[Poradnik] Sura WP - Zarobek, pvp, exp, bossy | Czyli wszystko w 1 poradniku (2023)

Spis treści :

1. Wstęp

2. Budowa postaci (skille + staty)

3. Expienie na każdym poziomie

4. Zarobki

5. Ekwipunek do expienia, klasowy (pvp)

6. Sura na wojnach - jak zostać czołgiem

7. Zarobek na bossach - czy to możliwe?

8. Bicie metinów w DT - krótka notka

9. Sura weapon, a exp z ziemi

10. Zakończenie

1. Wstęp

Witam. Surą WP gram dosyć sporo (około 1,5 roku może nawet 2 lata) i mam dość spore doświadczenie o tej klasie postaci i jej budowie, więc postanowiłem się z wami podzielić tą wiedzą, czemu ma się marnować? Przed rozpoczęciem czytania tego poradnika polecam udać się do toalety, naszykować nieco picia i coś do jedzenia. Gotowi? To zaczynamy.

2. Budowa postaci - bulidy pvp, uniwersalne i farmerskie (do dropu)

Bulid PVE (uniwersalny) - statusy

1 punkt w pż, 2 punkty w int. Po wymaksowaniu inta dalej dodajemy 1 punkt w vitalność i 2 punkty w zręczność, następnie 2 siła 1 zręcznosć.

Bulid zapewni nam sporą ilość PŻ, dość pokaźny DMG i tzw. "niewidzialna" obronę, którą daje nam zręczność.

Wadą bulidu jest mały DMG na początku gry.

Bulid PvP - statusy

Na początku maksujemy int do maksimum, następnie dajemy status 1:1:1 (zr, siła, vit) aż do uzyskania 50 punktów vitalności, potem lecimy wszystko w siłę.

Bulid ten daje nam wystarczającą ilość pż do pojedynków i wojen, nie odstajemy zbyt bardzo z naszym DMG od innych sur.

Wadą tego bulidu jest dosyć mały DMG na początku naszej gry.

Bulid PVM (zarobki, exp) - statusy

Maksimum int, 3:1 zr:siła (aż do 60 punktów zręczności), następnie 2:1 siła:vit.

Bulid oferuje nam spore obrażenia, przez co ostrze będzie więcej hp nam "oddawać", na większych lvl`ach nie będziemy tracić hp, ponieważ będziemy go mieli dość wiele, dlatego, że zaczęliśmy je maksować.

Wadą bulidu jest mała ilość obrony na początku gry, dlatego zalecane jest szybkie wbicie ostrza do poziomu P oraz strachu.

Bulid maximum DMG, czyli moja specjalność - statusy

Maksimum int, maksimum siła, maksimum zr.

Bulid bosko sprawdza się w dropieniu wszelakich rzeczy, dobrze spisuje się na bossach, a na wyższych lvl`ach (powyżej 80) jest doskonały w pvp.

Wadą bulidu jest bardzo mała ilość życia i obrony na początku gry.

Strach i ostrze P to przy nim podstawa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bulid PVE (uniwersalny) - skille

Na początku dajemy 17 punktów w czarowane ostrze i tylko w nie, jeśli nie wejdzie na 17 punktach na poziom m1, resetujemy go zwojem za 500k u pomocnika i wbijamy na m. Następnie do m1 maksujemy strach i zarabiamy by wbić oba skille jak najszybciej na G. Później maksujemy je do P. Trzecim naszym skillem będzie smoczy wir, jest on wszechstronny, można nim odpychać moby oraz posiada znikomy % na przeszywające uderzenie. Czwartym skillem będzie uderzenie palcem, posiada największą moc ze wszystkich Piąty skill to oczywiście rozproszenie magii, zaś na ostatnim etapie naszej gry maksujemy czarowaną zbroje - 6 skill.

Wady bulidu - lekko odstajemy w pvp do 52lvl, potem wszystko się wyrównuje

(Video) Metin2 Poradnik Sura WP - Jak naprawdę działają skille ?? Poradnik Metińczyka #1

Bulid PvP i wojenny zarazem - skille

Jako pierwszy skill standardowo, czarowane ostrze. Maksujemy je jak najszybciej na P. Drugim naszym skillem jest smoczy wir, jak najszybciej wbijamy go do P. Trzecim skillem jest wbrew wszystkiemu - strach, daje on nam dodatkowego asa w rękawie - obniża przeszywkę i zwykły DMG (hity). Czwartym skillem jest rozproszenie, wbijamy jest prędko na P bo bardzo się przydaje. Piątym skillem jest uderzenie palcem, zbroja w pvp jest niepotrzebna, więc ląduje na ostatnim miejscu - 6 skill.

Wady - do czasu wbicia rozproszenia na G+ możemy mieć lekkie problemy w pvp, ale nie jakieś tam straszne.

Bulid PVM, czyli zarabianie i bicie wszystkiego co spotkamy (prócz graczy) - skille

Pierwsze oczywiście czarowane ostrze, wbijamy je najszybciej jak się da na P. Następnym skillem jest strach, bardzo przydaje się podczas bicia silnych metinów (55, 60, 65, 70, 85, 90) oraz bicia bossów (obniża ich DMG). Trzecim skillem jest czarowana zbroja, dobijamy ją tylko do G1 (daje ponad 100 obrony, a na P będzie szkoda ją skasować), czwartym skillem jest smoczy wir, dobijamy go do P. Jako 5 skill musicie wybrać, czy nadal chcecie by gardzono wami w PVP i na wojnach? Jeśli nie, kasujecie zbrojkę i wbijacie rozroszenie na P. Szósty skill zależy od waszego wyboru.

Wady - do 86lvl jesteśmy dosyć słabi w pvp, ale potem wszystko jest już wyrównane.

Bulid max DMG - skille

Ostrze jako pierwsze, potem uderzenie palcem, trzeci skill to smoczy wir, czwarty skill to rozproszenie, piąty to strach.

Wady - do 86lvl jesteśmy słabi w tym, czym idzie nam zawsze najlepiej - PVM

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Expienie, czyli gdzie i jak.

1-5lvl

Oczywiście tutaj tylko i wyłącznie dzikie psy

5-10lvl

Całe m1 jest nasze, expimy na tygrysach i miśkach w m1

10-15lvl

Zaprzysięrzone, to jest nasz cel. W m1 każdego królestwa (na górze mapy) są dobre spoty z nimi, polecam tam expić.

15-35lvl

Dzikusy w m1, nigdzie indziej nie idzie lepiej exp, a drop jest naprawdę cudowny. Nie raz jakiś metin spadnie, w dodatku ulepszacze, książki, marmury. Na tym etapie tworzymy sobie buffke i expimy razem z nią by dobić jej 35lvl.

Na niej maksujemy pomoc i błogosławieństwo, czytam oczywiście książki.

35-52lvl

Na 35lvl polecam zrobić/kupić konia bojowego, wtedy idziemy na BO (black orcks - czarne orki) na środku doliny seryoung, Zbieramy tam zęby orka, książki, zmianki i dodania oraz nieznane talizmany+ i księgi klątw

52-58lvl

Tutaj polecam expienie w komnacie lorda małpiszonów (małp), exp może nie powala na kolana, ale nazbieracie tam szybko medale do zrobienia militara oraz leci sporo zmianek i dodań bonusów.

58-75lvl

V2 lochy pająków, docelowe miejsce to tzw. szpony (czyli kilka ostatnich komnat v2 lochu), exp jest wręcz cudowny, na początku co prawda będziemy "lamić" i bić po 2 grupki, ale gdy wbijemy już buffce skille na G, oraz nasze będzie całkiem nieźle szło. Zostajemy tutaj aż do momentu, gdy nie podciągniemy naszych skilli do expienia (ostrze, strach) do poziomu P, oraz gdy naszej buffce nie wbijemy 75lvl i 2x P (pomoc, błogo)

75-84lvl

Klucze na 8 piętrze w DT, nie ma nigdzie indziej lepszego expa jak tam. Spota trzeba wybijać w czasie 1,5 minuty (także 80% dt, max strzały, sporo szybkosci ataku i krytyka), idziemy tam z naszą buffką. Nie odpalamy podczas expienia strachu, jest tam zbędny i tylko utrudnia expienie ponieważ mooby się nie lurują. Niedobitki lurujemy cięciem z konia co by pelerynek nie tracić.

84-99lvl

Grota v2, nie ma lepszego miejsca do expienia na tych lvl`ach. Z początków expimy na zwykłych setao, po zrobieniu biologa minimum do certyfikatów i odpowiedniego ekwipunku możemy udać się na tzw. ziny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Zarobki od 1 do 99lvl`u.

1-30lvl

Tutaj standardowo bijemy metiny w m1 wszelakiego rodzaju, nie zostajemy na tych lvl`ach, dropimy aż nie uzbieramy 50/60kk yang, wtedy to kupujemy konia bojowego.

35lvl

(Video) [#1/3] PangeaYT2 - Poradnik jak zacząć w 2022 roku oraz kompendium wiedzy!

Tutaj już zaczyna się prawdziwy zarobek, polecam wybranie bulidu PVM, ponieważ jest najlepszy do zarabiania. Za pieniądze z misji kupujemy FMS +9 i rękawicę złodzieja na 2 godziny. Szukamy wszystkich bestów i metinów w m1, średnio na godzinę/dwie dropu można wynieść powyżej 30kk, zostajemy na tym lvl`u minimum tydzień, dopóki nasze skille nie wskoczą na poziom G1, pozwoli nam to świetnie zarabiać na następnym przedziale.

52-61lvl

Zarobek na tym lvl`u to czysta przyjemność, ze skillami G1 bijemy metiny 50, 55, 52 (loch małp trudny) 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90. Czyli wszystkie metiny jakie są w tej grze. Możemy również chodzić i dropić szkaty z królowej pająków i ognistego króla (łatwe bossy, ogniś ma kopa w DMG, ale bardzo mało hp, królowa to jego odwrotność). Zostajemy na tym poziomie do uzyskania 2x P i 1x G (ostrze, strach P, zbroja G1). Możemy również chodzić do DT (z militarem powinniśmy robić kowala, jeśli mamy odpowiedni ekwipunek) Kupujemy również tarczę 61lvl +9, dzika wojennego, FMS`a śr +45% z full kd, duchowej zbroi +9 z full kd, hełmu 41lvl +9 (ten na wyższy lvl jest dosyć drogi, ale jak kogoś stać niech bierze tamten) oraz itemków do pvp (abs`y, bony na ludzi, szycie)

61-74lvl

Teraz możemy zacząć chodzić do kowala w DT sami (tarcza 61lvl +9 to podstawa), zaopatrzeni w dobry ekwipunek Jeśli ktoś nas przeniesie nad kowala to jeszcze lepiej, jeśli dajemy rade odlurowywujemy spot i bijemy sobie metiny 70lvl bez większego problemu. Zaczynamy powoli bić zjawy, 9 ogonów oraz króle pająków.

75-86lvl

Po wbiciu tego lvl`u otwiera nam się nowa granica, a mianowicie możemy się już teleportować na piętra po kowalu, więc możemy również bić umarłego rozpruwacza. Szkatułki (wszystkie) sprzedajemy, do tego warto poświęcić 2/3 godzinki na dropienie w DT (mapki). Zarobek na takich lvl`ach jest zależny od szczęścia, ale gdyby tak policzyć.

Logując się tuż po restarcie i ubijając 4 bossy z map (zjawa, ogniś, król pająków, 9 ogonów) mamy 16 szkatułek, do tego 2 godzinki w DT (jakieś 3 aury, 2 kamienie, 2 szkatułki) Czyli 16x10kk = 160kk + szkatułka króla demonów daje nam 170kk, szkatułka umarłego rozpruwacza około 60kk + aury i licząc, że kamienie duchowe przeczytamy, wychodzi nam 260kk. A tak naprawdę się niezbyt napracowaliśmy. Aczkolwiek to co nas czeka na wyższych lvl`ach jest dopiero przedsmakiem.

86lvl+

Tutaj jesteśmy już w raju, średni zarobek na dzień wynosi 1kkk+ A dlaczego tak?

Idąc na DC ze zgraną ekipą wynosi się 200kk+ na głowę, wyprawa zajmuje około 1/1,5h. Do tego można skiknąć na DT i wynieść szkatułkę śmierci (oscyluje w granicach 130kk) czyli 330kk+, do tego możemy iść na smoka i sprzedać ulepszacze (1 ulepszacz to 160kk) co daje juz 490kk+ na głowę, do tego kamyki duchowe z generała yonghana.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Ekwipunek do expienia, wojenn i pod klasy - czyli jak wyrobić sobie perfekcyjną surkę

Ekwipunek do expienia

Do 75lvl zalecam używania FMS`a +9 śr przynajmniej 35% z full kd +5 (potwór, krytyk), najlepiej gdyby były w nim bony pod dt/int/zr/siłe. Po 75lvl oczywiscie zatruty +6-9 śr +35% z full kd +5

Zbroja oczywiście mistyk +9 z full kd (uchylenie, def +5). Bony - 1,5/2k hp, 10/15 strzały, 10% abs do pż, bądź 30/50 wartości ataku. Po 70lvl`u zakładamy stal minimum +6 z kd defa, uchylenia, uniku +5 z bonami 1,5/2k hp, 10% do pż, 10/15% strzały.

Ebonitowe kolczyki +8/9 z bonami 15% strzały i najlepiej 20% DT i diabły, zależy gdzie aktualnie expimy. Przetopy oczywiście wbite wszystkie. Do odpalania skilli polecam nieb. łzy +9 z full wkładami

Wisior ametystowy +9 1,5/2k hp, 15% strzały (musowo) oraz 5/8% omdlenia, o wkładach nawet nie przypominam :)

Do odpalania skilli polecam perłowy najszynik +9 z full wkładami

Tarcza do 61lvl byle jaka z bonem 12 int i 10/15% blok ciosów, na ubieramy 61lvl lwią tarczę (jest najtańsza) +9 z bonami 10/15% blok, nno (chyba, że expimy w DT to zbędne) 20% DT lub 20% diabły (zależy gdzie aktualnie jesteśmy)

Hełm 21/41lvl +9 z 5/8% szybkosci ataku (bardzo przydatna) + bonus na potwory takie, na jakich expimy (DT/diabły)

Bransoletka tylko i wyłącznie ebonitowa +8 (jest świetna do expienia - działa jak ostrze G1) z bonami 1,5/2k hp, 10% abs do pż oraz 20% na lokację w której expimy (diabły/DT)

Buty skórzane +9 z 1,5/2k hp 5/8% szybkości ataku i najlepiej 5/8% omdlenie (świetnie się sprawdza podczas expienia)

Ekwipunek do pvp (klasowy)

Broń - Do 65lvl tylko i wyłącznie FMS ze śr +30% do tego 5/10% ludzi i kd klasowym (ninja/woj lub sura/woj), po 65lvl staramy sie zakupić 5x bojowy miecz (nawet +6 narazie) i robimy 4x klasowy oraz 1x wojenny. Jakie kd i bony wkładać?

Bojowy pod wojowników :

kd wojowonika, krytyka i przeszywki +5.

Bony : 10 ludzi, 12 int, 10 przeszywka.

Bojowy pod sury :

kd sury, krytyka i przeszywki +5

Bony : 10 ludzi, 12 int, 10 przeszywka

Bojowy pod ninje :

kd ninjy, krytyka i powtórki +5 (ninja z reguły mam mało defa, więc lepiej szybciej uderzyć następnym skillem)

bony : 10 ludzi, 12 int, 8% omdlenia bądź 10% krytyka

Bojowy pod szamana :

(Video) Zethor.com#1/Robimy SURE WP

kd szamana, krytyka i szycia +5

bony : 10 ludzi, 12 int, 10% szycia (szybko bijemy skillami oraz mamy mocne hity - uniwersalnie)

Bojowy wojenny :

kd woja, ninjy, sury +5

bony : 10 ludzi, 12 int, 20 szybkości zaklęcia (zwykle na wojnach ma sie powyżej 80% krytyka, więc ten jest zbędny tutaj)

Po osiągnięciu 80lvl bojowe wbijamy na +9 i przerabiamy na syrki

Zbroja -

Do szamanów, sur i ninj stal +9 (magia - u ninjy jest to chmurka jakby ktoś nie wiedział)

z kd uchylenia, vita, speeda +5

bony : 50 wartość ataku, 15% sztylety, 1,5/2k hp i 15% miecze ewentualnie (3 pierwsze to podstawa) i taka stal jest uniwersalna

Pod wojowników polecam zbroję na maksymalnie 54lvl (mało defa)

z kd uchylenia, vita, speeda +5

bony : 50 wartości ataku, 1,5/2k hp i 2x 15% (miecze, 2 ręka)

Hełm - na 21lvl +9 (nie za dużo defa, nie za mało)

bony : 10% ludzi (musowo) 15% magia, pod wojowników i innych WP zamiast % na magie polecam 5/8% szybkości ataku

Bransoletka - osobiście polecam białe złoto +9 z przetopami.

bony : 10% na ludzi, 10% szycia, 15% magia - trudno zrobić, ale jest uniwersalna.

Kolczyki - Ebonitowe +9 z full wkładami.

bony : 15% miecze, 15% sztylety, 15% 2 ręka i 5/10% ludzi (uniwersalne)

Tarcze - Trzeba posiadać wszystkie na 61lvl +9.

bony : 10% na ludzi, nno, 12 int. W pvp z innymi WP/bodziakami polecam 10/15% blok, nawet kosztem inta.

Wisior - Nieb. łzy +9 z pełnymi przetopami.

bony : 15% 3x (miecze, 2 ręka, sztylety) oraz 1,5/2k hp

Buty - Feniksy +7-9 - polecam mieć 3 pary tych butów, do wojen skórzane kozaki +9.

bony do pvp : 15% (miecze/sztylety/2 ręka) + 5/8% szybkości ataku i 2k hp - i tak 3 pary z każdym abs

bony pod wojny : 3x 15 (miecze, sztylety, 2 ręka) i 1,5/2k hp

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Sura na wojnach - jak zostać czołgiem

Sura jest profesją bardzo przydatną na wojnach, ze względu na jego wszechstronność. Może być jednocześnie tankiem (postacią, która trzyma na sobie resztę) i jednocześnie ma dosyć mocne uderzenie, lub też 100% DPS`em (postacia atakującom). Zależnie od swojego przeznaczenia wybiera się inny rodzaj ekwipunku :

Ekwipunek tanka :

Można mieć tylko 1x 80% abs na jedną z profesji, na inne można mieć maksimum 60%, przeważnie ubiera się sokoła +9 na wojny, przez co uzyskuje się 80% na wojowników i 60% na ninje itd.. W dodatku wiadomo, że abs`y nie będę nigdy idealne, ale do rzeczy.

Staramy się mieć 60% abs na sztylety, 60% abs na 2 ręke i miecze (dopuszczalne jest zejście do 50% abs) + sokoła +9 z nno i 10% na ludzi. Do tego zakładamy bojowy wojenny (jest opisany wyżej) bądź syriusza minimum +6 i można się bawić.

Ekwipunek DPS`a :

Ten rodzaj sury nie bawi się w żadne abs`y itp. tutaj liczy się moc naszego uderzenia, rodzaj tej postci preferują zazwyczaj użytkownicy sur z bulidem max DMG/pvp.

Nastawiamy się na bony takie jak :

(Video) [PORADNIK] VirtualMT2 - Jak się wybić czyli "Trudne sprawy" !

50 wartości ataku w zbroi, 12 int, 12 siła i 10 ludzi w tarczy, ebonity +9 10 ludzi full wkłady, perłowy naszyjnik +9 full wkłady, bojowy +9/syrek 12 int 10 ludzi 12 siła/zr, hełm 10 ludzi, bransoletka 10 ludzi 10 szycia. Nie zważają na abs`y, skupiają się by po prostu uderzyć jak najwięcej i zabić jak najwięcej osób, a potem zwyczajnie dednąć.

Bulid pod tą postać jest tylko 1 - max DMG skille i staty.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Zarobek na bossach - czy to możliwe?

Sura przed wbiciem ostrza G+ oraz skompletowaniu odpowiedniego ekwipunku na bossach kuleje, aczkolwiek gdy to się zrobi to z dzikiem nie ma największych problemów z jakimi kolwiek bossami (prócz żółwia - on jest niemożliwy do ubicia). Wystarczy % na trucie, +40% na krytyczne uderzenie, +150 szybkości ataku, FMS +35% śr z full kd +5, dzik wojenny oraz trochę szczęścia i to możliwe. Na każdego bossa zalecane jest powyżej 14k hp, na bossy w DC i DT +60% DT. Na generała yonghana (setaou) +60% diabły, na wróżkę sporo % na magię oraz szycia.

Średnio można wynieść za 1 dzień (jeśli ktoś ubije 3x za dnia na każdym kanale) można wynieść grubo powyżej 700kk z samych szkatułek i z tych słabszych bossów (nie mówią o gahnaselku, grabcu (kostucha) i smoku).

Za same zjawy można wynieść 120kk sprzedając szkatułki po 10kk, ubijając jeszcze króla pająków, ognisia, 9 ogonów, droperkiem żółwia można zarabiać naprawdę kokosy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 Bicie metinów w DT - krótka notka

Zapewne wielu miało ten sam dylemat, jak samemu robić piętro z metinami lub jak ubijać metki 70lvl bez odjazdu. Tutaj to jest opisane.

Metiny upadku :

Po rozbiciu metina 55lvl bijemy 1-szy metin, tuż obok nas. Gdy nie będzie on prawdziwy używamy ciecia z siodła (lub jeśli go nie posiadamy odjeżdżamy) do metina naprzeciwko nas - nie tego, który jest obok, lecz po drugiej stronie sali. I tak robimy z każdym metinem, jeśli król się nie wróci odjechać lekko w bok (jest taki 1 metin przy którym trzeba to zrobić) i wtedy król się wróci. Uwaga - wymagany DMG to 1k bez krytyka.

Metiny morderstwa, co zrobić by bić je bez odjazdu :

Przedewszystkim odlurować spot. Bulid jaki jest wymagany to PVM/PVE lub PvP, max DMG kompletnie do tego się nie nadaje, może po 86lvl, ale wtedy tam się nie dropi więc bije się z pełnym spotem.

Podstawą jest ostrze i strach na P, do tego :

30% bloku, 28% abs do pż z eq (zbroja 10% i 18% z bransoletki - ebonitowa +8 z 10% abs pż + full wkłady), porządny FMS/zatruty z full kd, +150 szybkości ataku, 600 defa+ i buff 35%+. Tyle wystarcza, by metiny te ubijać bez odjazdu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Sura weapon, a exp z ziemi

Wbrew wszelakim gadką, że sura WP nadaje się tylko do expiania z konia, ten punkt ma obalić to twierdzenie.

Bulid :

PVE jest wymagany wręcz, bez niego to sobie możemy podłubać w nosie, a nie expić weaponem z ziemi.

Ekwipunek :

FMS jak najwyższe śr z kd +5 (full)

tarcza obojetnie jaka (na 61lvl zakładamy tarczę na 61 +9) 12 int, 15 blok + bonus na potwory, na których expimy

skórzane buty +9 5/8% szybkości ataku, 1,5/2k hp i 5/10% krytyka

ebonitowe kolce +9 full przetopy 20% szybkości ruchu, 15 strzały + 20% dt/diabły (zależy gdzie expimy) - do odpalania skilli łzy +9 z full przetopami

naszyjnik ametystowy +9 z full przetopami, 15% strzały, 5/8% omdlenia + 1,5/2k hp - do odpalania skilli perłowy +9 z full przetopami

zbroje +9 z full kd (uchylenie, def, potem z kd uniku +5) 50 wartości ataku, 15% strzały, 1,5/2k hp

ebonitową bransę +9 z full przetopami, 1,5k/2k hp i 10% abś pż + bonus na potwory, na których expimy

hełm na 21/41lvl +9 5/8% szybkości ataku, 20/30% regeneracji pż + bonus na potwory, na których expimy.

Wymogiem jest buff +30% (do groty +40%), trzeba się również zaprzyjaźnić z biologiem - pamiątki po 50lvl to mus, matowe po 60lvl itd..itd..combo oczywiście na 2. Musimy pamiętać o tym, by zmaksymalizować nasz DMG, dlatego do tego typu expa status polecam pod max DMG.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tym oto akcentem kończę pisać ten poradnik, nie chwaląc się, poradnik pisałem 3h, także jest to sporo.

Pozdrawiam Nicrama, bez którego bym tego w życiu nie napisał.

ZAKAZUJĘ KOPIOWANIA TEGO PORADNIKA, JEST ON W 100% MOJĄ WŁASNOŚCIĄ.

(Video) #02 Wojownikiem Body na Przylądku Smoczego ognia - Metin2.pl

Nic nie było kopiowane, itd..

Pozdrawiam, Kapsel.

Edytowane przez Kapsel

Videos

1. Metin2.pl EQ i Zarobek w Katakumbach (Poradnik)
(DIIIM2)
2. Metin2.pl Polska Poradnik #8 JAK ROZDAWAĆ STATYSTYKI I UMIEJĘTNOŚCI 🔥Od A do Z dla nowego gracza !
(xPlayGames)
3. #Na Mentalu Po Globalu - #200% EXP #GO 120lvl - Metin2.pl (Polyphemos)
(Metin2 CamizoCMZ)
4. Metin2 Odporność na - Jak działa odporność na ogień , wiatr , błyskawice ?? Poradnik Metińczyka #2
(Konar Ever)
5. mediumMT2- METINY CZERNI (JINNO)
(Barii)
6. Metin2.pl - Karta Potwora (Poradnik)
(Asus18CLH)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Amb. Frankie Simonis

Last Updated: 12/21/2022

Views: 5577

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Amb. Frankie Simonis

Birthday: 1998-02-19

Address: 64841 Delmar Isle, North Wiley, OR 74073

Phone: +17844167847676

Job: Forward IT Agent

Hobby: LARPing, Kitesurfing, Sewing, Digital arts, Sand art, Gardening, Dance

Introduction: My name is Amb. Frankie Simonis, I am a hilarious, enchanting, energetic, cooperative, innocent, cute, joyous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.