Wyspa Korsyka w pigułce. Najładniejsze miejsca i plaże. (2022)

Wyspa Korsyka należy do Francji, ale swoim charakterem bardziej przypomina włoskie wysepki. Charakteryzują ją bajeczneplaże, zróżnicowane krajobrazy, urokliwe zatoczki i klimatyczne miasteczka.

Korsyka jest na tyle uniwersalną wyspą, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy plażowego odpoczynku znajdą się w istnym raju, ale zwolennicy górskich wycieczek zachwycą się środkową częścią wyspy – górzystym terenem pokrytym śniegiem, ozdobionym małymi jeziorkami i strumykami.

Historia Korsyki sięga starożytności i już od tego czasu pisze sięjej burzliwa historia. Od wieków toczyły się o wyspę zaciekłe walki. Finalnie od1768 roku Korsyka przynależy do Francji, ale można odnieść wrażenie, że rdzenni mieszkańcy wyspy nie do końca utożsamiają się z kontynentalną Francją i przy każdej okazji manifestują swą odrębność kulturową.

Hotele na Korsyce

Hotele na Korsyce nie należą do najtańszych, ale rezerwując pokój z wyprzedzeniem można znaleźć fajną okazję. Ceny noclegów w średnim standardzie rozpoczynają się najczęściej od 150 – 250 zł za dobę. Planując nocleg w kurortach typu: Ajaccio, Bastia, czy Bonifacio trzeba liczyć się z kosztem co najmniej 350 zł za noc.Poszukując hotelu możnazapoznać się z ofertą noclegowąna stronach tj.:Booking.com,gdzie udostępniane sątzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokójze sporą zniżką.

Korsyka – jak poruszać się po wyspie?

W związku z tym, że najładniejsze miejsca rozsiane są po całej wyspie, najłatwiej zwiedzać ją samochodem. Przemierzanie Korsyki autemsamo w sobie jest pewnego rodzaju atrakcją, gdyż drogi bywają bardzo kręte. Nagrodą są jednak piękne widoki. Na lotniku i w większych miejscowościach bez problemu znaleźć można wypożyczalnię samochodów, jednak w szczycie sezonu dość trudno o niedrogie auto. W związku z tym najprościej jest dokonać rezerwacjiz wyprzedzeniem korzystając na przykład zRentalcars.com.

Korsykę można też zwiedzać pociągiem.Na wyspie funkcjonujekilkalinii kolejowych, które łączą ze sobą większe miasta. Naprawę warto choć raz wybrać ten środek komunikacji, gdyż trasy biegną licznymi tunelami, mostami, wiaduktami, przecinają rwące rzeczki i pokonują górzyste tereny. Główna trasa łączyBastię z Ajaccio. Po wyspie kursują też autobusy.

Zobacz także: Rozkład jazdy pociągów >>
Zobacz także: Rozkład jazdy autobusów >>

Wyspa Korsyka | Pociąg

Wyspa Korsyka – najładniejsze miejscowości

Ajaccio

Ajaccio jest stolicą wyspy i jednym z ładniejszych miasteczek. To portowe miasto było miejscem narodzin Napoleona Bonaparte, o czym przypominają liczne pomniki, tablice, muzea i przeróżne pamiątki sprzedawane w małych sklepikach. Z tego tytułu warto skierować swe kroki w kierunku ulicy Saint-Charles i odwiedzić rodzinny dom Napoleona– La Maison Bonaparte.Budynek przez ponad 200 lat był w posiadaniu jego rodziny. Pod koniec ubiegłego wiekuutworzono muzeum, w którym zobaczyćmożna na przykład pokój, w którym urodził się Bonaparteicenne dzieła sztuki. Idąc dalej jego śladami warto zajrzeć do tamtejszej katedry, w której zachowała się chrzcielnica użyta w trakcie udzielania sakramentu.

(Video) Atrakcje Korsyki - najpiękniejsze miejsca Korsyki Północnej - co warto zobaczyć - co zwiedzić

Ajaccio słynie także z klimatycznych uliczek i porannego targowiska, na którym zaopatrzyć można się w owoce, kwiaty i inne lokalne artykuły.

Zobacz także: Hotele w Ajaccio >>
Zobacz także: Wynajem samochodu na Korsyce >>

Wyspa Korsyka

Calvi

Bardzo ładnąmiejscowością jest także Calvi – popularny kurort wakacyjny. W czasach starożytnych była tu niewielka osada rybacka, którą wX wieku zajęli Pizańczycy, przekształcając ją w dość prężnie działający port. Trzysta lat później miasto przejęli Genueńczycyrozpoczynając tym samymbudowę olbrzymiejcytadeli. Obecnie służy ona oddziałom Legii Cudzoziemskiej jako koszary i miejsce odbywania ćwiczeń, przez co widok helikopterów i wojskowych samolotów nikogo nie dziwi.

Na uwagę zasługuje również kościół św. Jana Chrzciciela oraz pamiątkowa płytawmurowana w ścianę domu, w którym – wierząc miejscowym przekazom – urodził się Krzysztof Kolumb.

W związku z tym, że Calvi to typowa nadmorska miejscowość, nie może zabraknąć w niejnadbrzeżnego pasażu z licznymi knajpkami i restauracjami.W miasteczku znajduje się również kilka ładnychplaż. Odbywasię tu kilka znanych imprez: w czerwcu festiwal jazzowy, w lipcu festiwal rockowy, a w październiku festiwal wiatru.

Zobacz także: Hotele w Calvi >>
Zobacz także: Wynajem samochodu na Korsyce >>

Bastia

Udając się dalej na północ dotrzeć można do miejscowości Bastia, która jest najważniejszym portem handlowym na wyspie, założonym dawno temu przez przybyszy z Genui.

Bastię zdobiklimatyczna starówka zwana Terra Vecchia z Vieux Port – centralnym placem otoczonymlabiryntemwąskich uliczek. Stoją przy nich XVIII-wieczne kamienice z charakterystycznymi okiennicami i ciężkimi od kwiatówbalkonami. Miasto to jesttypowym przykładem przenikania się dwóch kulturna wyspie– włoskiej i francuskiej.

(Video) Korsyka południowa 2019 (Europejskie Seszele) - miejsca, które warto odwiedzić

Zobacz także: Hotele w Bastii >>

Wyspa Korsyka | Bastia

Bonifacio

Na przeciwległym krańcu Korsyki leży Bonifacio, zdecydowanie jedno z piękniejszychmiejsc na wyspie, o ile nie najładniejsze. Z klasą, trochę ekskluzywne, w wyrafinowanym włoskim stylu.Bonifacio to przede wszystkim nieduża marina, cytadela i klimatyczne stare miasto. Położone jest na wysokich, niedostępnych, wapiennych klifach. Urwiste wybrzeże zapewnia naprawdę niezłe widoki.Warto wybrać się na godzinny rejs statkiem, by zobaczyć miasto od stronymorza. Wybrzeże zdobiąduże groty i uroczezatoczki.

Zobacz także: Hotele w Bonifacio >>
Zobacz także: Wynajem samochodu na Korsyce >>

Wyspa Korsyka – ciekawe miejsca

Rezerwat Scandola

Rezerwat zajmuje prawie 2000 ha, których część znajduje się na lądzie, a część na wodach Morza Śródziemnego. Ze względu na unikalność tego terenu nie da się wjechać do rezerwatu samochodem, nie wolno również do niego wejść. Scandolę można zobaczyć jedynie z pokładu statku wycieczkowego. Okolice rezerwatu to istny raj dla płetwonurków – wyjątkowe formacje skalne, koralowce, ryby, kraby – zachwycają nawet doświadczonych nurków. W dawnych czasach skrywali się tu piraci.Rezerwat został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Szczyty górskie

Środek Korsyki zajmują wysokie góry. Najwyższy szczyt – Monte Cinto – wznosi się na wysokość ponad 2700 m. n.p.m. irozciąga się na nimtrasaGR 20 – jeden z najbardziej znanych i najtrudniejszych górskich szlakówturystycznych i wspinaczkowych w Europie, który swój początek maw Calenzana koło Calvi, a koniecw okolicachPorto Vecchio. Razem ponad 200 km pięknych, ale trudno dostępnych krajobrazów. Na pewno nie jest to trasa dla początkujących, chociażby z tego względu, że jej pokonanie zajmuje około 2 tygodni.Zaskakujące jest to, że po zboczach najwyższej góry można zjeżdżać na nartach. Wokolicy Haut – Asco funkcjonuje stok narciarki.

Wyspa Korsyka| Góry | Restonica

(Video) KORSYKA 2021 | „Wyspa Piękna”

Najładniejsze plaże na Korsyce

Piękne plaże rozsiane są po całej wyspie, ale najładniejsze znajdują się w okolicyPorto – Vecchio … oczywiście to tylko subiektywna opinia 😉

Korsyka – plaża Palombaggia

Piękne miejsce położone niedaleko Porto – Vecchio, a dokładnie3 km na południowy wschód. Jasne plaże otoczone są w tym miejscu lasem piniowym i turkusowym morzem. Bez problemu wypożyczyć można leżaki, parasole, skutery, czy narty wodne, ale uwaga … tanio nie będzie. W sezoniePalombaggia bywa zatłoczona, jednak planując wypoczynek na wiosnę lub po okresie wakacyjnym jest duża szansa, że plażabędzie prawie pusta. Niestety ucierpiała delikatnie podczas niedawnego sztormu.

Korsyka – plaża Santa Giulia

Na południe od Palombaggii rozciąga się kolejna niesamowita plaża, zaksamitnym piaskiem, turkusową wodą i charakterystycznym, drewnianym molo. W okolicy znajduje się kilka fajnych hoteli i dobrych restauracji.

Wyspa Korsyka | Plaża Santa Giulia

Korsyka – plażaSan Ciprianu

Kolejna niesamowita plaża leżąca w pobliżu Porto-Vecchioto San Ciprianu.Łatwo do niej dojechać, więc warto zboczyć z drogi choć na chwilę, by poczuć klimat tego miejsca. W okolicy plażymożna znaleźć punkty oferująceświeże ryby lub owoce morzawprost od miejscowych rybaków.

Wyspa Korsyka | Plaża San Ciprianu

(Video) Jedziemy na trzy przepiękne plaże południowej Korsyki - Tamaricciu, de la Folaca, d'Acciaju

Korsyka – plaża Pinarellu

Pinarellu to następne przyjemne miejsce otoczone soczystą zielenią, kontrastującą z białym piaskiem. Plaża znajduje się przy zatoce Golf de Pinarellu. Tuż obok znajdują się pozostałości po starej genueńskiej wieży. Co tu dużo pisać … kolejne rajskie miejsce na Korsyce Wyspa Korsyka w pigułce. Najładniejsze miejsca i plaże. (8)

Zobacz także: Wynajem samochodu na Korsyce >>

Inne piękne plaże na Korsyce to:

Plaże na Korsyce – okolice Ajaccio

 • Marinella – szeroka, łagodnie schodząca do wody, pokryta drobnym piaskiem. Na miejscu bez problemu wypożyczyć możnależaki i sprzęt wodny, a także skorzystać z zaplecza gastronomicznego;
 • Marina Viva – bardzo dużaz widokiem na Krwawe Wyspy. Świetnie zorganizowana, oferująca wiele udogodnień;
 • Ariadna – piaszczysta i dobrze zorganizowana;
 • Barbicaja – piaszczysto – kamienista plaża;
 • Trottel – piaszczysta plaża z bogatym zapleczem gastronomicznym;
 • Tahiti – ze względu na korzystny wiatr, popularna wśródfanów sportów wodnych;
 • Ricanto – długa, piaszczysta plaża z ciekawym widokiem na zatokę Ajaccio;
 • Capo di Feno – podzielona na dwie części, większą, bardziej głośną oraz mniejszą, bardziej kameralną.Nie polecana rodzinom z małymi dziećmi – wysokie fale;
 • Agosta – piaszczysta, dość spokojna plaża nagradzająca przyjemnymwidokiem na zatoczkę;
 • Mare e Sole – dość popularna, otoczonalasem sosnowym.

Plaże na Korsyce –okolice Cargese

 • Plage de Pero – bardzo blisko miasta, przyjemna plaża ozdobiona genueńskimi wieżami;
 • Plage de Chiuni – położonaw zatoce Chiuni,ma w sobie jakiś urok … ;
 • Plage de Stagnoli –nieco na uboczu, odwiedzana przez fanów sportów wodnych.

Plaże na Korsyce– okolice Bonifacio

 • Piantarella – plaża z widokiem na wyspyPianę i Ratino. Ze względu na łagodne zejście do wody szczególnie preferowanaprzez najmłodszych turystów;
 • Golfe de Santa-Manza – trochę dzika, żwirowa plaża, lubiana przez windsurferów;
 • Calalonga –skupisko małych zatoczek kryjących malutkie plaże;
 • Baie de Rondinara – jedna z bardziej znanych plaż na wyspie. Biały piasek, pomarańczowe skałki i turkusowa woda tworzą wyjątkowy widok.

Wyspa Korsyka | Plaża Rondinara

Gdy pojawi się głód …

Korsyka słynie z kilku produktów. Będąc na miejscu warto rozejrzeć się za:prisuttu (suszoną szynką, starzoną nawet przez 1,5 roku), coppą (schabem marynowanym w winie i soli), lonzu (wędzoną polędwicą) czy figatellu (kiełbasą z wątroby). Dodatkowo warto spróbować dziczyzny, morskich ryb i lokalnych serów. Hitem jestpikantny ser brocciu wytwarzany z owczego i koziego mleka, suszony przezwiele miesięcy. Warto skosztować także lokalnych miodów, słodkich kasztanów, czy konfitury z fig.

Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

(Video) Korsyka - Wyspa Piękna 🎥 E01 Cap Corse 🏝️

Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.

FAQs

Gdzie najlepiej na Korsyce? ›

Jeśli masz okazję i pogodę – plażę warto zobaczyć o wschodzie słońca. Na wschodnim wybrzeżu, niedaleko Plage de Palombaggia, znajdują się też piaszczyste Plage Giulia i Plage de Rondinara. Również są uznawane za najlepsze plaże na Korsyce.

Z czego słynie wyspa Korsyka? ›

Korsyka, dzięki dostępowi do zawsze świeżych owoców morza, słynie z doskonałej jakości ryb i skorupiaków, będących bazą tutejszej kuchni, zwłaszcza tej występującej na północy.

Czy warto jechac na Korsykę? ›

Wdzierające się do morza granitowe skały, poprzecinane głębokimi wąwozami i porośnięte sosnowymi i kasztanowymi lasami masywy, a do tego lazurowe wody sprawiają, że Korsyka to idealne miejsce na wspaniały urlop.

Do jakiego miasta należy Korsyka? ›

Korsyka
region
Herb Flaga
PaństwoFrancja
SiedzibaAjaccio
PrezydentGilles Simeoni
14 more rows

Do jakiego kraju należy wyspa Korsyka? ›

Korsyka znajduje się ok. 200 km na wschód od Lazurowego Wybrzeża i jest częścią Francji. Bliżej jej jednak do wybrzeża Włoch i sąsiedniej Sardynii, od której oddziela ją tylko wąska Cieśnina św. Bonifacego.

Czy na Korsyce jest bezpiecznie? ›

Czy na Korsyce jest bezpiecznie? Francja jest bezpiecznym krajem, jednak zdarzają sie tu droben kradzieże. Głównie dochodzi do nich wzdłuż Lazurowego Wybrzeża oraz w większych miastach. Należy zwrócić uwagę na bagaż, większą ilość pieniędzy pozostawić w hotelowym sejfie.

W jakim języku mówi się na Korsyce? ›

Język korsykański (lingua corsa) – język romański, którym posługuje się ok. 260 tys. mieszkańców Korsyki (francuskiej wyspy na Morzu Śródziemnym), a także ok. 80 tys.

Gdzie spać na Korsyce? ›

Polecane noclegi na Korsyce:
MiejsceNazwa
CalviResidence Tramariccia
PortoCapo d'Orto
AjaccioHotel San Carlu Citadelle
Porto-VecchioResidence Casa di Paoli
1 more row

Co ciekawsze Sardynia czy Korsyka? ›

Gorąco polecam obie wyspy ale krajobrazowo chyba ładniejsza jest Korsyka. Plaże na obu wyspach obłędne. Ciekawsze jest zachodnie wybrzeże wyspy. Jest sporo campingów a także B&B oraz hoteli po znośnych cenach.

Ile dni na Korsykę? ›

Na zwiedzanie Bastii wystarczy przeznaczyć połowę dnia. To przyjemne miasteczko, ale nie ma w nim wielu atrakcji. Jest za to gdzie zjeść, bo wybór restauracji jest ogromny. Po lunchu warto pojechać na Cap Corse.

Co zabrac na Korsykę? ›

W związku z tym nie pozostaje Nam nic innego, jak tylko zabrać ze sobą profesjonalny sprzęt do pstrykania fotek. Oprócz aparatu, przydadzą się także zapasowe karty pamięci, telefon, zasilacze i statyw.

Co oznacza flaga Korsyki? ›

Flaga Korsykiflaga tego francuskiego regionu przedstawia na białym tle czarny wizerunek głowy owiniętej srebrną chustą. Wizerunek ten (zwany la Tête de Maure) symbolizuje Araba i ma związek z faktem, iż w przeszłości (w IX wieku) wyspą władali właśnie Arabowie. Nawiązuje też do XIV wiecznego herbu Aragonii.

Jak duża jest Korsyka? ›

Korsyka to wyspa górzysta. Ponad 20 szczytów wznosi się na wysokość ponad 2000 m n.p.m. Największym z nich jest Monte Cinto o wysokości 2706 m n.p.m. Wysokie góry zajmują środkową część wyspy i ciągną się z północy na południe.

Jak dostać się na Korsykę? ›

Na wyspę można dopłynąć m.in. z takich europejskich portów Morza Śródziemnego jak: Genua, Livorno, Piombino, Savona (promy z Włoch na Korsykę) oraz Nicea, Tulon, Marsylia (promy z Francji na Korsykę). Do wyboru są porty na Korsyce: Bastia, Ajaccio, Calvi, Ile Rousse i Porto-Vecchio.

Jak poruszac się po Korsyce? ›

Gdy już dotrzesz na Korsykę, powinieneś rozważyć opcję wynajęcia samochodu. To zdecydowanie rekomendowana forma poruszania się po terenie wyspy. W większych ośrodkach miejskich a także na lotniskach, dworcach i w portach dostępne są biura, które oferują takie usługi.

Czy można spać w busie we Francji? ›

Zakaz spania w busach został wprowadzony do francuskiego Kodeksu transportowego we wrześniu 2020. Dotyczy on pojazdów dostawczych o wadze od 2,5 do 3,5 tony. Jak twierdzi Zgromadzenie Narodowe we Francji, przepisy mają zapewnić kierowcy godny odpoczynek, z poszanowaniem zasad zdrowia i bezpieczeństwa.

Czy Korsyka jest droga? ›

Ceny na Korsyce są wysokie. Droga jest woda mineralna, której ceny mogą dochodzić do 2 Euro. Kawa, herbata w miejscowych barach, 3 Euro wzwyż. Tawerny serwują lokalne specjały.

Co lepsze Sardynia czy Sycylia? ›

Jeśli uwielbiacie biegać po starych centrach miast, muzeach i ciekawych ruinach to obie wyspy mają coś do zaoferowania – jednak to na Sycylii jest zdecydowanie więcej zabytków, obiektów z listy światowego dziedzictwa Unesco oraz po prostu więcej większych miast.

Co warto zobaczyć na sardyni? ›

Zatem co warto zobaczyć na Sardynii? Przede wszystkim Nuragi z Barumini, czyli siedem tysięcy tajemniczych kamiennych wież budowanych na planie okręgu, spotykanych wyłącznie na tej wyspie. Kolejną atrakcją Sardynii jest Park Narodowy Archipelagu La Maddalena, gdzie wody są niezwykle przejrzyste i krystalicznie czyste.

Czy warto jechać na Sardynie? ›

Sardynia to jedno z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech. Białe plaże, krystalicznie czysta woda, pyszne jedzenie, bogata historia i piękna przyroda to opis oddający najlepiej jej niewątpliwy urok. Wraz ze zbliżającymi się wakacjami wiele osób poszukuje nowych ciekawych miejsc wypoczynku.

Jak najtaniej na Korsykę? ›

Najpopularniejsze tanie linie lotnicze w Polsce – Wizzair i Ryanair – niestety nie latają na Korsykę. Można jednak z tanimi liniami kombinować – na przykład polecieć Wizzairem do Paryża, a tam przesiąść się w EasyJet do Bastii. Możliwości jest kilka, a ceny zależą oczywiście od dostępnych terminów.

Kiedy jechać na Korsykę? ›

Kiedy najlepiej jechać na Korsykę? Jeśli chcesz, żeby w trakcie Twoich wakacji temperatura była jak najwyższa, zdecyduj się na urlop w takich miesiącach jak sierpień, lipiec, wrzesień. Wtedy na Korsyce jest najcieplej.

Jak tanio dolecieć na Korsykę? ›

Najtaniej poszukać lotów z przesiadką. Na Korsykę dolecimy tanią linią Ryanair z przesiadką np. w Brukseli lub Paryżu. W sezonie możemy również poszukać lotów czarterowych biur podróży.

Jaki plecak na GR20? ›

Będąc na szlaku z podziwem i niepokojem patrzyłem na ludzi, którzy dźwigają 25-kilowe plecaki o pojemności 100 litrów. Przejście tak intensywnego szlaku potwierdza znaną zasadę: “każdy gram przeciwko nam”. Z im więcej rzeczy zrezygnujesz, tym lepsza będzie twoja wędrówka.

Co lata na Korsykę? ›

Najkrótszy lot Polska – Korsyka trwa 5h 35min (Warszawa Modlin – Bastia Poretta). Korsyka – loty do tego miejsca wykonywane są przez 4 linie lotnicze i są to Air France, SWISS oraz Ryanair.

Kiedy na GR20? ›

To ważna informacje dla tych, którzy pokonują szlak GR20 jesienią, po 20 września. To czas, kiedy na Monte Cinto lubi przyprószyć śniegiem lub przymrozić. Odpoczywamy przy małym stawku – Lac d'Argentu. Od tego miejsca stroma, piarżysta i ledwo widoczna ścieżka wprowadza na grań.

Czy na Korsyce jest bezpiecznie? ›

Czy na Korsyce jest bezpiecznie? Francja jest bezpiecznym krajem, jednak zdarzają sie tu droben kradzieże. Głównie dochodzi do nich wzdłuż Lazurowego Wybrzeża oraz w większych miastach. Należy zwrócić uwagę na bagaż, większą ilość pieniędzy pozostawić w hotelowym sejfie.

Co ciekawsze Sardynia czy Korsyka? ›

Gorąco polecam obie wyspy ale krajobrazowo chyba ładniejsza jest Korsyka. Plaże na obu wyspach obłędne. Ciekawsze jest zachodnie wybrzeże wyspy. Jest sporo campingów a także B&B oraz hoteli po znośnych cenach.

Jak dolecieć na Korsykę? ›

Najpopularniejsze tanie linie lotnicze w Polsce – Wizzair i Ryanair – niestety nie latają na Korsykę. Można jednak z tanimi liniami kombinować – na przykład polecieć Wizzairem do Paryża, a tam przesiąść się w EasyJet do Bastii. Możliwości jest kilka, a ceny zależą oczywiście od dostępnych terminów.

Ile kosztuje życie na Korsyce? ›

Średnia cena zakwaterowania w Korsyce jest w zakresie od: 188 PLN (39 EUR) w hostelu do 576 PLN (121 EUR) w 3-gwiazdkowym hotelu. Cena za noc w luksusowym hotelu w Korsyce to mniej więcej 1,700 PLN (362 EUR). Korzystanie z transportu publicznego w Korsyce jest kosztem: 7.20 PLN (1.50 EUR) za bilet w jedną stronę.

Co przywieźć z Korsyki? ›

Szczególną renomą cieszy się coppa, czyli szynka ze schabu i lonzu, czyli polędwica. Gwiazdą wśród serów jest brocciu, wytwarzany z mleka koziego lub owczego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wyroby mięsne i serowe charakteryzują się intensywnym zapachem.

Ile dni na Korsyke? ›

Na zwiedzanie Bastii wystarczy przeznaczyć połowę dnia. To przyjemne miasteczko, ale nie ma w nim wielu atrakcji. Jest za to gdzie zjeść, bo wybór restauracji jest ogromny. Po lunchu warto pojechać na Cap Corse.

Czy Korsyka jest droga? ›

Ceny na Korsyce są wysokie. Droga jest woda mineralna, której ceny mogą dochodzić do 2 Euro. Kawa, herbata w miejscowych barach, 3 Euro wzwyż. Tawerny serwują lokalne specjały.

Co lepsze Sardynia czy Sycylia? ›

Jeśli uwielbiacie biegać po starych centrach miast, muzeach i ciekawych ruinach to obie wyspy mają coś do zaoferowania – jednak to na Sycylii jest zdecydowanie więcej zabytków, obiektów z listy światowego dziedzictwa Unesco oraz po prostu więcej większych miast.

Co warto zobaczyć na sardyni? ›

Zatem co warto zobaczyć na Sardynii? Przede wszystkim Nuragi z Barumini, czyli siedem tysięcy tajemniczych kamiennych wież budowanych na planie okręgu, spotykanych wyłącznie na tej wyspie. Kolejną atrakcją Sardynii jest Park Narodowy Archipelagu La Maddalena, gdzie wody są niezwykle przejrzyste i krystalicznie czyste.

Czy warto jechać na Sardynie? ›

Sardynia to jedno z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech. Białe plaże, krystalicznie czysta woda, pyszne jedzenie, bogata historia i piękna przyroda to opis oddający najlepiej jej niewątpliwy urok. Wraz ze zbliżającymi się wakacjami wiele osób poszukuje nowych ciekawych miejsc wypoczynku.

Jak tanio dolecieć na Korsykę? ›

Najtaniej poszukać lotów z przesiadką. Na Korsykę dolecimy tanią linią Ryanair z przesiadką np. w Brukseli lub Paryżu. W sezonie możemy również poszukać lotów czarterowych biur podróży.

Jakie linie lataja na Korsykę? ›

Korsyka – informacje o lotach

Korsyka – loty do tego miejsca wykonywane są przez 1 linię lotniczą i jest to Ryanair.

Ile kosztuje bilet na Korsykę? ›

Średnia cena biletów z Polski na Korsykę to 600 zł. Warto szukać promocji na loty poza okresem wakacyjnym. Ceny biletów mogą wtedy spaść nawet do 300 zł w obie strony.

Ile kosztuje życie w Paryżu? ›

Średnio trzeba przygotować się na miesięczne wydatki rzędu: kawalerka w centrum – od 450€ do 1200€ poza centrum – od 350€ do 850€ mieszkanie 3-pokojowe w centrum – od 900€ do 2500€

Videos

1. Plaża Santa Giulia - jedna z najpiękniejszych plaż Korsyki | Korsyka #7
(Hej, przygodo!)
2. Wakacje na Korsyka | Ajaccio, Calvi, Bonifacio, Bastia | wideo 4k | Francja, wyspy Korsyka
(PRZEWODNIK)
3. KORSYKA W PIGUŁCE - półwysep Cap Corse (#5)
(Gdzie Los Poniesie)
4. Wakacje 2021 autem - PLAN IDEALNY | Korsyka | A&Nywhere_travel | ENG sub
(A&Nywhere travel)
5. Zwiedzamy atrakcje Bonifacio i kolejne plaże na Korsyce - Lazurowy Przewodnik
(Lazurowy Przewodnik)
6. Korsyka - Całe Bonifacio w 10 minut
(Dziki Korsyki)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Arline Emard IV

Last Updated: 07/15/2022

Views: 5769

Rating: 4.1 / 5 (72 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Arline Emard IV

Birthday: 1996-07-10

Address: 8912 Hintz Shore, West Louie, AZ 69363-0747

Phone: +13454700762376

Job: Administration Technician

Hobby: Paintball, Horseback riding, Cycling, Running, Macrame, Playing musical instruments, Soapmaking

Introduction: My name is Arline Emard IV, I am a cheerful, gorgeous, colorful, joyous, excited, super, inquisitive person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.