Uniejów.
 • Ustka.
 • Ustroń
 • Ustrzyki Dolne.
12 May 2020

Czy Wrocław jest większy od Poznania? ›

Wrocław: 641 201 mieszkańców. Poznań: 530 464 mieszkańców. Gdańsk: 470 633 mieszkańców. Szczecin: 396 472 mieszkańców.

Jaki jest kraj na z? ›

Azja oraz Afryka to jedyne kontynenty na których zlokalizowane jest jakiekolwiek państwo na Z. Przy czym na Czarnym Lądzie położone są 2 z 3 krajów zaliczanych do tej kategorii. Zambia oraz Zimbabwe zlokalizowane są na południu Afryki z kolei Zjednoczone Emiraty Arabskie położone są na Półwyspie Arabskim.

Jakie są największe miasta w Europie? ›

Największe miasta Europy (pod względem liczby ludności)
Lp.NazwaLiczba ludności
1.Stambuł15 067 724
2.Moskwa12 200 000
3.Londyn8 787 892
4.Petersburg5 323 300
26 more rows

Jak nazywa się największe miasto na świecie? ›

Tokio jest wciąż największym miastem świata pod względem ludności, jednak eksperci przewidują, że mniej więcej około 2028 r. odda palmę pierwszeństwa na rzecz Delhi.

Ile jest miast? ›

Według danych GUS, (stan na dzień 1 stycznia 2021 roku) były w Polsce 954 miasta. Zaliczono do nich 302 gminy miejskie oraz 652 miasta położone w gminach miejsko-wiejskich.

Jakie są miasta na z? ›

Polskie miasto na Z – lista
 • Zabrze.
 • Zielona Góra.
 • Zamość
 • Zgierz.
 • Zawiercie.
 • Zduńska Wola.
 • Ząbki.
 • Zgorzelec.

Jakie miasto jest na k? ›

miasto na K (100x)
 • Kair.
 • Kalisz.
 • Katowice.
 • Kielce.
 • Kijów.
 • Konin.
 • Kopenhaga.
 • Koszalin.

Jakie miasto jest na j? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Jastarnia58GDAŃSK
Jastków81LUBLIN
Jastrowie67PIŁA
Jastrząb48RADOM
74 more rows

Jakie miasto jest na g? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Giżycko87SUWAŁKI
Glinojeck23CIECHANÓW
Gliwice32KATOWICE
Głogów76LEGNICA
122 more rows

Jakie miasto jest na o? ›

miasto na O (100x)
 • Olecko.
 • Olkusz.
 • Olsztyn.
 • Opole.
 • Oslo.
 • Ostrołęka.
 • Ostróda.
 • Ostrów.

Jakie miasto jest na E? ›

miasto na E (100x)
 • Edenburg.
 • Edinburg.
 • Edynburg.
 • Eindhoven.
 • Elbląg.
 • Elbąg.
 • Erewań
 • Erywań

Gdzie jest najwięcej ludzi w Europie? ›

POPULACJA - LISTA KRAJÓW - EUROPA
KrajOstatniJednostka
Niemcy83.16Milion
Francja67.63Milion
Wielka Brytania67.53Milion
Włochy59.24Milion
43 more rows

Jaka jest największa stolica w Europie? ›

To Moskwa, która liczy prawie 15,5 mln mieszkańców. A poniżej wszystkie 10 największych miast w Europie: Moskwa – Rosja – 15 462 452 mieszkańców. Londyn – Wielka Brytania – 12 195 221 mieszkańców.

Jakie są najstarsze miasta w Polsce? ›

Miasta lokowane w XIII w. w księstwach piastowskich i na Pomorzu Gdańskim
 • przed 1211 – Złotoryja.
 • przed 1217 – Lwówek Śląski, Opole, Racibórz.
 • 1217 – Leśnica.
 • 1221 – Sobótka.
 • 1223 – Cieszyn, Nysa, Środa Śląska, Ujazd.
 • 1225 – Biała.
 • przed 1226 – Krosno Odrzańskie.
 • 1226 – Wrocław.

Jakie państwo jest na r? ›

państwo na R (100x)
 • RPA.
 • Republika Czeska.
 • Republika Konga.
 • Republika Południowej Afryki.
 • Republika Zielonego Przylądka.
 • Republika Środkowoafrykańska.
 • Rosja.
 • Ruanda.

Jaki kraj jest na P? ›

PEdytuj
PaństwoPrzymiotnikObywatel/Obywatelka
PanamapanamskiPanamczyk/Panamka
Papua-Nowa GwineapapuańskiPapuańczyk/Papuanka
ParagwajparagwajskiParagwajczyk/Paragwajka
Peruperuwiański
2 more rows

Jakie są miasta na r? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Ryki81LUBLIN
Rymanów13KROSNO
Rymań94KOSZALIN
Ryn87SUWAŁKI
125 more rows

Ile jest krajów w Europie? ›

Na terenie Europy znajduje się 46 państw. Do tej liczby zaliczane są państwa, które częściowo leżą w Europie, lecz nie są w nią wliczone tereny zależne i separatystyczne.

Jak nazywa się najmniejsze miasto w Polsce? ›

W 2018 roku najmniejszym miastem w Polsce były Wiślica w województwie świętokrzyskim, ale tylko przez 1 rok (500 mieszkańców), Od 2019 roku najmniejszym miastem w Polsce jest Opatowiec w województwie świętokrzyskim (338 mieszkańców).

Ile jest wszystkich miast na całym świecie? ›

Dlatego podanie dokładnej liczby wszystkich miast świata nie jest możliwe. Według szacunków ONZ w 2011 roku na świecie było około 980 miast, posiadających przynajmniej 500 tys.

Jaka stolica ma najwięcej ludności? ›

Stolica Japonii, licząca 30 000 000 mieszkańców, jest obecnie największym miastem na świecie. Jest to czyste, piękne i oczywiście nowoczesne miasto. Przestępczość w Tokio jest nieznaczna. Tokio jest to jedno z trzech najważniejszych centrów finansowych na świecie, obok Londynu i Nowego Jorku.

Która stolica ma najwięcej ludności? ›

Najludniejsze miasto świata: Tokio

Najludniejsze miasto świata to według tego zestawienia Tokio. Stolica Japonii zamieszkana jest przez 37,4 miliona osób, które zamieszkują obszar nieco mniejszy od 13,5 tys. km². Populacja Tokio to w sumie 25 proc.

Jak nazywa się najmniejsze miasto na świecie? ›

Najmniejsze miasto na świecie znajduje się na Istrii! Rzeczywiście miasteczko jest ultra małe, a liczba jego mieszkańców nie przekracza 17-30 osób. Hum znajduje się w północnej części Istrii. Położone na wzgórzu, nie może się ukryć, a biorąc pod uwagę wpis do księgi rekordów Guinnessa - wcale ukrywać się nie chce.

Ile lat ma Polska? ›

Pierwszą historycznie potwierdzoną datą opisującą dzieje Polski jest rok 966, gdy książę Mieszko I, władca obszarów mieszczących się współcześnie w większości w granicach Polski, przyjął chrzest. W 1025 powstało Królestwo Polskie, którego pierwszym królem był syn Mieszka I, Bolesław I Chrobry.

Jakie jest największe miasto w Niemczech? ›

Największe miasta w Niemczech: Berlin

Berlin oczywiście na pierwszym miejscu.

Jaka jest najmłodsze miasto w Polsce? ›

Gdynia – Najmłodsze miasto Polski!

Jakie są miasta na literę C? ›

miasto na C (100x)
 • Cedynia.
 • Chełm.
 • Chicago.
 • Chojnice.
 • Chorzów.
 • Ciechanów.
 • Ciechocinek.
 • Cieszyn.

Jakie są miasta na literę F? ›

MIASTO NA F W POLSCE
 • Fabianki. woj. kujawsko-pomorskie, pow. włocławski.
 • Fabianki. woj. warmińsko-mazurskie, pow. iławski.
 • Fabianów. woj. wielkopolskie, pow. pleszewski.
 • Fabianów. woj. wielkopolskie, pow. ...
 • Fabianów. woj. mazowieckie, pow. ...
 • Facimiech. woj. małopolskie, pow. ...
 • Fajnów. woj. łódzkie, pow. ...
 • Fajsławice. woj. lubelskie, pow.
19 Apr 2019

Jakie są miasta na literę M? ›

Polskie miasto na M – lista
 • Mysłowice.
 • Mielec.
 • Mińsk Mazowiecki.
 • Malbork.
 • Marki.
 • Myszków.
 • Mława.
 • Mrągowo.

Jakie państwo jest na o? ›

Oman – jedyny kraj na O.

Jakie są miasta na literę P? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Piaseczno22WARSZAWA
Piaski65LESZNO
Piaski81LUBLIN
Piastów22WARSZAWA
132 more rows

Jakie są miasta na literę H? ›

miasto na H (100x)
 • Haga.
 • Hajnówka.
 • Halinów.
 • Hamburg.
 • Hannover.
 • Hanover.
 • Hel.
 • Helsinki.

Jakie są Państwa na literę D? ›

Państwa na D – Dania, Dżibuti czy Dominikana.

Jakie jest państwo na literę L? ›

Na całym świecie jest bowiem tylko jedno państwo na Ł – położona w Europie Łotwa.

Jak się nazywa państwo na M? ›

Meksyk jest największym państwem na literę M na świecie – jego całkowita powierzchnia to prawie 2 mln km². Z kolei najmniejszym krajem w tej grupie jest Maroko.

Jakie są miasta na literę B? ›

miasto na B (99x)
 • Barcelona.
 • Belgrad.
 • Berlin.
 • Bełchatów.
 • Białystok.
 • Bielsko Biała.
 • Bratysława.
 • Bruksela.

Czy jest miasto na i? ›

Iwonicz-Zdrój

Miasto w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim.

Ile jest miast w Pomorzu? ›

Graniczy z województwem warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Posiada również 1 km granicę z Rosją oraz 246 km granicy morskiej. Województwo podzielone zostało pod względem administracyjnym na 16 powiatów ziemskich, 4 powiaty grodzkie i 123 gminy (w tym 42 miasta).

Ile jest miast w Niemczech? ›

Według danych oficjalnych pochodzących z 1 stycznia 2016 Niemcy posiadają 2059 miejscowości, które otrzymały prawa miejskie. Stolica kraju – Berlin, oraz Hamburg, Monachium i Kolonia mają ponad milion mieszkańców; ludność 14 innych miast liczy od 500 tys.

Ile jest miast w Rosji? ›

Według danych oficjalnych pochodzących z 2019 roku Rosja posiadała 1117 miast. Stolica kraju Moskwa jako jedyne miasto liczyło ponad 10 milionów mieszkańców; 15 miast z ludnością 1÷5 mln; 23 miast z ludnością 500÷1000 tys.; oraz reszta miast poniżej 500 tys.

Ile jest w Polsce wsi? ›

Obecnie w Polsce jest 43 122 wsi z czego 29 368 przynależy do gmin wiejskich, a 13 754 przynależy do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej miejscowości wiejskich położonych jest w województwie mazowieckim (7 843), a najmniej w województwie opolskim (1 017).

Co jest wieksze Gdansk czy Poznan? ›

Największe miasta
MiejsceMiastoLiczba ludności
5Poznań554 200
6Gdańsk456 600
7Szczecin406 300
8Bydgoszcz357 700
13 more rows

Od jakiej liczby mieszkańców jest miasto? ›

Miasta małe – liczba ludności poniżej 20 tys. mieszkańców, miasta średnie – 20 tys. -100 tys., miasta duże – 100 tys. i więcej.

Ile mieszkańców mają polskie miasta? ›

10 największych miast Polski pod względem ludności
 • Warszawa. 1 783 321.
 • Kraków. 774 839.
 • Łódź 682 679.
 • Wrocław. 641 607.
 • Poznań 535 802.
 • Gdańsk. 468 158.
 • Szczecin. 402 067.
 • Bydgoszcz. 349 021.
28 Oct 2019

Co jest na literę N? ›

W języku polskim „ń” nie jest pierwszą literą żadnego wyrazu.

Jakie są miasta na z? ›

Polskie miasto na Z – lista
 • Zabrze.
 • Zielona Góra.
 • Zamość
 • Zgierz.
 • Zawiercie.
 • Zduńska Wola.
 • Ząbki.
 • Zgorzelec.

Jakie są miasta na literę P? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Piaseczno22WARSZAWA
Piaski65LESZNO
Piaski81LUBLIN
Piastów22WARSZAWA
132 more rows

Jakie są miasta na literę M? ›

Polskie miasto na M – lista
 • Mysłowice.
 • Mielec.
 • Mińsk Mazowiecki.
 • Malbork.
 • Marki.
 • Myszków.
 • Mława.
 • Mrągowo.

Co to jest literka N? ›

N (minuskuła: n) – czternasta litera alfabetu łacińskiego i osiemnasta polskiego. Oznacza zwykle w danym języku spółgłoskę przedniojęzykową nosową, np. [n].

Jakie słowa zaczynają się na O? ›

Ó na początku wyrazu
 • W rodzinie wyrazów osiem, np.: Ósmoklasista. Ósmak. Ósmy. Ósemka. Ósmak. Ósemkowy.
 • W rodzinie wyrazów ów, np.: Ówdzie. Ówczesny. Ów. Ówcześnie.
 • W dopełniaczu liczby mnogiej rzeczowników oko, oda:

Jakie są rzeczy na literę O? ›

rzecz na O (100x)
 • Obraz.
 • Obrus.
 • Ogórek.
 • Okap.
 • Okno.
 • Oko.
 • Okulary.
 • Olej.

Jakie miasto jest na k? ›

miasto na K (100x)
 • Kair.
 • Kalisz.
 • Katowice.
 • Kielce.
 • Kijów.
 • Konin.
 • Kopenhaga.
 • Koszalin.

Jakie miasto jest na g? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Giżycko87SUWAŁKI
Glinojeck23CIECHANÓW
Gliwice32KATOWICE
Głogów76LEGNICA
122 more rows

Jakie są miasta na literę C? ›

miasto na C (100x)
 • Cedynia.
 • Chełm.
 • Chicago.
 • Chojnice.
 • Chorzów.
 • Ciechanów.
 • Ciechocinek.
 • Cieszyn.

Jakie są miasta na r? ›

Pokazać wszystkie miejscowości zaczynające się na literę 'R'.
 • Raba Wyżna (region Małopolskie)
 • Rabka Zdrój (region Małopolskie)
 • Rachanie (region Lubelskie)
 • Racibórz (region Śląskie)
 • Racula (region Lubuskie)
 • Raczki Wielkie (region Warmińsko-Mazurskie)
 • Racław (region Lubuskie)
 • Racławice (region Małopolskie)

Jakie jest państwo na r? ›

państwo na R (100x)

Rosja. Republika Południowej Afryki. Rumunia. R.P.A.

Jakie są miasta na literę F? ›

MIASTO NA F W POLSCE
 • Fabianki. woj. kujawsko-pomorskie, pow. włocławski.
 • Fabianki. woj. warmińsko-mazurskie, pow. iławski.
 • Fabianów. woj. wielkopolskie, pow. pleszewski.
 • Fabianów. woj. wielkopolskie, pow. ...
 • Fabianów. woj. mazowieckie, pow. ...
 • Facimiech. woj. małopolskie, pow. ...
 • Fajnów. woj. łódzkie, pow. ...
 • Fajsławice. woj. lubelskie, pow.
19 Apr 2019

Jakie miasto jest na j? ›

Wykaz miast, miejscowości i gmin – jaki numer kierunkowy?
Miasto, dzielnica miasta, miejscowość, gminaNumer kierunkowyStrefa numeracyjna
Jastarnia58GDAŃSK
Jastków81LUBLIN
Jastrowie67PIŁA
Jastrząb48RADOM
74 more rows

Jakie miasto jest na E? ›

miasto na E (100x)
 • Edenburg.
 • Edinburg.
 • Edynburg.
 • Eindhoven.
 • Elbląg.
 • Elbąg.
 • Erewań
 • Erywań

Jakie jest państwo na literę L? ›

Na całym świecie jest bowiem tylko jedno państwo na Ł – położona w Europie Łotwa.

Videos

1. 1.5 Współrzędne geograficzne
(Lekcje Geografii)
2. XAYOO - PAŃSTWA MIASTA Z EKIPĄ
(DenciaK)
3. XAYOO - PAŃSTWA MIASTA Z POPO, AKIM, JAPCZANEM I SUCHAREM, SŁOWO NA N
(DenciaK)
4. PAŃSTWA MIASTA *WERSJA INTERNETOWA*
(WERSOW)
5. Gra Rodzinna PAŃSTWA MIASTA EPEE Allebazar24.pl
(AlleBazar24TV)
6. XAYOO - PAŃSTWA MIASTA Z EKIPĄ JAPCZAN 200 IQ
(fabisek)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Velia Krajcik

Last Updated: 07/13/2022

Views: 5691

Rating: 4.3 / 5 (74 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Velia Krajcik

Birthday: 1996-07-27

Address: 520 Balistreri Mount, South Armand, OR 60528

Phone: +466880739437

Job: Future Retail Associate

Hobby: Polo, Scouting, Worldbuilding, Cosplaying, Photography, Rowing, Nordic skating

Introduction: My name is Velia Krajcik, I am a handsome, clean, lucky, gleaming, magnificent, proud, glorious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.